Zaloguj się

Otwarcie nowego Centrum Logistycznego MAN w Salzgitter

Nowoczesne Centrum Logistyczne MAN zaopatruje punkty serwisowe na całym świecie w części zamienne do pojazdów ciężarowych, autobusów i silników.12 marca nastąpiło oficjalne otwarcie nowego Centrum Logistycznego MAN w niemieckim Salzgitter. Stąd sprawnie i efektywnie realizowane będą codziennie wysyłki części zamiennych do pojazdów ciężarowych, autobusów i silników - najpierw do ponad 450 punktów odbiorczych w pięciu krajach.

- Nasi klienci oczekują, że ich pojazdy ciężarowe MAN oraz autobusy MAN i NEOPLAN będą gotowe do eksploatacji przez 24 godziny na dobę. Dla nas oznacza to, że w razie potrzeby musimy szybko i sprawnie dostarczyć potrzebne części zamienne wszędzie tam na świecie, gdzie eksploatowanych jest ponad milion naszych pojazdów użytkowych. Dzięki nowemu Centrum Logistycznemu w Salzgitter będziemy mogli w przyszłości lepiej sprostać temu zadaniu - powiedział Lars Wrebo, członek zarządu odpowiedzialny za sprawy produkcji i logistyki w spółce MAN Truck & Bus AG.

Budowa nowego Centrum Logistycznego, zajmującego powierzchnię 188000 m kw. w bezpośrednim sąsiedztwie zakładu produkcyjnego MAN, trwała tylko jeden rok. Nowoczesny i posiadający możliwość dalszej rozbudowy budynek logistyczny o powierzchni hali 52000 m kw. obejmuje około 111000 stanowisk składowania części zamiennych. Cechą szczególną długiej na 400 m, szerokiej na 125 m i wysokiej na 13,5 m hali jest brak w niej jakichkolwiek ścian działowych. Biura i pomieszczenia socjalne umieszczone zostały na antresoli, pracownicy poruszają się po budynku korzystając ze specjalnej platformy („skywalk”). Przepływy materiałów i osób są w dużej mierze od siebie oddzielone, co jest szczególnie korzystne z punktu widzenia bezpieczeństwa pracowników. Części zamienne przemieszczane są przy pomocy długich zestawów wózków transportowych, zaś małe części są przewożone w pojemnikach do swoich celów w dużej mierze automatycznie. Inwestycja budowy nowego Centrum Logistycznego pochłonęła 60 milionów euro.

- To wyraźny znak, iż Salzgitter pozostanie naszym ośrodkiem przemysłowym - uważa Lars Wrebo. - Nowe Centrum Logistyczne jest kolejnym, trwałym oparciem dla ośrodka MAN w Salzgitter. Zaopatrywanie w części zamienne nie jest tak narażone na wahania koniunktury a związana z nimi wydajna logistyka nabiera coraz większego znaczenia w obliczu twardej konkurencji między producentami pojazdów użytkowych.

Ostatnio zmieniany w czwartek, 17 marzec 2011 11:06
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe