logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

UPS przejmuje brytyjską firmę Polar Speed

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Firma UPS® sfinalizowała zakup Polar Speed, innowacyjnego brytyjskiego dostawcy rozwiązań dla łańcucha dostaw farmaceutyków wrażliwych na temperaturę. Transakcja wzmacnia sieć logistyki medycznej UPS w Europie i pozwoli zaoferować firmom z branży medycznej dostęp do jednego źródła rozwiązań logistycznych na całym kontynencie.

Przejęcie stanowi element strategii UPS dla sektora medycznego i przynosi nowe korzyści klientom na tym rosnącym rynku. Firma Polar Speed jest znana z zaangażowanej współpracy z klientami z branży logistyki farmaceutycznej. Specjalizuje się w dostawach o aktywnie kontrolowanej temperaturze do szpitali, aptek, hurtowni oraz centrów chirurgicznych, a także pacjentów. Polar Speed dysponuje też unikatowymi możliwościami, jeśli chodzi o rosnący rynek opieki domowej z bezpośrednimi dostawami. Do jej klientów należą najbardziej znane na świecie marki farmaceutyczne.

- Przejęcie pozwoli UPS spełnić potrzeby klientów z sektora medycznego, którzy chcą wejść na ważny rynek brytyjski, poprzez bardziej wartościowe zarządzanie elastyczniejszym i efektywniejszym łańcuchem dostaw - powiedziała Cindy Miller, prezes UPS Europe. - Nasze połączone usługi zapewnią firmom z sektora medycznego dostęp do najlepszych rozwiązań w zakresie transportu ładunków wrażliwych na temperaturę i pozwolą nam skutecznie zaspokoić rosnący popyt na produkty farmaceutyczne i biologiczne wrażliwe na temperaturę.

- Jesteśmy niezwykle podekscytowani, że łączymy siły z UPS - powiedział Richard Holmes, dyrektor zarządzający Polar Speed. - Dzięki połączonym rozwiązaniom będziemy nadal świadczyć naszym klientom usługi wysokiej jakości, a jednocześnie nasi pracownicy będą mogli skorzystać na dynamicznym rozwoju UPS na rynku ochrony zdrowia.

Polar Speed wykorzystuje flotę aktywnie monitorowanych pojazdów do przewożenia produktów schłodzonych do temperatury 2-8°C oraz 15-25°C zgodnie z wytycznymi Medicines and Healthcare Products Regulatory Agency (MHRA). Flota jest wyposażona w zaawansowane technologie: pokładowe rejestratory temperatury, alarmy ostrzegające kierowców o potencjalnej zmianie temperatury, a także PolarTrack - portal internetowy połączony z systemem nawigacji satelitarnej, który pozwala klientom na dostęp w czasie rzeczywistym do statusu dostawy oraz do informacji o temperaturze, w jakiej przewożone są ich produkty.
   Dzięki tej transakcji dodane zostają trzy obiekty z zaawansowanymi systemami zarządzania magazynem, usługami kontroli jakości i doświadczonym personelem do istniejącej międzynarodowej sieci logistyki medycznej UPS, która obecnie liczy 45 obiektów. Europejska sieć UPS obecnie obejmuje wyspecjalizowane centra dystrybucji produktów medycznych w Beneluksie, Europie Środkowej i Wschodniej, Europie Południowej, na Półwyspie Iberyjskim i w Wielkiej Brytanii. UPS ogranicza koszty logistyczne firm z branży medycznej poprzez regionalną konsolidację i dystrybucję, jednocześnie zapewniając lepszy wgląd w łańcuch dostaw produktów medycznych.

- Polar Speed doskonale pasuje do UPS pod względem strategicznym i operacyjnym, ponieważ skupia się na rozwiązaniach do kontroli jakości, zapewniania zgodności z przepisami i monitorowania dystrybucji, aby chronić wartościowe i wrażliwe farmaceutyki podczas przechowywania i transportu - powiedziała Cindy Miller.


Usługi Polar Speed obejmują dostarczanie palet i małych opakowań, magazynowanie i dystrybucję, lokalne usługi apteczne do wydawania leków na receptę oraz dostawy do domu dla pacjentów. Obsługą transakcji z ramienia UPS zajmował się bank Merrill Lynch International (Bank of America Merrill Lynch), spółka zależna Bank of America Corporation. Warunki transakcji nie zostały ujawnione. Jest to kolejna transakcja, po przejęciu przez UPS węgierskiej firmy CEMELOG specjalizującej się w logistyce farmaceutycznej, otwarciu obiektu logistyki medycznej w Hangzhou w Chinach oraz rozbudowie sześciu obiektów logistyki medycznej UPS w Ameryce Północnej w 2013 r.
   UPS zapewnia korzyści firmom z branży medycznej poprzez szeroką gamę wyspecjalizowanych usług frachtowych, transportu przesyłek oraz magazynowania i dystrybucji. Sieć logistyki medycznej UPS oferuje takie usługi, jak: obsługa produktów wrażliwych na temperaturę, uwzględnianie przepisów obowiązujących na danym obszarze geograficznym, monitorowanie i zabezpieczanie, kompletacja i etykietowanie, a także zarządzanie zamówieniami i rozliczenia z odbiorcami. Usługi we wszystkich lokalizacjach są dostępne z poziomu jednej, globalnej platformy informatycznej do zarządzania zamówieniami. UPS pomaga producentom produktów medycznych spełnić surowe, często skomplikowane wymagania regulacyjne. Oferuje elastyczność w zmiennym środowisku biznesowym i w godny zaufania sposób służy coraz większemu gronu międzynarodowych klientów.                            

Ostatnio zmieniany środa, 19 luty 2014 13:21

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj