logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

Zapasy zdalnie sterowane

Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)
Agata Grenda, dyrektor ds. sprzedaży w DSV Solutions. Agata Grenda, dyrektor ds. sprzedaży w DSV Solutions.

Myśląc o wyspecjalizowanym magazynie, wyobrażamy sobie najczęściej wielkie przedsięwzięcia typu build-to-suit, zaawansowane linie pickingowe albo przestrzeń przystosowaną do składowania produktów w warunkach kontrolowanych. Jednak nawet produkty niewymagające tego typu rozwiązań mogą liczyć na specjalne traktowanie w magazynach DSV.

Jakość usług, szybkość obsługi oraz koszty to tylko kilka konkurencji, w których na co dzień rywalizują operatorzy logistyczni. Wraz z rozwojem logistyki magazynowej coraz większego znaczenia nabiera umiejętność elastycznego podejścia do potrzeb i oczekiwań klientów. To z kolei oznacza umiejętność dopasowywania optymalnych rozwiązań dla każdego typu obsługiwanych produktów.

Zdalne sterowanie
Wraz z rosnącymi oczekiwaniami klientów, szczególnie w zakresie czasu potrzebnego do realizacji zamówień, coraz częściej pojawia się potrzeba także zdalnego dostępu do centralnych zasobów systemu.

- W naszej codziennej pracy stawiamy sobie za priorytet dostarczanie naszym klientom rozwiązań, które są w stanie w maksymalny sposób odpowiedzieć na ich oczekiwania. Zdalny dostęp do zasobów magazynu za pośrednictwem przeglądarki internetowej jest jednym z takich rozwiązań. Wdrożone przez nas narzędzie pozwala na wykonywanie w ten sposób szeregu czynności m.in. zdalny wgląd w stany magazynu, zdalne składanie zleceń oraz generowanie statystyk i analiz – mówi Agata Grenda, dyrektor ds. sprzedaży w DSV Solutions.

Jak to działa?
System zdalnego dostępu do zasobów magazynu został opracowany i wdrożony w DSV Solutions w zakresie obsługi materiałów wspierających sprzedaż, wspólnie z jednym z kluczowych klientów.

- Każda firma korzystająca z obszernych zasobów materiałów marketingowych staje w końcu przed problemem: jak zapewnić skuteczną dystrybucję tych materiałów do przedstawicieli handlowych w całej Polsce, aby uniknąć konieczności ich przechowywania przez przedstawiciela w mieszkaniu, piwnicy czy garażu lub samochodzie? Jak nie dopuścić do zdezaktualizowania ulotek, folderów i broszur w skutek tego, że przedstawiciel zamawia je na zapas? - mówi Agata Grenda. - Cały zapas materiałów marketingowych składowany jest w magazynie centralnym DSV. Poprzez przeglądarkę internetową przedstawiciel handlowy naszego klienta zamawia materiały, które następnie są przygotowywane i wysyłane do 17 lokalnych magazynów DSV. Zamówienie przedstawiciela weryfikowane jest przez upoważnione osoby po stronie klienta, a cały proces realizacji zlecenia, od momentu złożenia zamówienia do finalnego odebrania towaru przez handlowca w swoim magazynie lokalnym, jest w pełni zarządzany przez Dział Obsługi Klienta DSV. Lokalizacje magazynów zostały dobrane pod kątem obszaru działania i miejsca zamieszkania przedstawicieli. 24 godziny przed odbiorem materiałów z lokalnego magazynu, przedstawiciel awizuje partię materiałów, którą zamierza pobrać. Nie ma konieczności pobierania ich na zapas, reszta zamówienia może poczekać do kolejnego odbioru.

Korzyści
- Poprzez wdrożenie tego projektu nasz klient ograniczył koszty składowania w lokalnych magazynach do niezbędnego minimum oraz wyeliminował składowanie materiałów w przypadkowych miejscach. Zmniejszył również koszty dostarczenia towaru do miejsca odbioru przez przedstawiciela, poprzez zbiorcze dostawy do magazynów lokalnych. Firma posiada także kontrolę nad ilością zamówionych, pobranych i dysponowanych przez przedstawiciela materiałów, co może zweryfikować poprzez wgląd on-line do stanów magazynowych oraz poprzez generowanie raportów dla poszczególnych przedstawicieli – twierdzi Agata Grenda.

Wdrożenie projektu zdalnego dostępu do zasobów magazynu ma również korzyści dla przedstawicieli handlowych. Składając samodzielnie zamówienia na potrzebne materiały, optymalizują swoją pracę, planując z wyprzedzeniem działania marketingowe. Przedstawiciele handlowi mają także możliwość sprawdzenia w systemie jak wyglądają poszczególne produkty, dzięki umieszczonym tam zdjęciom, oraz mają dostęp do danych logistycznych produktów. Samodzielnie również odbierają zamówione towary w dogodnych dla siebie terminach i miejscu.

 

Ostatnio zmieniany środa, 23 maj 2012 11:13

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj