logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

Döllken przenosi swój magazyn do Centrum Logistyczno-Biurowego 7R Milowice

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

7R Logistic podpisał z firmą Döllken, producentem listew, umowę najmu na 2 000 mkw. powierzchni magazynowej oraz 230 mkw. powierzchni biurowej w Centrum Logistyczno-Biurowym 7R Milowce w Sosnowcu. Tym samym część magazynowa obiektu została w pełni skomercjalizowana.

   Od ponad 100 lat marka Döllken znana jest z produkcji listew z  drewna i tworzyw sztucznych oraz bogatej gamy niezbędnych akcesoriów. Oferta firmy została dostosowana do potrzeb majsterkowiczów, firm budowlanych oraz specjalistycznych sklepów.


- W związku z dynamicznym rozwojem naszej firmy w Polsce, a także rokrocznie zwiększającym się eksportem towarów na rynki krajów Europy Wschodniej oraz rosnącym popytem na nasze produkty w krajach leżących za naszą południową granicą min. krajach bałkańskich, podjęliśmy decyzję o relokacji naszej siedziby. Przenosimy się do miejsca, gdzie nasz postępujący udział w rynku, a co za tym idzie zwiększona sprzedaż, połączy się z nowoczesną infrastrukturą oraz zdecydowanie większą powierzchnią magazynową. Magazyn, który do tej pory zajmowaliśmy, stał się dla nas zdecydowanie zbyt ciasny. Na nową siedzibę wybraliśmy CLB 7R Milowice, ponieważ znajduje się w bliskim sąsiedztwie drogi S86 oraz autostrady A4 zapewniającej szybki dojazd do głównych szlaków komunikacyjnych. Lokalizacja ta gwarantuje nam dogodne warunki dystrybucji naszych towarów do kontrahentów krajowych jak i zagranicznych - mówi Agnieszka Słaboń Logistics Manager, Döllken Sp. z o.o. - Przeprowadzka do Sosnowca, na większą i bardziej nowoczesną powierzchnię umożliwi również całkowite przeorganizowanie magazynu, co za tym idzie usprawnienie obsługi naszych klientów oraz podniesienie jej poziomu. Dzięki temu będziemy też mogli wdrożyć systemy zapewniające najwyższe normy jakości. 

   W Centrum Logistyczno-Biurowym 7R Sosnowiec-Milowice Döllken obejmie 2 000 mkw. powierzchni magazynowej oraz 230 mkw. powierzchni biurowej. Z obiektu zlokalizowanego w Sosnowcu, firma będzie prowadziła dystrybucję swoich produktów na teren Polski, a także do krajów Europy Wschodniej: Litwy, Łotwy, Estonii, Ukrainy i do krajów Bałkańskich, m.in. Serbii, Bośni i Hercegowina, Macedonii.


- Nasz obiekt w Sosnowcu, zlokalizowany w niedalekiej odległości od centrum miasta, w sąsiedztwie zakładów produkcyjnych, biur, sklepów czy ośrodka zdrowia, jest doskonałym miejscem do rozwoju działalności biznesowej firm z różnych sektorów - mówi Olga Brusik Senior Leasing Manager, 7R Logistic S.A. - Cieszymy się, że te wszystkie atuty naszego nowego centrum logistycznego doceniła duża firma jaką jest Döllken i zdecydowała się na wynajem powierzchni magazynowej oraz biurowej w CLB 7R Milowice. Tym samym podpisana z Döllkenem umowa zakańcza proces komercjalizacji powierzchni magazynowej w tym obiekcie.

   Centrum Logistyczno-Biurowe 7R Milowice w Sosnowcu to obiekt typu small business unit (SBU) o łącznej powierzchni 7 600 mkw., oferujący niewielkie jednostki pod wynajem. Pod koniec grudnia 2014 r. do użytku została oddana część magazynowa, składająca się z dwóch hal magazynowych. Natomiast od I kwartału 2015 roku zostały udostępnione klimatyzowane powierzchnie biurowe z windą, oferowane w module open space do dowolnej aranżacji. CLB 7R Milowice zlokalizowane jest niespełna 4 km od centrum Sosnowca i 1km od drogi S86, dzięki czemu posiada wygodne połączenie ze wszystkimi miastami aglomeracji śląskiej oraz autostradą i lotniskami w Pyrzowicach i Balicach.

Ostatnio zmieniany środa, 15 lipiec 2015 12:29

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj