logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

DPD Polska wspiera lubelskie hospicjum

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

DPD Polska kontynuuje działania związane z pomocą dla lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia, zapoczątkowane przez firmę Siódemka, która z końcem ubiegłego roku weszła w struktury DPD w Polsce. Firma kurierska wspiera w szczególności „Zakręconą akcję”, zapewniając transport kilkunastu ton zakrętek. Środki z tego przedsięwzięcia pozwalają spełnić marzenia podopiecznych hospicjum. To nie pierwsza inicjatywna na rzecz osób potrzebujących, w której aktywnie uczestniczą kurierzy.

    W ubiegłym roku firma zaangażowała się m.in. w akcję "Szlachetna Paczka" oraz "Zobaczyć Morze" dla osób niewidomych i niedowidzących.
   Zbiórki nakrętek w ramach „Zakręconej akcji” prowadzone są przede wszystkim na terenie województwa lubelskiego. Hospicjum zorganizowało w całej Polsce specjalne miejsca, w których każdy może oddać uzbierane przez siebie zakrętki. Są to głównie szkoły, wyższe uczelnie, budynki użyteczności publicznej, kluby sportowe czy bloki mieszkalne. Wszystkie miejsca można znaleźć na specjalnej mapie na stronie internetowej www.zakreconaakcja.pl. Następnie zakrętki trafiają do Hospicjum im. Małego Księcia, gdzie są składowane w specjalnym miejscu, a następnie raz w miesiącu ładowane do samochodów ciężarowych podstawionych przez DPD. Z uwagi na to, że jeden transport to nawet 12 ton plastikowych koreczków, w załadunku pomagają m.in. strażacy z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej. W punkcie skupu następuje ważenie tira, na podstawie której określa się ciężar wszystkich nakrętek.

   Planeta, ludzie, społeczność
DPD od lat zaangażowana jest w działalność społeczną, zarówno w zakresie globalnym, jak i lokalnym, prowadząc politykę zrównoważonego rozwoju według strategii: planeta, ludzie, społeczność. Jednym z istotniejszych przedsięwzięć proekologicznych Grupy DPD, jest program polegający na prowadzeniu działalności neutralnej dla środowiska. Program został kilka lat temu wdrożony w Polsce i w wielu innych krajach europejskich, w których działa DPDgroup. W ramach programu DPD zobowiązuje się do ograniczenia szkodliwego wpływu swojej działalności na środowisko bez dodatkowych kosztów dla klientów. Czyni to poprzez partnerstwo ze spółką CDC Climat, we współpracy z którą wdrożyła programy mające na celu kompensowanie emisji CO2.

- Jesteśmy realistami i zdajemy sobie sprawę, że branża logistyczna ma wpływ na poziom emisji CO2. Mając tę świadomość już kilka lat temu wdrożyliśmy w naszych biurach i depotach rozwiązania, które prowadzą do ograniczenia zużycia wody, energii, papieru. Prowadzimy również rygorystyczną selekcję i utylizację odpadów. Są to działania, w które zaangażowani są wszyscy pracownicy, a więc każdy może mieć poczucie, że przez te drobne działania zmienia świat na lepsze w swoim najbliższym otoczeniu - mówi  Rafał Nawłoka, prezes DPD Polska.

   Działania CSR stanowią bardzo ważny element strategii rozwojowej DPD Polska. Do tej pory  prowadzono wewnętrzną kampanię przeciwko paleniu papierosów, wspólnie z Polskim Czerwonym Krzyżem zorganizowano akcję zbiórki krwi i angażowano się w projekt Noworoczna Paczka DPD Polska, a także wielokrotnie wspierano akcje charytatywne oraz lokalne wydarzenia kulturalne i sportowe. W 2014 roku DPD Polska podjęła się kilku nowych wyzwań. Kontynuując dobroczynną działalność Siódemki, z którą firma właśnie się łączy, wsparła ostatnią edycję Szlachetnej Paczki.

- Pracownicy regionalnych biur DPD Polska wzięli pod opiekę kilkanaście rodzin w potrzebie, a nasi kurierzy, w miarę swoich możliwości, weszli w rolę wolontariuszy przy rozwożeniu paczek do potrzebujących. Mieliśmy również  zaszczyt dostarczyć paczki przygotowane przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego i jego Małżonkę, a także naszych najlepszych piłkarzy, Roberta Lewandowskiego i Kubę Błaszczykowskiego. Kontynuując ten rodzaj działań postanowiliśmy podjąć  współpracę z hospicjum Małego Księcia z Lublina. Jest to przedsięwzięcie o szczególnym znaczeniu ze względu na charakter placówki, której misją jest pomaganie ciężko chorym dzieciom i spełnianie ich marzeń - mówi Rafał Nawłoka.

   W ubiegłym roku DPD Polska dołączyła do sponsorów projektu „Zobaczyć morze”, którego celem jest umożliwienie udziału w kilkudniowym rejsie osobom niewidomym i niedowidzącym. Inicjatywa fundacji „Gniazdo Piratów” także odpowiada wrażliwości społecznej, którą pielęgnuje się w DPD Polska. Osoby niewidzące i słabowidzące mają ogromne możliwości adaptacji, co potwierdza styl, w jakim radzą sobie w zmaganiach z trudami morskiej wyprawy.

- Cieszy nas, że dzięki wsparciu DPD Polska, firmy o globalnym zasięgu, nasza lokalna inicjatywa integracyjna przebiła się do szerszej świadomości. Rejs osób sprawnych i niepełnosprawnych jest nie tylko piękną przygodą, dzięki której pomagamy niewidomym „zobaczyć morze”, czy zetknąć się dziedzictwem kulturowym krajów nadbałtyckich. Niepełnosprawni żeglarze budują swoje poczucie własnej wartości i dzięki temu lepiej radzą sobie w życiu, a widzący - pomagając swoim kolegom - lepiej rozumieją sytuację niepełnosprawnych w społeczeństwie. Jest to kwintesencja istoty integracji, którą dzięki naszym partnerom chcemy propagować - mówi Robert Krzemiński, wiceprezes Zarządu Fundacji Gniazdo Piratów.

   W swojej działalności CSR firma mocno wspiera także edukację. Od kilku lat współpracuje z Wyższą Szkołą Logistycznej w Poznaniu i jest sponsorem organizowanej przez tę uczelnię Olimpiady Logistycznej. Jest to turniej edukacyjny dla młodzieży szkół średnich chcącej związać swoją przyszłą karierę zawodową z tą branżą. Laureaci konkursu otrzymują indeksy, uprawniające do podjęcia studiów na tej prestiżowej uczelni. Ciekawą i bardzo dobrze przyjętą  przez środowisko akademickie inicjatywą był ogłoszony w marcu konkurs dla studentów „Wykołuj optymalne rozwiązanie”. Zadaniem studentów było rozwiązanie case study z wykorzystaniem realnych danych otrzymanych od DPD i założeń opisujących przewidywany kierunek rozwoju rynku w ciągu najbliższych 5 lat.


- Wspierając kształcenie studentów kierunków logistycznych zwiększamy zainteresowanie naszą branżą wśród najlepszych. Być może to oni za kilka lat będą współtworzyć innowacje i zmieniać rynek - wyjaśnia Rafał Nawłoka.

   Dla dr Joanny Baran z SGGW, której podopieczni wygrali konkurs ex aequo z zespołem Politechniki Krakowskiej, projekt naukowy DPD Polska jest modelowym przykładem współpracy biznesu i nauki.

- Studenci stanęli przed  realnym, wieloaspektowym problemem - takim, z jakim mogą się spotkać w przyszłej pracy zawodowej. Weszli w rolę decydentów, od których zależy sukces rynkowy i finansowy przedsiębiorstwa. To doświadczenie może okazać się cenne w przyszłości na rynku pracy - wyjaśnia dr Baran.

Ostatnio zmieniany piątek, 03 kwiecień 2015 11:52

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj