logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

GEFCO Polska podsumowuje piętnaście lat działalności na polskim rynku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Stały rozwój, innowacje oraz ciągłe podnoszenie jakości oferowanych usług, pozwoliły GEFCO Polska zbudować silną pozycję na polskim rynku w ciągu minionych 15 lat i stać się wiodącym operatorem logistycznym świadczącym usługi dla wielu sektorów gospodarki.

   Od 1999 roku GEFCO Polska konsekwentnie rozwija swoją sieć logistyczną oraz wachlarz oferowanych usług. Lata współpracy z Klientami wywodzącymi się z różnych sektorów gospodarki, m.in. motoryzacja, przemysł, FMCG, pozwoliły na wypracowanie specjalistycznej ekspertyzy z zakresu innowacyjnych i globalnych rozwiązań dla całości łańcucha dostaw: począwszy od transportu lądowego, morskiego, lotniczego i multimodalnego, poprzez logistykę magazynową, zarządzanie opakowaniami zwrotnymi, obsługę celną i podatkową, aż po logistykę pojazdów gotowych i zaawansowane rozwiązania 4PL (4th party logistics).
   Każdy rok w 15 letniej historii operatora to kolejny krok naprzód i kolejne zmiany prowadzące do rozwoju działalności firmy. GEFCO Polska w 2014 roku to sieć 12 lokalizacji w strategicznych punktach kraju, zespół ponad 350 profesjonalistów i setki Klientów. To, co nie zmieniło się przez te wszystkie lata to właśnie stosunek do Klienta, który od zawsze cechowały profesjonalizm, elastyczność i partnerstwo.

- Piętnasta rocznica działalności GEFCO na polskim rynku to doskonała okazja, aby podziękować wszystkim klientom i partnerom biznesowym za lata współpracy. Naszą wysoką pozycję na rynku usług logistycznych zawdzięczamy bowiem zaufaniu naszych klientów. Przynależność do grona rynkowych liderów zobowiązuje i wymaga stałego dążenia do podwyższania jakości oraz rozwijania i ulepszania świadczonych usług. Nasze doświadczenie pokazuje, że konsekwencja w dążeniu do tak określonych celów pozwala być firmą innowacyjną, elastyczną i atrakcyjną, zarówno dla klientów z branży motoryzacyjnej, jak i innych sektorów gospodarki -  podsumował Olivier Large, dyrektor generalny GEFCO Polska.

   W minionym czasie GEFCO Polska wielokrotnie otrzymywało dowody na to, że wysiłki na rzecz jakości świadczonych usług są skuteczne. Firmie trzykrotnie przyznano tytuł „Gazeli Biznesu”, pięciokrotnie nagrodzono statuetką „Operatora Logistycznego Roku”, a ostatnie lata przyniosły odnowienie i rozszerzenie certyfikatów ISO9001, ISO14001 oraz przyznanie statusu Upoważnionego Przedsiębiorcy AEO.
  Operator od początku swojej działalności stawiał także na innowacje, inwestując w zaawansowane systemy i aplikacje do zarządzania przepływami, trackingu przesyłek i wymiany informacji z partnerami biznesowymi:

- Ostatnie lata, mimo zmiennej sytuacji ekonomicznej, upłynęły w GEFCO Polska pod znakiem optymalizacji. We wszystkich obszarach swojej działalności operacyjnej wdrożyliśmy nowe narzędzia, umożliwiające dalszą poprawę efektywności i jakości świadczonych usług - skomentował Marek Prószyński dyrektor handlowy GEFCO Polska.

GEFCO, również jako globalna organizacja, skupiło się w mijających latach na umacnianiu swojej pozycji światowego lidera w zakresie logistyki dla przemysłu, ze szczególnym naciskiem na rynki o wysokiej dynamice wzrostu, takie jak np. Ameryka Łacińska, Afryka, Azja Wschodnia, Bliski Wschód oraz Indie. Pierwszy rok współpracy z Kolejami Rosyjskimi (RŻD), większościowym akcjonariuszem GEFCO, umożliwił operatorowi rozszerzenie oferty świadczonych usług i otworzył nowe możliwości w zakresie obsługi przepływów towarowych w strefie 15-20, nie tylko w krajach należących do Wspólnoty Niepodległych Państw (WNP), ale także w Azji. Strategiczne partnerstwo z amerykańskim producentem samochodów General Motors potwierdziło ekspertyzę GEFCO w zakresie logistyki 4PL branży motoryzacyjnej wypracowaną przez lata dzięki współpracy z koncernem PSA.

   W najbliższych latach GEFCO Polska zamierza utrzymać dynamiczny rozwój i zwiększać efektywność rozwiązań informatycznych, rozwój usług transportu multimodalnego, lotniczego i morskiego oraz dedykowanych usług magazynowych i celnych, a także rozszerzać sieć dystrybucji krajowej, zarówno w zakresie produktu FTL, jak i drobnicy.

- Rozwój inwestycji oraz pozytywne prognozy dotyczące rynku pozwalają nam z optymizmem patrzeć w przyszłość całej branży i są dla nas motywacją do ciągłego rozwoju firmy w zakresie świadczonych usług i ich wysokiej jakości. Wierzę, że kolejne 15 lat będzie oznaczać dla nas owocną współpracę i kolejne sukcesy - podkreślił Olivier Large.

   GEFCO Polska świętowało swoją 15 rocznicę wspólnie ze swoimi wieloletnimi partnerami biznesowymi podczas uroczystej imprezy, która odbyła się w czerwcu w Karpaczu, w malowniczej scenerii Sudetów Zachodnich. Wideorelacja z wydarzenia dostępna jest na kanale youtube

Ostatnio zmieniany wtorek, 19 sierpień 2014 09:53

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Skończył się czas wielkich budżetów w branży IT

 Skończył się czas wielkich budżetów w branży IT

W ubiegłym roku zawirowań na rynku IT było wiele. Stagnacja w przetargach na informatyzację instytucji...

PKN ORLEN walczy z podróbkami

PKN ORLEN walczy z podróbkami

PKN ORLEN sukcesywnie zwalcza wykorzystywanie znaków graficznych i wizualnych, które łudząco przypominają zastrzeżone znaki towarowe,...

PepsiCo wybiera ID Logistics

PepsiCo wybiera ID Logistics

PepsiCo, światowy lider w produkcji artykułów spożywczych i napojów, wybrał ID Logistics, dostawcę usług logistycznych,...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj