logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

DSV i Audi otwierają nowe centrum logistyczne w Niemczech

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Pod koniec października 2014 roku Audi AG oficjalnie inaugurowało nowe centrum logistyczne Böllinger Höfe w Heilbronn w Niemczech, z którego teraz DSV zaopatruje pobliską fabrykę producenta w Neckarsulm.

Niemiecka precyzja
DSV przejęło pełną kontrolę nad działalnością operacyjną 38 tys. mkw. centrum logistycznego oraz nad całym procesem uzupełniania zapasów w fabryce Audi, po sześciomiesięcznym okresie startowym. Każdego dnia, w ciągu trzech zmian, w nowej lokalizacji przyjmowanych jest 160 ciężarówek części. Oznacza to blisko 4,5 tys. palet z elementami, które są kierowane wprost na linie produkcyjne modeli A4, A5 Cabrio, A6, A7, A8, a na życzenie również modelu R8. Najwyższych standardów procesów oraz terminowości dostaw pilnuje każdego dnia ok. 160 pracowników. Ich wysiłki są natomiast wspierane przez zaawansowane systemy GPS, zainstalowane w pojazdach obsługujących dostawy pomiędzy centrum logistycznym i fabryką Audi.

Współpraca krok po kroku
Osiągnięcie przez DSV tak ogromnego poziomu odpowiedzialności zostało skrupulatnie zaplanowane, a cały proces podzielono na kolejne etapy. Początkowo, zaraz po oddaniu budynku do użytku w marcu br., obsługę nowej lokalizacji rozpoczęło 40 pracowników DSV Solutions. Do tej roli wybrano ekspertów, doświadczonych we wcześniejszej obsłudze składu konsolidacyjnego Audi. Z czasem, zakres usług był krok po kroku rozszerzany o kolejne aspekty serwisu oraz kolejne modele aut. Wcześniej fabryka producenta w Neckarsulm była obsługiwana przez pięć zewnętrznych ośrodków logistycznych. Dzięki bliskiej współpracy z Audi zarówno proces transformacji, jak i faza startowa nowej lokalizacji przebiegły bez zakłóceń, pozwalając na rozpoczęcie pracy na pełnych obrotach.

Przede wszystkim doświadczenie
- Branża motoryzacyjna to dla DSV niezwykle istotny obszar biznesowy, rozwijany z dużym zaangażowaniem od kilkunastu lat. Lista obsługiwanych przez nas w tym czasie klientów w różnych krajach objęła takie marki, jak: Volvo, Volkswagen, Toyota, Mercedes-Benz, Peugeot, Mitsubishi Motors, Hyundai, Honda, Land Rover, Mazda, Subaru czy Suzuki - mówi Maciej Walenda, prezes zarządu DSV Solutions w Polsce. - Jednak to właśnie współpraca z Audi AG stanowi obecnie jeden z największych kontraktów DSV na obsługę klienta z branży automotive. Niemiecki oddział DSV Solutions rozpoczął współpracę w koncernem w 2011 r. od niewielkiego zakresu usług transportowych i magazynowych, aby rok później rozszerzyć zakres obowiązków do obsługi fabryki firmy w Neckarsulm i wreszcie przejąć pełną odpowiedzialność za obsługę nowego centrum logistycznego Audi.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 24 listopad 2014 09:55

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Skończył się czas wielkich budżetów w branży IT

 Skończył się czas wielkich budżetów w branży IT

W ubiegłym roku zawirowań na rynku IT było wiele. Stagnacja w przetargach na informatyzację instytucji...

PKN ORLEN walczy z podróbkami

PKN ORLEN walczy z podróbkami

PKN ORLEN sukcesywnie zwalcza wykorzystywanie znaków graficznych i wizualnych, które łudząco przypominają zastrzeżone znaki towarowe,...

PepsiCo wybiera ID Logistics

PepsiCo wybiera ID Logistics

PepsiCo, światowy lider w produkcji artykułów spożywczych i napojów, wybrał ID Logistics, dostawcę usług logistycznych,...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj