logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Prologis podsumowuje pierwszy kwartał w Europie Środkowo-Wschodniej

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Wysoki poziom najmu i nowe inwestycje napędzają branżę.

    Zakupy i Inwestycje
W pierwszym kwartale 2015 roku Prologis był aktywnym inwestorem na rynku nieruchomości magazynowych. Firma kupiła park o powierzchni 69 105 mkw. położony 23 kilometry na zachód od centrum Budapesztu, którego nazwa została zmieniona na Prologis Park Budapest M1.

   Prologis rozpoczął także budowę dwóch obiektów spekulacyjnych w Polsce o łącznej powierzchni 46 200 mkw.:
• Budynek o powierzchni 27 650 mkw. na terenie Prologis Park Szczecin, który jest w pełni wynajęty. Magazyn jest już w 70 procentach wynajęty firmie Bridgestone Stargard Sp. z o.o. oraz spółce z branży meblowej.
• Budynek o powierzchni 18 500 mkw. na terenie Prologis Park Wrocław V, który jest już w całości wynajęty. Powstający obiekt będzie szóstym magazynem w tym kompleksie.

   Prologis w pierwszym kwartale 2015 roku zakończył również budowę dwóch budynków spekulacyjnych o całkowitej powierzchni 53 600 mkw. - obiektu o powierzchni 30 000 mkw. w Prologis Park Prague-Airport oraz budynku o powierzchni 23 600 mkw. w Prologis Park Bratislava, który jest w 100 procentach wynajęty. Obecnie deweloper prowadzi budowę pięciu obiektów logistycznych o łącznej powierzchni ponad 121 000 mkw.

   Wynajem powierzchni
Od stycznia do końca marca 2015 roku Spółka wynajęła blisko 532 000 mkw., o 77 procent więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Firma podpisała nowe umowy najmu obejmujące 164 000 mkw. i przedłużyła umowy o łącznej powierzchni prawie 270 000 mkw. Pozostała cześć to umowy krótkoterminowe. Transakcje zawarte w Polsce stanowiły niemal 57 procent wszystkich umów najmu zawartych przez dewelopera w Europie Środkowo-Wschodniej.
   Na koniec pierwszego kwartału współczynnik zajętości portfolio Prologis CEE wyniósł 93,1 procent.

   Kluczowe umowy
- Rozpoczęliśmy rok z dużym rozmachem - powiedział Ben Bannatyne, dyrektor regionalny Prologis w Europie Środkowej i Wschodniej. - Od pierwszych miesięcy tego roku inwestowaliśmy w nieruchomości i skupiliśmy się na budowie nowych obiektów. Wysoki poziom zajętości nieruchomości magazynowych w Polsce i w regionie Europy Środkowo-Wschodniej daje nam pewność, że wszystkie trzy obiekty spekulacyjne, zarówno nowo oddany magazyn w Pradze, jak i dwa obiekty budowane w Polsce powstają w odpowiednim czasie.
   
   Działając aktywnie w pięciu krajach w CEE z portfolio 4,2 miliona mkw., Prologis jest największym właścicielem i zarządcą obiektów dystrybucyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej (stan na 31 marca 2015 r.).

Ostatnio zmieniany wtorek, 28 kwiecień 2015 11:08

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Skończył się czas wielkich budżetów w branży IT

 Skończył się czas wielkich budżetów w branży IT

W ubiegłym roku zawirowań na rynku IT było wiele. Stagnacja w przetargach na informatyzację instytucji...

PKN ORLEN walczy z podróbkami

PKN ORLEN walczy z podróbkami

PKN ORLEN sukcesywnie zwalcza wykorzystywanie znaków graficznych i wizualnych, które łudząco przypominają zastrzeżone znaki towarowe,...

PepsiCo wybiera ID Logistics

PepsiCo wybiera ID Logistics

PepsiCo, światowy lider w produkcji artykułów spożywczych i napojów, wybrał ID Logistics, dostawcę usług logistycznych,...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj