logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

InPost wkracza na rynek usług kurierskich

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

InPost - lider w obszarze automatyzacji dostaw dla e-commerce i operator sieci Paczkomatów® InPost - rozpoczyna działalność na rynku przesyłek kurierskich. InPost będzie świadczyć usługi kurierskie dla klientów indywidualnych oraz biznesowych.

   Nowa oferta - w połączeniu z Paczkomatami® InPost i szeroką siecią obejmującą ponad 8300 placówek pocztowych - będzie jedyną w Polsce zapewniającą kompleksowy i komplementarny zakres usług logistycznych krajowych oraz międzynarodowych. Wprowadzenie nowej usługi umożliwi rozszerzenie współpracy z największą polską platformą handlową Allegro oraz innymi znaczącymi podmiotami e-commerce w Europie i na świecie.
   Usługi kurierskie InPost obejmują dostawę paczek w dowolne miejsce na terenie całej Polski. Wszystkie opcje w serwisie krajowym realizowane są do drzwi odbiorcy lub do jednego z Paczkomatów® InPost. Wysoka jakość obsługi, gwarancja dostawy następnego dnia (także do godz. 12.00 i 17.00), atrakcyjna cena i największa sieć punktów - to atuty InPost w ramach kompleksowej obsługi "pod jednym dachem".

   Kluczowe przewagi InPost w ramach zintegrowanej oferty:
•   8300 punktów obsługi klienta w całej Polsce
•   1300 Paczkomatów® InPost w całej Polsce i planowane rozszerzenie sieci o kolejne 400 maszyn, wszystkie terminale umożliwiają płatność kartą, wzrost wolumenu obsłużonych paczek o ponad 90% w 2014 roku
•   10.000 doręczycieli pracujących w oparciu o systemy GPS
•   Intuicyjne systemy śledzenia przesyłek we wszystkich opcjach dostawy
•   Darmowy zwrot towarów w ramach serwisu www.szybkiezwroty.pl
•   Unikatowa oferta dostaw wspólnie z platformą Allegro - Allegro Polecony InPost i Allegro Paczkomaty® Inpost - najatrakcyjniejsze cenowo opcje dostępne dla e-sprzedawców
•   Next day delivery – 98% paczek trafia do Paczkomatów® InPost następnego dnia po nadaniu
•   Usługi pocztowe na rzecz 3000 klientów biznesowych i administracji publicznej, w tym KRUS czy sądów powszechnych i prokuratur
•   Usługi finansowe w oparciu o zezwolenie KNF

- Przyszłością rynku jest oferowanie pełnego zakresu usług na każdym etapie łańcucha logistycznego dostaw przesyłek - a dziś żaden operator w Polsce poza nami nie ma pod jednym dachem usług pocztowych, kurierskich, finansowych i paczkomatowych. Jesteśmy w stanie zapewnić każdy element łańcucha dostaw na poziomie operacyjnym pomiędzy sprzedającymi a kupującymi. Dzięki sprawdzonej infrastrukturze i doświadczonej załodze zapewniamy sprawną i terminową logistykę dostaw dużej liczby przesyłek nawet w tak gorącym okresie, jak sezon przedświąteczny. Jak pokazują nasze statystyki, same Paczkomaty® InPost w 2014 roku obsłużyły o 90% więcej paczek w porównaniu do poprzedniego roku. Jestem przekonany, że zintegrowana oferta naszych usług - wzbogacona o usługi kurierskie - pozwoli na jeszcze szybszy rozwój Grupy Integer.pl - mówi Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl, właściciela InPost.


   W ramach zintegrowanej oferty InPost zapewnia w obrocie krajowym dostawy:
•   Listów (zwykłych, poleconych, expressowych, przesyłek reklamowych, Smart Courier, ZPO, EPO, ubezpieczenie, rejestrowanie i śledzenie przesyłek oraz odbiór od klienta)
•   Print&Go - rozwiązanie dla nadawców masowych (druk, konfekcja i wysyłka)
•   Paczek (doręczenie do 12.00, do 17.00, ekonomiczny, Paczkomat® Standard, paczka niestandardowa, paczka gabarytowa, ubezpieczenie, pobranie, serwis sms/e-mail, zwrot)
•   Przekazów pieniężnych

   W 2014 roku liczba przesyłek obsłużonych przez InPost wyniosła około 280 mln sztuk. Listy i paczki dostarczane przez InPost są sekwencjonowane w nowoczesnej sortowni, która obsługuje nawet 1,2 mln przesyłek dziennie dzięki zaawansowanym technologicznie urządzeniom sortującym. Wysoką wydajnością obsługi mogą się także poszczycić Paczkomaty® InPost, do których 98% paczek trafia w ciągu 24 godzin od nadania. Ekspansja Grupy Integer.pl w segmencie kurierskim stanowi uzupełnienie świadczonych dotychczas usług i pozwoli kompleksowo wykorzystać potencjał związany między innymi z dynamicznym rozwojem sektora e-commerce. Całkowita sprzedaż online w Polsce jest szacowana na 27 mld zł rocznie. Generuje ona około 155 mln przesyłek o wartości 4,4 mld zł. Według danych zaprezentowanych przez Cube Research, tradycyjne firmy kurierskie mają największy łączny udział w obsłudze przesyłek ze sklepów internetowych.
   Spółki z Grupy Integer.pl od wielu lat z sukcesami obsługują 3 główne obszary: usługi paczkowe dedykowane branży e-commerce oraz klientom indywidualnym w oparciu o sieć innowacyjnych Paczkomatów® InPost, usługi pocztowo-kurierskie na podstawie sieci własnych oddziałów i doręczycieli, a także usługi finansowo-ubezpieczeniowe. Teraz do oferty dołączą usługi kurierskie.
   Najwyższą jakość usług Grupy Integer.pl potwierdzają nagrody: polscy internauci już po raz trzeci wyróżnili InPost nagrodą Ekomersy w kategorii „Najlepszy produkt/usługa wspierający logistykę e-sklepu”. Innowacyjność firmy została doceniona między innymi przez tygodnik WPROST tytułem „Innowatora Roku 2014” i zwyciężyła w konkursie „Lider Nowoczesnych Technologii” organizowanym przez Instytut Nowych Technologii. Grupa Integer.pl otrzymała też Nagrodę Specjalną w konkursie „Polska Firma - Międzynarodowy Czempion” za dynamiczną ekspansję i promocję Polski za granicą. Konsekwentny rozwój firmy potwierdza również tytuł „Gazele Biznesu” przyznawany przez Puls Biznesu najdynamiczniej rozwijającym się polskim firmom.
   O międzynarodowym uznaniu InPost świadczą liczne wyróżnienia: tytuł "Supplier of the Year" podczas Post Expo 2014, czterokrotne zwycięstwo w prestiżowym konkursie World Mail Award w latach 2010-2013, nagroda „The Delivery Excellence Award 2014” w kategorii: „Best Carrier Contribution to Delivery Innovation”, które Paczkomaty® InPost otrzymały w 2014 r. w Wielkiej Brytanii, czy Postal Technology International Award w kategorii "Retail Innovation of the Year" za "Innowację Roku".

Ostatnio zmieniany czwartek, 28 maj 2015 10:23

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Toyota Motor Europe i Dassault Systèmes wspólnie pracują nad cyfrowym…

Toyota Motor Europe i Dassault Systèmes wspólnie pracują nad cyfrowym marketingiem nowej generacji

Firmy Dassault Systèmes i Toyota Motor Europe podpisały trzyletnią umowę, w ramach której będą pracować...

Poczta Polska i KAS zawarły porozumienie w sprawie współpracy

Poczta Polska i KAS zawarły porozumienie w sprawie współpracy

Poczta Polska zawarła porozumienie z Krajową Administracją Skarbową Ministerstwa Finansów dotyczące współpracy w zakresie odprawy...

Neska wynajmuje powierzchnię na terenie portu w Düsseldorfie

Neska wynajmuje powierzchnię na terenie portu w Düsseldorfie

Neska, Schiffahrts- und Speditionskontor GmbH, opracowuje zorientowane na klienta rozwiązania w zakresie obsługi przeładunku drobnicy...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj