logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

Grupa Deutsche Post DHL promuje globalny rozwój dzięki pionierskiemu podejściu do innowacji

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Grupa Deutsche Post DHL inwestuje w innowacje, aby odgrywać wiodącą rolę w globalnym rozwoju branży logistycznej i kształtować zrównoważoną przyszłość. Niedawny raport trendów  ujawnił ogromny potencjał wzrostu w bardziej wydajnych i przejrzystych łańcuchach dostaw - szacuje się, że sam Internet Rzeczy przyniesie zastrzyk finansowy w wysokości 1,9 biliona USD, pobudzający do roku 2020 działalność w zakresie łańcucha dostaw i logistyki. Ten kierunek rozwoju propagują Centra Innowacji DHL w Niemczech, które otworzyły w maju swoje podwoje w zmienionym kształcie. Dodatkowo jeszcze w tym roku, we współpracy z Radą Rozwoju Gospodarczego Singapuru, zostanie otwarte w Singapurze nowe Centrum Innowacji rejonu Azji i Pacyfiku.

- Uważam, że chociaż kapitał i doświadczenie są niewątpliwie ważne, to innowacyjne pomysły będą kierować naszą przyszłością. W Grupie Deutsche Post DHL skoncentrowana na klientach innowacja to podstawa naszych dwóch podstawowych zamierzeń: Jednym z nich jest odegranie pionierskiej roli rozpowszechniania globalnego rozwoju logistyki, która leży u podstaw zrównoważonego rozwoju naszej planety. Drugim jest pozostanie liderem logistyki poprzez innowacyjne produkty i usługi, których nasi klienci potrzebują najbardziej - czy jest to realizowanie dostaw dla e-handlu, zaprojektowanie globalnego łańcucha dostaw czy przewóz leków wrażliwych na wahania temperatury. Aby to osiągnąć, nadal będziemy patrzeć daleko w przyszłość, gdzie naszym celem będzie ciągle dążyć do przekształcenia naszych innowacji na rozwiązania rynkowe, pozwalające zapewnić naszym klientom większy sukces - powiedział Frank Appel, prezes Grupy Deutsche podczas ceremonii otwarcia.

  
Nowa koncepcja Centrum Innowacji DHL w Troisdorfie, niedaleko Bonn, została opracowana w celu jeszcze większej współpracy z klientami, ekspertami i środowiskami akademickimi z wielu dziedzin. Wraz z ponad 50 ekspertami DHL ta sieć partnerów tworzy pionierskie rozwiązania zrównoważonego rozwoju, by utrzymać ruch w świecie handlu poprzez tworzenie innowacyjnych usług i rozwiązań. Od momentu pierwszego otwarcia w 2007 r. Centrum przyczyniło się do ukształtowania innowacji w dziedzinie logistyki we współpracy ze znanymi markami z całego świata, a także z wiodącymi globalnymi instytucjami badawczo-rozwojowymi. W Singapurze nowe Centrum Innowacji będzie zlokalizowane w nowo budowanym Regionalnym Centrum Zaawansowanych Usług Łańcucha Dostaw o wartości 100 mln USD.


- Będąc liderem w dziedzinie innowacji, staliśmy się liderem rynku. Celem Centrów Innowacji DHL jest utrzymanie tego prowadzenia poprzez rozwój wysoce innowacyjnych produktów i usług w oparciu o technologiczne, społeczne i logistyczne trendy na przyszłość. Zespół ds. badania trendów DHL stale analizuje i identyfikuje nowe fakty i ich potencjalny wpływ na branżę logistyczną wzdłuż całego łańcucha wartości. Wraz z usprawnieniami wprowadzonymi w Centrach Innowacji pozwoli nam to oferować nowe możliwości dla naszych klientów i pozostać liderem naszej branży. Jako czynnik ułatwiający handel, innowacja w logistyce jest bardzo istotna, jako że ma potencjał do przekształcania sektorów gospodarki na całym świecie - powiedział Bill Meahl, dyrektor ds. handlowych firmy DHL.

   Centrum Innowacji DHL - nowe funkcje
Centrum Innowacji w Troisdorf zostało całkowicie przeprojektowane wokół idei rozwoju innowacji DHL we współpracy z klientami i siecią partnerskich instytucji przemysłowych i badawczych. Oprócz przestrzeni przeznaczonej na spotkania i warsztaty, klienci mogą korzystać z indywidualnych wizyt z przewodnikiem po salonie pokazowym. Jako centrum i laboratorium zespołu badań trendów DHL, obiekt ten odgrywa kluczową rolę dla Grupy w związku z utrzymaniem pozycji firmy jako najbardziej innowacyjnej spółki świata w branży logistycznej.
   Budynek składa się z kilku obszarów. W nowocześnie zaaranżowanym punkcie centralnym obecnie prezentowany jest samochód Formuły E, reprezentujący zaangażowanie DHL w kwestie e-mobilności, a także zrównoważonej logistyki i rozwiązań motoryzacyjnych. W punkcie centralnym łączą się wizje, trendy i rozwiązania na dziś, jutro i pojutrze. Wystawa będzie regularnie się zmieniać, w zależności od aktualnych trendów społecznych i biznesowych. Centralny punkt działa również jako powiązanie do innych wystaw takich jak Vision Suite, w których zwiedzający mogą poznawać różne scenariusze wyglądu świata w roku 2050. Scenariusze są oparte na analizie DHL Logistics 2050 oraz megatendencjach, takich jak globalizacja, urbanizacja, zmiany klimatyczne i demograficzne.

   Badanie trendów łańcucha wartości - podejście skoncentrowane na kliencie
Zespół Badania Trendów DHL zajmuje się badaniem i wykorzystaniem trendów w branży logistycznej. Badacze identyfikują najważniejsze zmiany w sektorze logistyki, jakie pojawiły się w ciągu roku i opisują je w Radarze Trendów Logistycznych DHL. Dedykowany "Łańcuch wartości badania trendów" nakreśla ustrukturyzowane podejście do zrównoważonych i innowacyjnych rozwiązań biznesowych: Zaczynając od identyfikacji właściwych tematów w Radarze trendów w logistyce, przez bardziej szczegółowe Raporty trendów dotyczące pewnych tematów, które następnie będą przekładać się na Koncepcje, a także fizyczne wystawy w Centrum Innowacji. Na koniec tego procesu produkty te i rozwiązania będą w całości przekazane do odpowiedniej jednostki organizacyjnej w celu wdrożenia w działalność lub w procesy biznesowe.
   Niedawno dział DHL Supply Chain wraz ze swoim partnerem Ricoh pomyślnie przetestował inteligentne okulary i oprogramowanie do rzeczywistości rozszerzonej w Holandii - w rezultacie proces odbiorów z magazynu został usprawniony o 25%. Obecnie DHL bada wykorzystanie inteligentnych akcesoriów w dodatkowych obszarach i we współpracy z innymi partnerami. Kolejna obiecująca innowacja została opisana w raporcie trendów "Pojazdy autonomiczne w logistyce". Ten raport zwraca uwagę na kluczowe elementy i znaczny potencjał technologii autonomicznych w sektorze logistyki dzięki różnym zastosowaniom najlepszych praktyk z różnych sektorów gospodarki. W raporcie tym badane są również konkretne przykłady pojazdów autonomicznych w całym logistycznym łańcuchu wartości, od autonomicznego transportu i wspomaganego odbioru z magazynów do ostatecznego doręczenia do odbiorcy.

   Internet Rzeczy i e-handel - Innowacyjność jest siłą napędową gospodarki
Najnowszy raport trendów wydany we współpracy z Cisco Systems, koncentrujący się na Internecie Rzeczy szacuje, że do roku 2020 będzie ok. 50 mld urządzeń podłączonych do Internetu w porównaniu do 15 mld obecnie, czego następstwem będą zmiany zasad gry - od stworzenia większej ilości opcji dostaw dla klientów, do wydajniejszej działalności magazynowej i transportu towarów. Według analizy ekonomicznej przeprowadzonej przez Cisco, sam Internet Rzeczy wygeneruje 8 bln USD wartości na całym świecie w ciągu najbliższej dekady, z czego około 1,9 bln USD zasili działania w zakresie łańcucha dostaw i logistyki.
   W ciągu najbliższych dziesięciu lat internetowy handel detaliczny zyska bardziej na znaczeniu, niż to dotąd przewidywano - nie tylko w krajach rozwiniętych, ale także na rynkach wschodzących. Udział e-handlu w ogólnych obrotach handlowych w krajach rozwiniętych ma osiągnąć 40% do roku 2025, a na rynkach wschodzących - 30%, a istotną rolę odegra w tym wszystkim logistyka. To był jeden z kluczowych wniosków Deutsche Post w globalnym badaniu E-Tailing. W 2013 roku globalny rynek sprzedaży na odległość osiągnął wartość 616 mld €, ale szacuje się, że będzie wzrastał rocznie o 10,7 % do roku 2018. Dlatego Grupa Deutsche Post DHL koncentruje swoje wysiłki także na rozwoju rozwiązań wspierających rosnące zapotrzebowanie firm i konsumentów indywidualnych na zakupy przez Internet. Zastosowania uproszczonego i bezpiecznego dostępu do naszych ofert lub innowacji w zakresie usług doręczenia do klienta są częścią tego podejścia.


- Doświadczenie nauczyło nas, że innowacja musi być zawsze zorientowana na klienta. Firma najlepiej wprowadza innowacje dzięki: słuchaniu potrzeb klientów, proaktywnemu dzieleniu się najlepszymi praktykami i informacjami o rozwiązaniach w różnych sektorach i branżach oraz współpracy. Centrum Innowacji DHL dąży do bycia twórczym środowiskiem, w którym świetne pomysły zmieniają się w prawdziwe rozwiązania, są opracowywane i testowane, a wreszcie trafiają na rynek - stwierdził Matthias Heutger, starszy wiceprezes ds. strategii, marketingu i rozwoju, DHL Customer Solutions & Innovation.

  
   Pionier w branży dzięki szerokiej gamie innowacji
Grupa Deutsche Post DHL posiada imponującą gamę innowacji. Dział Express w roku 1969 był pierwszą firmą, która zaoferowała regularną sieć dostaw międzynarodowych z określonym czasem doręczenia. Niedawno wprowadzono produkt Thermonet DHL pozwalający zapewnić bezproblemową kontrolę i śledzenie temperatury w całym łańcuchu dostaw przez całą dobę i cały tydzień - co jest szczególnie istotne dla klientów z sektora farmaceutycznego i medycznego. Dodatkowe rozwiązania SmartSensor i aplikacja Resilience360 oferują dodatkowe korzyści, jeśli klienci z branż towarów o wysokiej wartości poszukują bezpiecznego transportu. Jednocześnie, reagując na kwestie związane z ochroną środowiska, korkami w miastach i na wyzwania związane z dostawą do odbiorcy końcowego, Grupa Deutsche Post DHL stworzyła Packstation, sieć 2750 paczkomatów obecnie dostępnych w ponad 1600 niemieckich miejscowości; wprowadziła StreetScooter, firmowy pojazd o napędzie elektrycznym, nieemitujący dwutlenku węgla - już ponad 140 tych samochodów przemierza Bonn, dzięki czemu miasto jest wzorcem niskoemisyjnych dostaw przesyłek; wprowadziła też Parcelcopter, niedawno testowany w ramach pierwszej regularnej usługi dostaw dronami na wyspę Juist na Morzu Północnym.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 15 czerwiec 2015 09:25

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj