Logo
Wydrukuj tę stronę

Największa od lat transakcja najmu na krakowskim rynku magazynowym

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Goodman podpisał z operatorem logistycznym KMC Services umowę najmu 13 000 mkw. powierzchni w Kraków Airport Logistics Centre (KALC). Transakcja pozwoli KMC Services zwiększyć skalę działalności i jednocześnie skonsolidować powierzchnię logistyczną w jednej lokalizacji. Umowa jest największą tego typu transakcją od lat na coraz dynamiczniej rozwijającym się krakowskim rynku powierzchni magazynowych.

   KMC Services z siedzibą w Krakowie jest operatorem logistycznym dostarczającym rozwiązania z zakresu zarządzania logistyką i łańcuchem dostaw dla klientów w Polsce i na świecie. Od 2002 r. KMC Services prowadzi swoją działalność, wykorzystując kilka obiektów magazynowych zlokalizowanych w okolicach Krakowa, w tym obiekt o powierzchni 3 500 mkw. w Kraków Airport Logistics Centre. Z uwagi na dynamiczny rozwój firmy od czasu podpisania pierwszej umowy najmu, KMC Services poszukiwało większej powierzchni magazynowej w jednej lokalizacji.

- Aby usprawnić operacje i zwiększyć skalę naszej działalności potrzebowaliśmy wysokiej klasy magazynu, na tyle dużego abyśmy mogli skonsolidować dotychczas eksploatowane magazyny. Taką powierzchnię zapewniło nam dynamicznie rozwijające się Kraków Airport Logistics Centre. Doceniamy elastyczność firmy Goodman, pozwalającą na realizację naszych celów oraz umożliwiającą zrównoważony i systematyczny rozwój - mówi Rafał Łagosz, dyrektor logistyki KMC Services.

  Nowa umowa zawarta z KMC Services obejmuje 12 787 mkw. powierzchni magazynowej oraz 212 mkw. powierzchni biurowej. Firma zostanie najemcą w nowym obiekcie o powierzchni 22 000 mkw. budowanym spekulacyjnie przez Goodmana. Magazyn ten będzie piątym obiektem w ramach Kraków Airport Logistics Centre, a jego budowa jest podzielona na dwa etapy. Pierwszy etap, który KMC obejmie w całości, będzie gotowy jeszcze w tym roku. KMC obejmie także część drugiego etapu, którego zakończenie planowane jest na przełom I i II kwartału 2015 r.

- Decyzja o zwiększeniu powierzchni najmu i konsolidacji powierzchni przez KMC Services w Kraków Airport Logistics Centre jest potwierdzeniem jego strategicznej lokalizacji i dobrego zarządzania. Podpisanie umowy oznacza, że budowany obecnie spekulacyjnie magazyn będzie wynajęty w 60% - mówi Błażej Ciesielczak, dyrektor regionalny Goodman na Europę Środkowo-Wschodnią.

W transakcji pośredniczyła firma doradcza Colliers International.

- Umowa z KMC Services to największa transakcja najmu powierzchni magazynowej na rynku krakowskim w ostatnich latach. Należący do firmy Goodman Kraków Airport Logistics Centre jest wysokiej klasy projektem magazynowym o kluczowym znaczeniu dla regionu, czego potwierdzeniem jest jego dynamiczny rozwój w relatywnie krótkim czasie - ocenia Maciej Chmielewski, partner w Colliers International, dyrektor Działu Powierzchni Logistycznych i Przemysłowych.

Ostatnio zmieniany czwartek, 27 listopad 2014 13:31
Więcej w tej kategorii: « Panattoni Europe na piątkę w CIJ Awards Nowe centrum logistyczne już otwarte »
powrót na górę