logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Specjalizacja i rozwój sektora e-commerce - Rhenus Logistics podsumowuje rok 2012

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Nowe oddziały i centrum dystrybucyjne, znaczący wzrost przychodów, specjalizacja oferty, ponad 200 nowych miejsc pracy oraz rozwój krajowej i międzynarodowej sieci drobnicowej to najważniejsze osiągnięcia Rhenus Logistics S.A. w 2012 roku. Wzrostowi przychodów towarzyszą rekordowe wzrosty wolumenu przesyłek - w ruchu krajowym o 30%, a międzynarodowym o 15%. Najlepsze wyniki w historii polskiej filii to dla Rhenus dowód zaufania klientów i zielone światło dla kolejnych inwestycji.

2012 rok we wszystkich obszarach gospodarki, również w branży logistycznej, upłynął pod znakiem recesji. Na rynku zauważalne były tendencje, które miały pomóc firmom w przetrwaniu tego okresu, takie jak konsolidacje, czy poszukiwanie oszczędności poprzez outsourcing usług, redukcję zatrudnienia lub zmianę charakteru sprzedaży. W wymagającej sytuacji ekonomicznej, Rhenus Logistics przyjął strategię rozwoju usług wyróżniających firmę na tle konkurencji. Dzięki konsekwentnym inwestycjom w logistykę kontraktową, obsługę branży e-commerce oraz usługę Home Delivery firma stworzyła kompleksową ofertę, odpowiadającą precyzyjnie na potrzeby klientów, a także budującą trwałe relacje biznesowe. Tegoroczny wzrost przychodów na poziomie 30%, przy zachowaniu dynamicznego tempa budowania zasięgu firmy potwierdza skuteczność podjętych działań.

- W ciągu ostatnich 12 miesięcy skoncentrowaliśmy się na wybranych dziedzinach. Na przełomie 2012 i 2013 roku zdecydowaliśmy się na zmianę nazwy firmy na Rhenus Logistics S.A., podkreślając spójność i komplementarność naszej strategii. Dzięki specjalizacji, konsekwencji oraz wysokiej jakości serwisu naszych usług, pomimo kryzysu ekonomicznego, zanotowaliśmy rekordowe wzrosty. W Goleniowie, pod Szczecinem otworzyliśmy jedno z najnowocześniejszych centrów dystrybucyjnych. Jest to projekt w całości dedykowany klientowi z sektora e-commerce, obsługujący rynek polski i kilka europejskich. Kolejny projekt o podobnym zasięgu obsługi klientów indywidualnych został wdrożony pod Poznaniem dla jednego z międzynarodowych wydawców. Natomiast wzrost wolumenu w dystrybucji krajowej o 30% zaowocował otwarciem 3 nowych lokalizacji - w Łodzi, Krakowie i Bydgoszczy - powiedział Marcin Bartosz, dyrektor generalny Rhenus Logistics w Polsce.

W przypadku konkretnych rozwiązań oferowanych przez Rhenus Logistics, rekordowe wzrosty zanotowała w 2012 roku usługa Home Delivery, której tempo sprzedaży zwiększyło się o 23%. Serwis polegający na dostawie sprzętu RTV, AGD i mebli wraz z ich wniesieniem i montażem zapewnia finalnemu konsumentowi również możliwość zwrotu oraz utylizacji zużytego sprzętu w sposób bezpieczny dla środowiska.

- Przez dekadę realizacji usługi Home Delivery w Polsce wypracowaliśmy kompleksowy system logistyczny, łączący w sobie usługę transportową i montażową. Jak pokazują liczne badania, coraz więcej Polaków robi zakupy sprzętu RTV i AGD przez internet, co z kolei generuje zapotrzebowanie na tego typu usługi. My staramy się jak najpełniej dopasować naszą ofertę do ich oczekiwań. Konsekwentne inwestycje w podnoszenie jakości pozwoliły nam cieszyć się rekordowymi wynikami - dodał Marcin Bartosz.

W ostatnim roku firma Rhenus Logistics prowadziła aktywne działania w obszarze dystrybucji międzynarodowej, które w 2012 roku poprawiły jej obsługiwany wolumen o kolejne 15%. Firma uruchomiła nowe połączenia drobnicowe, zintensyfikowała również połączenia drobnicowe z Rosją. Stale rozszerza się obszar spedycji lotniczej. Wzrost zanotowano również w obszarze przewozów całopojazdowych i częściowych (FTL / LTL), szczególnie w zakresie sektora przemysłowego. Firma planuje dalsze inwestycje w rozbudowę swojej sieci, zarówno na poziomie krajowym jak i międzynarodowym.

- Tegoroczne rezultaty to dla nas wiatr w żagle, napędzający do działania. Chcemy, by duże znaczenie w portfolio usług stanowiły produkty dedykowane sektorowi e-commerce oraz innowacyjne, specjalistyczne rozwiązania dla logistyki kontraktowej. Zamierzamy rozwijać je w oparciu o europejskie i polskie doświadczenie, zarówno w 2013 roku jak i kolejnych latach. Z kolei, w zakresie usług logistyki frachtowej planujemy rozwój sieci krajowej Rhenus oraz połączeń międzynarodowych, szczególnie drobnicowych w oparciu o międzynarodową sieć Rhenus. Mając na uwadze coraz większy udział handlu internetowego i zmianę oczekiwań konsumentów, naszą uwagę kierujemy również w stronę sukcesywnego udoskonalania usługi Home Delivery - podsumował Marcin Bartosz.

Ostatnio zmieniany wtorek, 12 luty 2013 08:03

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

DHL Express wspiera kampanię Potencjalnie (nie)Bezpieczni

DHL Express wspiera kampanię Potencjalnie (nie)Bezpieczni

DHL Express (Poland), będący dostawcą międzynarodowych usług ekspresowych, wspiera kampanię społeczną popularyzującą tematykę bezpieczeństwa internetowego...

Amica z tytułem Supply Chain Designer 2017

Amica z tytułem Supply Chain Designer 2017

Najwyższy w Polsce, 46-metrowy magazyn wysokiego składowania Amica został wyróżniony nagrodą główną - Supply Chain...

Młodzi logistycy czekają na wyniki drugiego etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

Młodzi logistycy czekają na wyniki drugiego etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

Zakończył się drugi etap jubileuszowej X Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki w...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj