logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

Paczkomaty® InPost w Wielkiej Brytanii - planowany rekord zamówień przed Gwiazdką

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

   InPost, globalny lider w obszarze automatyzacji dostaw dla e-commerce, spodziewa się realizacji rekordowej ilości przesyłek w okresie przedświątecznym w Wielkiej Brytanii, kluczowym europejskim rynku e-commerce. Paczkomaty® InPost tworzą obecnie najbardziej rozległy system punktów do odbioru paczek na Wyspach, oferując zasięg większy niż czołowe sklepy dysponujące własnymi sieciami click&collect. Dzięki ekspansji już niemal trzy czwarte (70%) Brytyjczyków znajduje się zasięgu 5 mil od najbliższego Paczkomatu® InPost.

   Usługi click&collect stają się coraz popularniejsze w Wielkiej Brytanii - korzysta z nich już 35% e-konsumentów, a do 2017 r. wskaźnik ten ma osiągnąć 76%*. Jednak prawie co czwarty (23%)** klient  uznaje je za mało dogodne, jeżeli odebranie zakupów jest możliwe tylko w standardowych godzinach otwarcia punktu. Tylko Paczkomaty® InPost umożliwiają odebranie przesyłki o każdej porze dnia i nocy, a dodatkowo - z uwagi na możliwość dostawy i zwrotów za pomocą Paczkomatów® InPost - sprzedawcy mogą zaproponować swoim klientom większą elastyczność.

- Sprzedaż online rośnie w szybkim tempie, co pociąga za sobą wzrost oczekiwań klientów wobec opcji dostawy. Paczkomaty® InPost dostarczają najdogodniejsze rozwiązanie dzięki całodobowemu dostępowi. Z naszych badań wynika, że elastyczność dostawy stanowi kluczowy czynnik w zdobywaniu przewagi na rynku - a to sprzedawcom zapewniają właśnie Paczkomaty® InPost - mówi Neil Saunders, dyrektor działu badań konsumenckich w agencji konsultingowej Conlumino.

Ambitne plany dalszego rozwoju InPost w Wielkiej Brytanii ma realizować nowo mianowany Chairman of InPost UK, Jonathan Smith. Uznany ekspert zdobywał doświadczenie w sektorze logistycznym, dystrybucyjnym i handlowym, wcześniej był szefem brytyjskiego operatora logistycznego Yodel.

- InPost, odpowiadając na realne potrzeby mieszkańców Wielkiej Brytanii, używa swojej innowacyjnej technologii do rewolucjonizowania rynku e-commerce. Zapewnia klientom wygodę i znacząco podnosi efektywność dostaw z e-sklepów. Ekspansja Paczkomatów® InPost gwarantuje wszystkim sprzedawcom wsparcie w trakcie nadchodzącego sezonu świątecznego, a konsumentom wesołe, bezstresowe święta. W przyszłym roku planujemy podwoić liczbę maszyn w sieci - dążymy do tego, aby pod koniec 2015 roku na Wyspach funkcjonowało 2000 Paczkomatów® InPost, dzięki czemu zakupy online będą jeszcze bardziej praktyczne -  komentuje Jonathan Smith, szef InPost w Wielkiej Brytanii.

   Zasięg Paczkomatów® InPost na terenie Wielkiej Brytanii zwiększa się dynamicznie. Jest to możliwe dzięki licznym kooperacjom z silnymi rynkowymi graczami. We współpracy z Transport for London, londyńskim zarządcą metra - InPost uruchomił już terminale m.in. na parkingu przy stacji metra Buckhurst Hill oraz na dworcu autobusowym Victoria Station. W wyniku umów partnerskich innowacyjne urządzenia pojawiły się w sieci supermarketów Morrisons oraz sklepów Toys R Us. Paczkomaty® InPost w znaczącym stopniu zwiększą także elastyczność dostaw konsumentom korzystającym z oferty czołowych podmiotów rynku logistycznego i sektora e-commerce w Wielkiej Brytanii, takich jak: MetaPack oraz P4D.
   Urządzenia InPost "szyte" na miarę dzisiejszych czasów są już dostępne na 22 międzynarodowych rynkach. Zaledwie w kilka lat podbiły oprócz Polski: Australię, Chile, Wielką Brytanię, Włochy, Francję, Irlandię, Islandię, Litwę, Łotwę, Ukrainę, Estonię, Rosję, Cypr, Słowację, Malezję, Czechy, a także: Kolumbię, Arabię Saudyjską, Kostarykę, Salwador oraz Gwatemalę. Na całym świecie funkcjonuje – w różnych modelach biznesowych – ponad 3500 Paczkomatów®. Spółka planuje instalację kolejnych 6000 terminali na terenie Europy, Azji, obu Ameryk, a także na Bliskim Wschodzie i w Afryce.
   Najwyższą jakość usług InPost potwierdzają nagrody: polscy internauci już po raz trzeci wyróżnili InPost nagrodą Ekomers w kategorii "Najlepszy produkt/usługa wspierający logistykę e-sklepu". Innowacyjność firmy została doceniona przez tygodnik WPROST tytułem "Innowatora Roku 2014".
   O międzynarodowym uznaniu InPost świadczą liczne wyróżnienia: tytuł "Supplier of the Year" podczas Post Expo 2014, czterokrotne zwycięstwo w prestiżowym konkursie World Mail Award w latach 2010 – 2013, nagroda "The Delivery Excellence Award 2014" w kategorii: "Best Carrier Contribution to Delivery Innovation", które Paczkomaty® InPost otrzymały w 2014 r. w Wielkiej Brytanii, czy Postal Technology International Award w kategorii "Retail Innovation of the Year" za "Innowację Roku".

 *   http://www1.planetretail.net/news-and-events/press-release/76-online-shoppers-use-click-collect-2017
** http://www.barclays.com/news/2014/September/the-last-mile.html

Ostatnio zmieniany czwartek, 13 listopad 2014 12:04

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj