logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

Panattoni Europe na piątkę w CIJ Awards

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Panattoni Europe został bezapelacyjnym zwycięzcą w 12. edycji CIJ Awards. Firma zdobyła pięć nagród w kategoriach: Przemysłowy Deweloper Roku, Przemysłowy Kontrakt Roku i Przemysłowa Inwestycja Roku. Czwarte wyróżnienie - Osobowość Roku - przyznano Robertowi Dobrzyckiemu, partnerowi zarządzającemu Panattoni Europe, zaś piąta nagroda powędrowała do Działu Marketingu dewelopera.

   6 listopada br., w warszawskim hotelu Westin, odbyła się gala wręczenia nagród 12. edycji konkursu CIJ Awards, organizowanego przez miesięcznik poświęcony branży deweloperskiej w Europie Środkowo-Wschodniej. Tego wieczoru najczęściej wywoływanym zwycięzcą był zespół Panattoni Europe, który odebrał aż pięć nagród w kategoriach: Przemysłowy Deweloper Roku, Przemysłowy Kontrakt Roku, Przemysłowa Inwestycja Roku, Osobowość Roku dla Roberta Dobrzyckiego oraz najlepszy Dział Marketingu. Konkurs zyskał miano prestiżowego i każdego roku przyciąga przedstawicieli branży nieruchomości Europy Środkowej i Wschodniej. Poza Polską organizowany jest także w Czechach, na Węgrzech, w Rumunii i na Słowacji.
   Pięć wyróżnień przyznanych Panattoni Europe potwierdziło wieloletnią aktywność dewelopera w branży i jednocześnie doceniło niebywale intensywne 12 miesięcy pracy całego zespołu - od listopada 2013 do końca października 2014 r. Niewątpliwie najważniejszym wydarzeniem dla dewelopera był bezprecedensowo rekordowy kontrakt w Polsce i w Europie Środkowej i Wschodniej z firmą Amazon na budowę dwóch centrów dystrybucyjnych - pod Poznaniem i Wrocławiem - na łączną powierzchnię ponad 246 000 mkw. Między innymi dzięki niemu firma zdobyła nagrodę "Industrial/Warehouse Developer of the Year", ale nie tylko. Jury wzięło pod uwagę statystyki i pozycję lidera przez 3 kwartały w branym pod uwagę okresie. W 2013 roku deweloper podpisał umowy najmu na 646 000 mkw. i tym samym miał 34 proc. udział w rynku, natomiast w realizacji było 317 000 mkw. i wreszcie 108 000 mkw. ukończonej powierzchni w pierwszym półroczu 2014 roku, a także: budowa 300 600 mkw. we wrześniu i ukończone 345 300 mkw. takich projektów jak BTS dla K-Flex; ekspansja portfolio własnych parków i wspomnianych obiektów dla firmy Amazon. Tym ostatnim deweloper zawdzięcza tytuł "Industrial/Warehouse Lease of the Year" - firma Amazon wybrała dewelopera pomimo braku wcześniejszej współpracy w Europie, a Panattoni jako jedyny był w stanie spełnić warunki dzierżawy obu inwestycji na łączną powierzchnię 246 000 mkw., czy wykonanie obiektów w ciągu 12 miesięcy. Natomiast podpoznańska inwestycja dla firmy Amazon zdobyła nagrodę "Industrial/Warehouse Development of the Year". Docenione zostały: otrzymanie 27 ha działki z zintegrowanych 7 mniejszych, 9. miesięczny czas trwania budowy inwestycji i zakończenie jej dwa tygodnie przed terminem, a także stworzenie w przeciągu 4 miesięcy węzła na drodze DK92 z dwoma rondami, które składa się z łącznic wraz z pasami włączenia i wyłączenia z ruchu, dróg serwisowych, dróg dojazdowych i dróg gminnych w ciągu budowanego wiaduktu.
   Robert Dobrzycki, Partner Zarządzający Panattoni Europe, szósty raz odebrał tytuł "Leadership of the Year". Tegoroczny tytuł zawdzięcza skuteczności w działaniu oraz doskonałym wynikom w regionie CEE, które zapewniły mu awans na poziomie europejskim, czy osobiste prowadzenie inwestycji dla firmy Amazon i wreszcie przyciągnięcie portfela inwestycyjnego o wartości ponad 350 mln Euro na nieruchomości w Polsce, Niemczech i Czechach. Nagrodzony został również Dział Marketingu dewelopera, prowadzony przez Anitę Pietrykowską, który otrzymał nagrodę "Marketing Team of the Year" - docenione zostały kampanie: marketingowa i PR-owa, wspierające największe kontrakty dewelopera.
   Aktualnie Panattoni Europe realizuje w Polsce 162 600 mkw. nowej powierzchni magazynowej, na którą składają się takie inwestycje jak Panattoni Park Sosnowiec, Panattoni Park Ożarów II czy Panattoni Park Poznań III i IV, a także nowy obiekt w ramach Panattoni Park Łódź East. Od początku roku firma ukończyła 400 000 mkw., w tym wspomniane obiekty dla Amazona. Na szczycie podium plasują dewelopera również wyniki podsumowujące pierwsze półrocze br. - Panattoni oddało 108 000 mkw. (m.in. 50 000 mkw. dla firmy Castorama Polska czy 33 600 mkw. dla klienta Polaris), czyli ponad dwukrotnie więcej niż firma zajmująca drugie miejsce na podium.

Ostatnio zmieniany środa, 26 listopad 2014 13:19

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj