logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Wyróżnienia DHL Innovation Award za wyjątkowe rozwiązania

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Po raz piąty Grupa Deutsche Post DHL wyróżniła wyjątkowe rozwiązania, przyznając nagrodę za innowacyjność (DHL Innovation Award) dla naukowców, przedsiębiorców, klientów i pracowników.

Firma Volvo została nagrodzona za najbardziej innowacyjne rozwiązanie klienta, a Harald Lemke z Deutsche Post z działu DHL Mail otrzymał nagrodę w kategorii najbardziej innowacyjnego pracownika. Grupa DHL uhonorowała również pracowników Uniwersytetu Ruhry w Bochum, Duńskiego Uniwersytetu Technicznego i francuskiej firmy Orange Labs za wspólne opracowanie algorytmu kryptograficznego PRESENT. Ceremonia wręczenia nagród odbyła się 25 kwietnia w ramach Dnia Innowacji DHL, w czasie którego eksperci ze świata nauki, przemysłu i mediów omawiali bieżące trendy w logistyce i tematy związane z użyciem big data i cloud computing .

- Dążenie do innowacyjności i znajdowania rozwiązań dla dzisiejszych problemów jest kluczowym elementem pokonywania przeszkód i wyznaczania kierunków przyszłego rozwoju - mówi Bill Meahl, dyrektor ds. handlowych DHL. - Jako firma globalna jesteśmy zaangażowani w odkrywanie innowacyjnych rozwiązań logistycznych i jesteśmy zadowoleni, że możemy omawiać trendy i pomysły z klientami, pracownikami i partnerami zewnętrznymi.

Firma Volvo otrzymała nagrodę dla najbardziej innowacyjnego klienta za projekt zwany "Serwis na żądanie" (Maintenance on Demand - MoDe). W ramach tego projektu 11 przedsiębiorstw i instytucji z całej Europy wspólnie skupiało się na zaprojektowaniu ciężarówki handlowej, która sama określa gdzie i kiedy wymagany jest serwis. Dzięki temu zamiast powszechnie dzisiaj stosowanego rozwiązania "na wszelki wypadek", możliwe są dostawy części zamiennych w samą porę. Wprowadzenie MoDe jest korzystne dla klientów, ponieważ dzięki niemu zmniejszają koszty logistyki, ryzyko awarii i emisję CO2.

Harald Lemke z Deutsche Post został nagrodzony w kategorii najbardziej innowacyjnego pracownika. Otrzymał wyróżnienie za stosowanie DocWallet, aplikacji dla urządzeń mobilnych, która zapewnia bezpieczeństwo dokumentów dzięki w pełni zakodowanym plikom. Aplikacja została zaprojektowana we współpracy z Instytutem Badawczym Fraunhofera zajmującym się Stosowanymi i Zintegrowanymi Zabezpieczeniami. Opatentowana innowacja została wprowadzona w życie pod koniec 2012 r.

W kategorii najbardziej innowacyjnego naukowca/przedsiębiorcy nagrodzono zespół prof. Gregora Leandera, prof. dr. Christofa Paara i dr. Axela Poschmanna za opracowania algorytmu PRESENT, który jest bezpiecznym i energooszczędnym szyfrem dostosowanym do techniki RFID. Jest to jeden z najlepiej przeanalizowanych i zoptymalizowanych szyfrów, jakie są obecnie dostępne i uważa się, że będzie on bezpieczny przez co najmniej dwie najbliższe dekady. PRESENT został dopuszczony przez Międzynarodową Organizację Normalizacyjną (ISO), a jego wdrażanie nastąpi w sektorach logistyki, inżynierii medycznej i produkcji pojazdów.

Coroczne obchody Dnia Innowacji DHL zostały zainicjowane w 2008 r., aby podkreślić znaczenie innowacji dla Deutsche Post DHL i całego sektora logistyki.

Ostatnio zmieniany czwartek, 16 maj 2013 10:19

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Skończył się czas wielkich budżetów w branży IT

 Skończył się czas wielkich budżetów w branży IT

W ubiegłym roku zawirowań na rynku IT było wiele. Stagnacja w przetargach na informatyzację instytucji...

PKN ORLEN walczy z podróbkami

PKN ORLEN walczy z podróbkami

PKN ORLEN sukcesywnie zwalcza wykorzystywanie znaków graficznych i wizualnych, które łudząco przypominają zastrzeżone znaki towarowe,...

PepsiCo wybiera ID Logistics

PepsiCo wybiera ID Logistics

PepsiCo, światowy lider w produkcji artykułów spożywczych i napojów, wybrał ID Logistics, dostawcę usług logistycznych,...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj