logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

DB Schenker Logistics w SEGRO Logistics Park Gdańsk

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Firma DB Schenker podpisała umowę typu pre-let na realizację wysokowydajnego terminalu przeładunkowego w ramach nowej inwestycji SEGRO realizowanej obecnie na Pomorzu.


Z końcem lutego SEGRO podpisało wieloletnią umowę najmu z firmą DB Schenker Logistics na pierwszy obiekt w ramach SEGRO Logistics Park Gdańsk. Jeden z czołowych dostawców zintegrowanych usług logistycznych zajmie 4500 m kw. powierzchni magazynowej oraz dodatkowe 850 m kw. powierzchni biurowej w nowym budynku powstającym na niemal 3,5-hektarowej działce. W nowej inwestycji umieszczony zostanie magazyn przeładunkowy spełniający najwyższe wymagania operatora logistycznego. Firma DB Schenker Logistics współpracuje z deweloperem już od 2008 roku, kiedy wynajęła ponad 7500 m kw. w obiekcie magazynowo-logistycznym w ramach Tulipan Park Gliwice.
   Brytyjski deweloper rozpoczął prace na działce pod budowę centrum logistycznego w Gminie Pruszcz Gdański. Nowa inwestycja, SEGRO Logistics Park Gdańsk, jest zaprojektowana spełniając najwyższe standardy jakości. Obiekt położony jest na działce usytuowanej w Będzieszynie, bezpośrednio przy obwodnicy Trójmiasta i autostradzie A1. Bliskość ważnych dróg krajowych oraz portów bałtyckich stwarza dogodne warunki do efektywnego prowadzenia działań logistycznych oraz ułatwia dostęp do lokalizacji na terenie całej Polski oraz krajów Europy północnej.

- SEGRO dało się poznać jako partner godny zaufania, dlatego zdecydowaliśmy się powierzyć mu wymagające zadanie wybudowania nowego magazynu przeładunkowego. Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z naszym kontrahentem i jego zespołem specjalistów. Sądzimy, że SEGRO Logistics Park Gdańsk zapewni nam doskonałe możliwości ekspansji, pozwalając na konsolidację naszej rosnącej aktywności w nowej, atrakcyjnej lokalizacji - powiedział Igor Nowaczyk, dyrektor Oddziału Gdynia Schenker Sp. z o.o.

- Ogromną zaletą inwestycji jest jej lokalizacja, która pozwala rozwijać działalność logistyczną wykorzystując bliskość Morza Bałtyckiego oraz potencjał ponadmilionowej trójmiejskiej aglomeracji - powiedziała Magdalena Szulc, Business Unit Director SEGRO Central Europe, komentując proces rozwoju SEGRO Logistic Park Gdańsk. - Jesteśmy bardzo zadowoleni z faktu, że tak renomowany i prestiżowy klient jak DB Schenker Logistics będzie pierwszym najemcą w naszej nowej lokalizacji i ponownie zdecydował się podjąć długofalową współpracę z SEGRO.

SEGRO Logistics Park Gdańsk dostarczy na rynek 95 000 m kw. nowoczesnej powierzchni biznesowej przeznaczonej na magazyny i lekką produkcję przemysłową. Najmniejsze moduły będą dostępne już od 2500 m kw. i mogą zostać zaprojektowane zgodnie z indywidualnymi wymaganiami najemców. Zaplanowany w Parku wygodny i funkcjonalny układ komunikacyjny uwzględnia szerokie drogi wewnętrzne, place manewrowe oraz parkingi dla ciężarówek. Dogodny dostęp do inwestycji zapewni 1,5-kilometrowa oświetlona droga dojazdowa z ciągiem pieszo-rowerowym. Wraz z budową obiektu dedykowanego dla DB Schenker Logistics, SEGRO planuje w tym roku zbudować łącznie 10000 m kw. powierzchni magazynowej na terenie SEGRO Logistics Park Gdańsk w ramach Fazy I.
Ostatnio zmieniany poniedziałek, 30 kwiecień 2012 10:09

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Dynamiczny start 2018 r. w ESA logistika - nowy magazyn…

Dynamiczny start 2018 r. w ESA logistika - nowy magazyn w Poznaniu

ESA logistika, operator logistyczny będący częścią Grupy Hitachi System Transport, odpowiadając na potrzeby swych klientów...

GEFCO przejmuje GLT i wzmacnia obecność na trasie Europa-Maroko

GEFCO przejmuje GLT i wzmacnia obecność na trasie Europa-Maroko

GEFCO ogłasza przejęcie hiszpańskiej firmy GLT specjalizującej się w usługach transportowych na trasie Europa-Maroko. Akwizycja...

PKN ORLEN rusza z budową własnej sieci ładowarek elektrycznych w…

PKN ORLEN rusza z budową własnej sieci ładowarek elektrycznych w Polsce

Koncern rozpoczyna pilotażowy projekt instalowania szybkich ładowarek do samochodów elektrycznych na swoich stacjach paliw. Właśnie...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj