logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

Elektryczne wózki widłowe są trendy

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Od 2009 roku liczba wózków elektrycznych sprzedanych w Europie Zachodniej niezmiennie przewyższa liczbę wózków napędzanych silnikami spalinowymi. Czy można w związku z tym uznać, że pojazdy akumulatorowe stanowią przyszłość branży logistycznej?

   Obserwowana na zachodzie dominacja wózków elektrycznych najprawdopodobniej stanie się wkrótce faktem również w naszym regionie. Jako jeden z prekursorów trendu, firma STILL Polska wprowadza do swojej oferty usługi doradcze w zakresie doboru tego typu pojazdów.

- Poprzez akcję „Mission: Zero Emission” chcemy informować klientów o istocie i przyczynach zmian zachodzących w branży oraz przygotować ich do zarządzania flotą w przyszłości - mówi Paweł Włuka, kierownik działu marketingu STILL Polska. - Za jeden z priorytetów uznajemy optymalne dostosowanie rozwiązań do potrzeb klientów. W związku z tym, otwarcie rozmawiamy o korzyściach związanych z różnymi technologiami napędowymi - o ekologicznym potencjale wózków akumulatorowych oraz redukujących emisję CO2 innowacjach dla wózków spalinowych.

   Dotychczas przestrzegano podziału zadań, według którego wózki elektryczne wykorzystywano we wnętrzach, a pojazdy spalinowe - na zewnątrz. To proste rozróżnienie traci obecnie na aktualności. Wpływ na taki stan rzeczy mają trzy grupy czynników. Po pierwsze, wyposażane w coraz mocniejsze silniki elektryczne wózki widłowe, znajdują zastosowanie w obszarach zarezerwowanych dotychczas dla pojazdów spalinowych. Po drugie, w kontekście postulowanych przez Unię Europejską i organizacje ekologiczne standardów ochrony środowiska, ograniczenie emisji zanieczyszczeń staje się koniecznością. Po trzecie, cena oleju napędowego - do niedawna najpopularniejszego paliwa wózków widłowych - jest podatna na globalne zmiany podaży i według długofalowych prognoz będzie rosła.

- Wózki zasilane bateriami elektrycznymi stają się realną, coraz bardziej atrakcyjną alternatywą w zadaniach na zewnątrz magazynu - mówi Tobiasz Jakubczak, specjalista ds. produktu STILL Polska. - Mimo to, wciąż istnieć będą zastosowania, w których maszyny napędzane dieslem i LPG stanowią najbardziej racjonalne rozwiązanie. W ramach kampanii „Mission: Zero Emission”, chcemy pomóc klientom w zidentyfikowaniu, inwestycja w który model jest najbardziej opłacalna.

   Przykładowo - dzięki zastosowaniu efektywnego napędu spalinowo-elektrycznego w pojazdach STILL RX 70 ograniczono pobór paliwa oraz emisję zanieczyszczeń. Ze względu na znaczące zmniejszenie ilości gazów stanowiących efekt uboczny pracy wózka, zbędne stało się wyposażanie modelu w filtr cząstek stałych. Dzięki wprowadzonym innowacjom, model jest bezpiecznym dla środowiska, a przy tym najtańszym w eksploatacji rozwiązaniem. Jednocześnie, radzi sobie lepiej od elektrycznych odpowiedników na wyboistych i stromych trasach.

- Według firmy STILL, ekonomiczne i przyjazne dla środowiska technologie napędu oraz zrównoważona i inteligentna efektywność są przyszłością branży logistycznej - mówi Thomas A. Fischer, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu STILL. - W ramach kampanii „Mission: Zero Emission” chcemy pokaz naszym klientom, że STILL jest pionierem w tych dziedzinach oraz optymalnym partnerem.

Ostatnio zmieniany czwartek, 23 kwiecień 2015 16:15

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj