logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Firma SEGRO nabyła nowoczesne magazyny w Warszawie

Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)

Firma SEGRO zakupiła kompleks magazynowy Żerań Park II, zlokalizowany w Warszawie, od AREA Property Partners i Apollo Rida Poland za kwotę 43,2 mln euro.

Zbudowany w latach 2005-2011 Żerań Park II składa się z nowoczesnych budynków magazynowych dostosowanych do potrzeb dystrybucji miejskiej oraz budynku biurowego o powierzchni 1800 mkw. Park jest zlokalizowany w sąsiedztwie Trasy Toruńskiej i oferuje łącznie 49900 m kw. powierzchni do wynajmu. Powierzchnia jest wynajęta w około 85 proc. z średnim ważonym okresem najmu (WAULT) wynoszącym 3,5 roku i obecnie generuje czynsz roczny na poziomie 3,3 mln euro. Cena zakupu odpowiada stopie kapitalizacji NIY 7,5 proc. oraz EY na poziomie 8,2 proc. Obecnie powierzchnia w Żerań Park II jest wynajmowana przez czołowe polskie i międzynarodowe firmy, m.in. Farutex, Leroy Merlin, Peak&Cloppenburg, Schenck Process oraz UCB Pharma.
   To już drugi zakup nieruchomości w rejonie Warszawy. We wrześniu 2012 roku firma SEGRO nabyła kompleks Ożarów Business Centre (aktualnie SEGRO Business Park Warsaw) za kwotę 14,1 miliona euro. Park o powierzchni 36600 m kw. składa się czterech nowoczesnych magazynów, przeznaczonych na działalność logistyczną oraz dystrybucję miejską, zlokalizowanych 16 km od centrum Warszawy, w bezpośrednim sąsiedztwie nowej autostrady A2, łączącej Warszawę z Poznaniem i Berlinem.

- Obie transakcje zakupu znacząco wzmacniają pozycję rynkową SEGRO w Warszawie, największym mieście Polski oraz jej niekwestionowanym centrum ekonomicznym. Działania te są zgodne z przyjętą strategią firmy, zakładającą wzmocnienie naszej obecności w wybranych najważniejszych konurbacjach, poprzez reinwestowanie kapitału w zakup atrakcyjnych nieruchomości oraz dewelopment. Oba parki są doskonale zlokalizowane i odpowiadają na zapotrzebowanie na miejską przestrzeń logistyczną firm z sektora handlu detalicznego, obsługujących klientów w centrum miasta. Kompleksy stanowią doskonałe uzupełnienie naszego obecnego portfela, składającego się głównie z magazynów wielkopowierzchniowych (typu big box) - skomentował transakcję David Sleath, dyrektor generalny SEGRO. - Zawarte transakcje zwiększają powierzchnię oferowaną przez SEGRO w regionie Warszawy do prawie 140000 m kw. Dodatkowo w fazie budowy jest obecnie 24000 m kw. powierzchni typu pre-let, która zostanie ukończona w III kwartale 2013 roku na terenie Tulipan Park Warszawa, kolejne 50000 m kw. pozostaje jako potencjał rozwojowy tego parku. W efekcie ostatniej transakcji SEGRO dysponuje w Polsce portfelem nieruchomości, wynoszącym ponad 700000 m kw. nowoczesnej powierzchni magazynowej.

Ostatnio zmieniany czwartek, 18 kwiecień 2013 09:52

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

DHL Express wspiera kampanię Potencjalnie (nie)Bezpieczni

DHL Express wspiera kampanię Potencjalnie (nie)Bezpieczni

DHL Express (Poland), będący dostawcą międzynarodowych usług ekspresowych, wspiera kampanię społeczną popularyzującą tematykę bezpieczeństwa internetowego...

Amica z tytułem Supply Chain Designer 2017

Amica z tytułem Supply Chain Designer 2017

Najwyższy w Polsce, 46-metrowy magazyn wysokiego składowania Amica został wyróżniony nagrodą główną - Supply Chain...

Młodzi logistycy czekają na wyniki drugiego etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

Młodzi logistycy czekają na wyniki drugiego etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

Zakończył się drugi etap jubileuszowej X Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki w...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj