logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Monitoring ładunków - innowacyjna współpraca przy zarządzaniu łańcuchem dostaw

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W czerwcu 2013 r. operator logistyczny z Osnabrück, Hellmann Worldwide Logistics, nawiązał współpracę z nowym partnerem. Dzięki współpracy z firmą Swiss arviem AG, Hellmann rozszerza wachlarz swoich możliwości o nowatorską usługę monitorowania ładunków. Partnerzy będą wspólnie oferować swoim klientom rozwiązanie, które pozwala na monitorowanie przesyłek towarowych w czasie rzeczywistym.

Arviem AG oferuje rozwiązanie, które opiera się na interakcji sprzętu (urządzenie monitorujące) i oprogramowania. Klienci mogą zamówić taką usługę dla każdej swojej przesyłki, po stałej cenie. Ponieważ produkt ten funkcjonuje na zasadach pay as you use (płatności na podstawie bieżącego użytkowania), nie wymagane są duże inwestycje. Jednocześnie model ten pozwala firmom na większą elastyczność, ponieważ umożliwia wyposażenie przesyłek indywidualnych lub dodatkowych kontenerów w urządzenia do śledzenia, w każdym momencie. Ponieważ urządzenie nie jest przytwierdzane do kontenera, klient może je zainstalować ręcznie, w zaledwie kilka sekund - bez użycia dodatkowych narzędzi. Urządzenie posiada kilka czujników, które wykrywają warunki zewnętrzne takie jak temperatura, wilgotność czy wibracje. Poprzez GPS i/lub satelitę (Iridium) system lokalizuje kontener z dokładnością do 30 metrów.
   Każdy klient z wyprzedzeniem może określić informacje, których potrzebuje - na przykład czy kontener został otwarty podczas tranzytu, czy trasa odbiega od planowanej. Urządzenie śledzące wysyła żądane dane za pomocą systemu łączności mobilnej lub satelity Iridium do centrum alarmowego firmy arviem. Oprogramowanie przygotowuje informacje i dostarcza je do klientów drogą e-mail lub za pomocą pulpitu nawigacyjnego opartego na sieci web.

- Dzięki rozwiązaniu monitorowania ładunków, pojawia się szereg możliwości w obszarze zarządzania łańcuchem dostaw. Dlatego też Hellmann podjął się zadania połączenia rozwiązania firmy arviem AG ze swoim ogromnym doświadczeniem logistycznym. Dane przesyłane w czasie rzeczywistym usprawniają łańcuch dostaw na obszarach zarządzania zapasami, jakości produktu, ubezpieczenia kosztów i odprawy celnej. Klientom, którzy korzystają z rozwiązania firmy arviem, nowe rozwiązanie zapewnia dużą przewagę konkurencyjną przy zarządzaniu swoją logistyką - mówi Felix Scherberich, główny globalny urzędnik ds. logistyki kontraktowej w Hellmann Worldwide Logistics.

Do dzisiaj usługa została pomyślnie wdrożona przez największe korporacje świata z listy Fortune 500. Już w dniu podpisania umowy o współpracy między partnerami - przy okazji targów "Transport & Logistics Fair" w Monachium - podpisano pierwszą umowę przedwstępną z klientem Hellmann Worldwide Logistics: firmą Husky Injection Molding Systems Ltd. Największy na świecie dostawca markowych systemów i usług formowania wtryskowego dla przemysłu przetwórstwa tworzyw sztucznych już wkrótce wprowadzi w życie wspólny projekt z firmą Hellmann.
Podczas współpracy partnerzy zamierzają dzielić potencjał rynkowy dla usług monitorowania ładunków i tym samym zdobyć nowych klientów a także rozwinąć swoje istniejące relacje biznesowe.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 12 sierpień 2013 08:51

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

PKN ORLEN rusza z budową własnej sieci ładowarek elektrycznych w…

PKN ORLEN rusza z budową własnej sieci ładowarek elektrycznych w Polsce

Koncern rozpoczyna pilotażowy projekt instalowania szybkich ładowarek do samochodów elektrycznych na swoich stacjach paliw. Właśnie...

Poczta Polska S.A. i PKP S.A. chcą współpracować na rzecz…

Poczta Polska S.A. i PKP S.A. chcą współpracować na rzecz rozwoju logistyki

Dwie z największych spółek Skarbu Państwa: PKP S.A. i Poczta Polska S.A. podpisały list intencyjny...

Toyota Motor Europe i Dassault Systèmes wspólnie pracują nad cyfrowym…

Toyota Motor Europe i Dassault Systèmes wspólnie pracują nad cyfrowym marketingiem nowej generacji

Firmy Dassault Systèmes i Toyota Motor Europe podpisały trzyletnią umowę, w ramach której będą pracować...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj