logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Działalność Dachser w krajach Grupy Wyszehradzkiej

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Od początku lipca 2012 r. Polska objęła roczne przywództwo w Grupie Wyszehradzkiej (V4), która działając wspólnie na rzecz pozyskania unijnego budżetu, znowu zyskuje na znaczeniu w Europie. Operator logistyczny Dachser, prowadząc operacje we wszystkich krajach Grupy, od lat uczestniczy w ich rozkwicie gospodarczym.

Dachser ma w krajach Grupy Wyszehradzkiej wielu stałych klientów, w tym również międzynarodowe koncerny. Najczęściej Polska, Czechy, Słowacja oraz Węgry nie są przez inwestorów globalnych traktowane osobno, ale jako jeden region czy rynek. Kraje te łączy nie tylko wspólna historia, kultura i wartości. Punktem spójnym jest również całkiem przyzwoita sytuacja gospodarcza - dług publiczny strefy Euro wynosi średnio 87 proc. PKB, tymczasem krajów Grupy V4 - 54 proc. PKB. Polska, Czechy, Słowacja i Węgry tworzą dużą terytorialnie oraz silną gospodarczo grupę. Gdyby były jednym krajem, stanowiłyby 15. gospodarkę na świecie.

- Wymiana handlowa między krajami V4 cały czas rośnie - mówi Grzegorz Lichocik, prezes Dachser w Polsce. - Widzimy to nie tylko w oficjalnych statystykach, ale także w naszej codziennej pracy, aktywnie działając w regionie Europy środkowowschodniej.

Kraje Grupy Wyszehradzkiej razem weszły do UE i przez wiele międzynarodowych koncernów są traktowane jako jeden region. Z tego powodu Dachser oferuje dla nich rozwiązania logistyczne oparte na jednym magazynie centralnym, który obsługuje dostawy do odbiorców zlokalizowanych w krajach V4. Dzięki temu rozwiązaniu można obniżyć koszty logistyczne, zmniejszyć ilość magazynów, administracji i zapasów, przy jednoczesnym utrzymaniu bardzo wysokiej jakości dostaw.

- Dachser, oferując ujednolicony zakres usług międzynarodowych entargo łącznie w 15 krajach Europy, w ramach jednej z jej odmian - targospeed 18 dostarcza przesyłki do odbiorcy do godziny 18.00 w dzień po jej odebraniu w promieniu od 401 do 1000 km linii powietrznej wokół swoich terminali. Oznacza to w praktyce, że wszystkie przesyłki nadane na Śląsku są dostarczane do większości lokalizacji na terenie Grupy V4 już na drugi dzień po południu - mówi prezes Lichocik. - Przedsiębiorcy, mający doświadczenie w dystrybucji swoich towarów, zdają sobie sprawę z tego, jak ważna jest terminowość dostaw oraz niezawodność operatora.

Znaczącą część działalności Dachser w regionie Europy środkowowschodniej stanowi realizowanie usługi DIY Logistics, skierowanej do dostawców marketów typu dom i ogród. W jej ramach operator zajmuje się nie tylko magazynowaniem oraz transportem przesyłek, ale także usługami dodatkowymi w marketach, m.in. merchandisingiem, czyli wykładaniem towaru na półki sklepowe, kontrolą stanów magazynowych, organizowaniem promocji w sieci sprzedaży. Dachser na terenie Grupy V4 obsługuje ponad 800 marketów typu dom i ogród, a w całej Europie 18 000, dostarczając do nich ok. 2 mln. przesyłek rocznie.

Na terenie Grupy Wyszehradzkiej Dachser European Logistics posiada 23 oddziały - 8 w Polsce, 7 w Czechach, 3 na Słowacji oraz 5 na Węgrzech.

Ostatnio zmieniany piątek, 31 sierpień 2012 10:27

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Skończył się czas wielkich budżetów w branży IT

 Skończył się czas wielkich budżetów w branży IT

W ubiegłym roku zawirowań na rynku IT było wiele. Stagnacja w przetargach na informatyzację instytucji...

PKN ORLEN walczy z podróbkami

PKN ORLEN walczy z podróbkami

PKN ORLEN sukcesywnie zwalcza wykorzystywanie znaków graficznych i wizualnych, które łudząco przypominają zastrzeżone znaki towarowe,...

PepsiCo wybiera ID Logistics

PepsiCo wybiera ID Logistics

PepsiCo, światowy lider w produkcji artykułów spożywczych i napojów, wybrał ID Logistics, dostawcę usług logistycznych,...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj