logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

DHL odnowił umowę globalną o zarządzanie częściami zamiennymi z ATR

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Firma DHL przedłużyła umowę z producentem samolotów turbośmigłowych ATR na globalne magazynowanie i zarządzanie zapasami części zamiennych do samolotów. Trzyletnia umowa obejmuje rozwiązanie logistyczne pod nazwą "Fast Track", która polega na globalnej dystrybucji krytycznych części zamiennych, w tym obsługę samolotów uziemionych (ang. Aircraft on Ground, AOG) z pięciu węzłów logistycznych na czterech kontynentach. Dodatkowo DHL będzie odpowiedzialny za odprawę celną części i sprzętu. Pragnienie firmy ATR, by jeszcze szybciej obsługiwać klientów w zakresie dostaw krytycznych i dla samolotów uziemionych doprowadziło do porozumienia w zakresie zwiększenia poziomów obsługi realizowanych przez DHL.

- Od 2005 r. ilość operatorów samolotów ATR wzrosła o ponad 50%, co sprawiło, że jesteśmy teraz obecni w ponad 90 krajach. Potrzebujemy wesprzeć ten rozwój obsługą klienta, która jest doskonale dopasowana do szczególnych wymagań linii lotniczych - powiedziała Lilian Braylé, starsza wiceprezes ds. wsparcia produktów i usług w ATR. - Podpisanie umowy "Fast Track" z DHL jest w zgodzie z logiką doskonałości obsługi.

Globalna obecność DHL pozwala firmie ATR jeszcze bardziej skrócić czas dostaw części zamiennych. DHL będzie wykorzystywać pięć platform logistycznych, aby zapewnić szybką dystrybucję części zamiennych, w tym centralny magazyn w Paryżu, węzły regionalne w Miami i w Singapurze, odpowiednio dla regionu Stanów Zjednoczonych oraz Azji i Pacyfiku, dodatkowo obiekty w Kuala Lumpur i w Auckland dla klientów lokalnych. Oprócz magazynowania i zarządzania zapasami, DHL będzie także realizował krytyczne dostawy, tak zwane zamówienia AOG, dla których niezbędne są natychmiastowe działania.

- Dalsze rozszerzenie naszej umowy z ATR wskazuje na rosnące znaczenie globalnej obecności naszych klientów i jest kolejnym dowodem na niezawodność naszych usług logistycznych. "Fast Track" wspiera rozwój firmy ATR na rynkach wschodzących poprzez oferowanie wysokiej jakości obsługi klienta, co oznacza także, że nasze węzły komunikacyjne będą obsługiwać około 200 000 pozycji zamówień rocznie w najbardziej wydajny sposób - powiedział Reg Kenney, prezes pionu Technologie i Produkcja w DHL.

Firma ATR jest klientem DHL od 2005 r. i po raz drugi przedłużyła umowę. Podpisanie nowej umowy miało miejsce w trakcie 50. pokazów lotniczych w Paryżu. Firma stała się światowym liderem w produkcji samolotów do przelotów regionalnych dla maksymalnie 90 pasażerów i jest obecna we flotach 180 operatorów na całym świecie. ATR jest przedsiębiorstwem partnerskim pomiędzy dwoma dużymi europejskimi producentami lotniczymi - Alenia Aermacchi (spółką Grupy Finmeccanica) oraz EADS.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 29 lipiec 2013 09:59

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Skończył się czas wielkich budżetów w branży IT

 Skończył się czas wielkich budżetów w branży IT

W ubiegłym roku zawirowań na rynku IT było wiele. Stagnacja w przetargach na informatyzację instytucji...

PKN walczy z podróbkami

PKN walczy z podróbkami

PKN ORLEN sukcesywnie zwalcza wykorzystywanie znaków graficznych  i wizualnych, które łudząco przypominają zastrzeżone znaki towarowe,...

PepsiCo wybiera ID Logistics

PepsiCo wybiera ID Logistics

PepsiCo, światowy lider w produkcji artykułów spożywczych i napojów, wybrał ID Logistics, dostawcę usług logistycznych,...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj