logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Akredytacja CILT dla Międzynarodowej Wyższej Szkoły Logistyki i Transportu

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu otrzymała w sierpniu 2011 r.  jedno z najważniejszych i prestiżowych wyróżnień w dziedzinie nauki - akredytację CILT (Chartered Institute of Logistics and Transport).


 
Brytyjski Chartered Institute of Logistics and Transport - CILT (UK) - to największa międzynarodowa organizacja zrzeszająca osoby pracujące w transporcie oraz w logistyce i łańcuchach dostaw, zapewniająca swoim członkom szereg usług związanych z kompleksową obsługą branży TSL. CILT (UK) jest jednocześnie Narodową Radą globalnej organizacji CILT International, która jest obecna na całym świecie.  O prestiżowej pozycji Instytutu w branży TSL świadczy przede wszystkim liczba 33000 członków działających w ponad 100 krajach na całym świecie.  Chartered Institute of Logistics and Transport  jest najstarszym instytutem logistycznym w Europie. Powstał w 1919 roku w Wielkiej Brytanii, a w roku 1926 otrzymał tytuł „Royal Charter”. Obecnie honorowym patronem Instytutu jest Jej Wysokość Królowa Brytyjska Elżbieta II.
     CILT skupia w swych kręgach kilka tysięcy menedżerów z całego świata. Przez 20 lat w ramach Instytutu wykonano 7500 opracowań, badań i raportów dla potrzeb firm, organizacji rządowych i międzynarodowych korporacji. CILT wspomaga logistyczną działalność międzynarodowych organizacji charytatywnych. Dla potrzeb Instytutu pracuje stale rada dyrektorów, która skupia 150 szefów logistyki z największych korporacji. Wskazują oni kierunki badań i kierunki rozwoju logistyki na następne lata. Ponadto Instytut od wielu lat prowadzi intensywne działania w sferze edukacji logistycznej, zarówno dla wielkich korporacji, jak i małych i średnich przedsiębiorców.
   Do elitarnego grona członków CILT jako jedyna szkoła wyższa w Polsce przystąpiła Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu, spełniając najwyższe kryteria związane z uzyskaniem akredytacji CILT.  Tym samym wrocławska uczelnia znalazła się w elitarnym gronie uczelni i instytutów, takich jak Oxford Brookes University, Cardiff University oraz London Institute of Shipping and Trade.
    Wyjątkowe wyróżnienie Międzynarodowej Wyższej Szkoły Logistyki i Transportu we Wrocławiu podkreśla fakt, iż stała się jedyną uczelnią wyższą w Europie Środkowo-Wschodniej, która uzyskała akredytację brytyjskiego instytutu logistycznego.
Przynależność MWSLiT do elitarnego klubu europejskich uczelni logistyki i transportu daje jej studentom gwarancję szerokich perspektyw kariery zawodowej w branży logistycznej. Certyfikat, którym jest opatrzony dyplom ukończenia studiów, jest szeroko rozpoznawalny oraz preferowany wśród najbardziej liczących się firm logistycznych na świecie. Dzięki akredytacji CILT, studenci i absolwenci szkoły mają dostęp do szerokich zasobów organizacji przez cały okres trwania kariery zawodowej, między innymi do biuletynów informacyjnych, prac badawczych i innych źródeł naukowych.
 
(źródło: www.mwsl.eu )

Ostatnio zmieniany środa, 09 listopad 2011 14:00

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Skończył się czas wielkich budżetów w branży IT

 Skończył się czas wielkich budżetów w branży IT

W ubiegłym roku zawirowań na rynku IT było wiele. Stagnacja w przetargach na informatyzację instytucji...

PKN ORLEN walczy z podróbkami

PKN ORLEN walczy z podróbkami

PKN ORLEN sukcesywnie zwalcza wykorzystywanie znaków graficznych i wizualnych, które łudząco przypominają zastrzeżone znaki towarowe,...

PepsiCo wybiera ID Logistics

PepsiCo wybiera ID Logistics

PepsiCo, światowy lider w produkcji artykułów spożywczych i napojów, wybrał ID Logistics, dostawcę usług logistycznych,...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj