Zaloguj się

GEFCO otworzyło oddział w Rzeszowie

  •  IW
  • Kategoria: Logistyka

GEFCO Polska uruchomiło nową platformę logistyczną w Rzeszowie. Filia będzie oferowała pełną gamę usług operatora logistycznego, z naciskiem na potrzeby klientów z branży przemysłowej. Uroczyste otwarcie oddziału miało miejsce podczas seminarium „Łańcuch dostaw kluczową kompetencją Twojej firmy - myśl lokalnie, działaj globalnie”, zorganizowanego 3 października w rzeszowskim hotelu Bristol.

W ramach rozwoju swojej sieci transportowej, GEFCO uznało Rzeszów za najlepsze miejsce do ulokowania platformy logistycznej, pozwalające na obsługę Polski południowo – wschodniej. Oddział zlokalizowany jest w parku logistycznym Rudna Mała. GEFCO Rzeszów będzie ukierunkowane głównie na obsługę branży przemysłowej, jednak zachowa elastyczność, pozwalającą na zaoferowanie usług dla większości sektorów gospodarki.

- Otwarcie oddziału w Rzeszowie pozwoliło przede wszystkim na wypełnienie luki w obecnej sieci dystrybucyjnej na terenie kraju. Dzięki nowej platformie będziemy mogli ograniczyć czas przewozu do 24 godzin dla większości kierunków na terenie Polski - mówi Marcin Trautman, kierownik nowego oddziału GEFCO. - W przyszłości planujemy też połączenie Rzeszowa przepływami z Ukrainą, Słowacją, Rumunią i Turcją.

Podkarpacie stanowi granicę Unii Europejskiej z Ukrainą. W niedalekiej przyszłości pozwoli to na sprawną komunikację z Europą Wschodnią poprzez, będącą na ukończeniu, autostradę A4. Region jest również dobrze skomunikowany z zachodem Polski i z Europą Zachodnią. W kolejnych latach platforma w Rzeszowie stanie się więc punktem pozwalającym na rozwój międzynarodowej sieci GEFCO na południu i wschodzie Europy.
Ważnym aspektem obecności operatora w Rzeszowie jest również stale wzrastające zapotrzebowanie na usługi logistyczne w regionie. W ostatnich latach zauważalny jest bardzo duży rozwój Podkarpacia, o czym świadczy powstanie dwóch Specjalnych Stref Ekonomicznych (Mieleckej i Tarnobrzeskiej) oraz Doliny Lotniczej, a także rozkwit firm z sektora Automotive. Większość przedsiębiorstw rozwijających się i powstających na Podkarpaciu to firmy produkcyjne, które potrzebują wsparcia logistycznego dla swojego łańcucha dostaw. GEFCO ze swoją ofertą szytych na miarę rozwiązań logistycznych dla przemysłu, którym między innymi było poświęcone ostatnie seminarium w Rzeszowie, na pewno będzie mogło odpowiedzieć na ich zapotrzebowanie oraz wesprzeć ich krajowy i międzynarodowy rozwój.

Ostatnio zmieniany w poniedziałek, 14 październik 2013 12:46
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe