logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Hala A North-West Logistic Park w Szczecinie wynajęta

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Do grona najemców Hali A North-West Logistic Park w Szczecinie dołączył trzeci najemca i tym samym hala została wynajęta w 100 procentach.

W połowie maja została podpisana umowa najmu z firmą InCom Polska Sp. z o.o. Hiszpański producent komponentów do produkcji elementów dla elektrowni wiatrowych, wynajmując powierzchnię 2 000 m kw., podjął decyzję o przeniesieniu swojej produkcji z Goleniowa do Szczecina. Do końca maja Hala A o powierzchni 6 850 m kw. zostanie przekazana najemcom.

Realizacja i komercjalizacja pierwszego budynku North-West Logistic Park w Szczecinie przebiega zgodnie z harmonogramem. Obecnie prowadzone są prace związane z uzyskaniem pozwoleń na użytkowanie obiektu. W Hali A będą funkcjonowały 3 firmy, w których zatrudnienie znajdzie ponad 110 pracowników. Przy obsłudze hali bezpośrednio będzie pracował 5 osobowy zespół oraz kilka osób z zewnętrznych firm obsługujących. Najemcami Hali A obok hiszpańskiej firmy InCom Polska Sp. z o.o. będzie największa sieć dystrybucji alkoholu w Polsce, firma Premium Distributors Sp. z o.o. oraz firma IQ Metal Polska Sp. z o.o. działająca w sektorze obróbki metali. Już we wrześniu rozpocznie się budowa kolejnej hali B o powierzchni 14 000 m kw. Prowadzone są już zaawansowane rozmowy z zainteresowanymi wynajmem podmiotami.

North-West Logistic Park to pierwszy w Szczecinie park logistyczny klasy A. Inwestorem kompleksu, którego budowa ruszyła jesienią ubiegłego roku jest spółka North-West Logistic Park Sp. z o.o. W lutym tego roku zarządcą obiektu została firma Cushman & Wakefield Polska. Jego komercjalizacją zajmują się firmy, Cushman & Wakefield, Jones Lang LaSalle oraz Colliers International i Litwiniuk Property, które posiadają międzynarodowe doświadczenie na rynku nieruchomości komercyjnych.

Projekt o łącznej powierzchni 64 tys. m kw. adresowany jest do firm z całej Europy. Sąsiedztwo niemieckiego i skandynawskiego rynku, a także poprawa infrastruktury drogowej w regionie wpływa na wzrost jego atrakcyjności. Ponadto Szczecin notuje zwiększone zapotrzebowanie na powierzchnie biurowe i magazynowe. Obecnie inwestycjami w regionie interesują się firmy ze Skandynawii, Niemiec, Belgii i Holandii, głównie pod kątem rozwoju centrów dystrybucji i usług.

Ostatnio zmieniany środa, 22 maj 2013 11:21

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Grupa PKP CARGO ubiega się o dofinansowanie projektów intermodalnych

Grupa PKP CARGO ubiega się o dofinansowanie projektów intermodalnych

Dwie spółki z Grupy PKP CARGO wystąpiły o dofinansowanie projektów intermodalnych ze środków unijnych. Przedmiotem...

Skończył się czas wielkich budżetów w branży IT

 Skończył się czas wielkich budżetów w branży IT

W ubiegłym roku zawirowań na rynku IT było wiele. Stagnacja w przetargach na informatyzację instytucji...

PKN ORLEN walczy z podróbkami

PKN ORLEN walczy z podróbkami

PKN ORLEN sukcesywnie zwalcza wykorzystywanie znaków graficznych i wizualnych, które łudząco przypominają zastrzeżone znaki towarowe,...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj