Zaloguj się

DHL podpisało umowę o Oficjalnym Partnerstwie Logistycznym z MotoGP

Firma logistyczna DHL zawarła 17 lipca 2015 r. nowe trzyletnie partnerstwo z organizatorem głównych mistrzostw motocyklowych na świecie - MotoGP™. W ramach partnerstwa firma DHL zapewni wsparcie logistyczne dla potrzeb MotoGP™ i jej siostrzanych imprez Moto2™ i Moto3™.

- To nowe partnerstwo z MotoGP™, najstarszym ze wszystkich mistrzostw świata sportów motorowych i głównym wydarzeniem wyścigów na dwóch kołach, jest kolejnym przykładem na to, że DHL to preferowany dostawca usług dla sektora sportów motorowych i branży motoryzacyjnej - powiedział Ken Allen, prezes DHL Express. - Jesteśmy bardzo podekscytowani faktem, że mamy okazję zasiąść za kierownicą obsługi logistycznej mistrzostw i zaoferować wysokiej jakości międzynarodowe usługi przewozowe dla MotoGP™. Podobnie jak inni organizatorzy mistrzostw motocyklowych w naszym portfelu światowej klasy partnerstw, MotoGP™ również daje nam okazję do nawiązania kontaktów z wyjątkowo zagorzałymi fanami na całym świecie oraz stwarza "wysokooktanowe" przeżycia dla naszych klientów, pracowników i partnerów.

- Jestem bardzo zadowolony z zawarcia umowy z firmą DHL, ponieważ jej rezultaty będą bardzo korzystne dla obu stron - powiedział Pau Serracanta, Dyrektor Zarządzający Obszarem Handlowym Dorna. - Marka DHL będzie doskonale widoczna na torach, podczas imprez i na wielu platformach transmisyjnych, które wykorzystuje MotoGP™. Ponadto firma DHL będzie korzystać z możliwości organizowania różnych aktywności dla gości na imprezach MotoGP™. Dorna skorzysta z usług logistycznych na całym świecie, co pozwoli nam zachować nasze wartości prędkości i wydajności, na których zbudowano nasze mistrzostwa.

   W sezonie 2015 odbędzie się osiemnaście wyścigów MotoGP™ w czternastu krajach na czterech kontynentach. Bez względu na porę roku, zarówno morzem, powietrzem i drogą trzeba przewieźć ponad 80 motocykli i 350 ton sprzętu dla zespołów i organizatorów mistrzostw, na łącznym dystansie około 90 000 km, w zaledwie dziewięć miesięcy. Dzięki indywidualnym rozwiązaniom w zakresie pakowania i przewożenia sprzętu motorowego oraz dogłębnej wiedzy dotyczącej przepisów celnych i transportu na wszystkich rynkach, na których działa MotoGP™, DHL posiada odpowiednie przygotowanie do tego, aby zapewnić, że "wyścig przed wyścigiem" zakończył się bezproblemowo i na czas.
   Równolegle z działalnością logistyczną, partnerstwo będzie również obejmować szerokie możliwości marketingowe. Oprócz praw do organizacji stoisk powitalnych dla klientów i prawa do wykorzystania logo w inicjatywach marketingowych dla klientów, DHL skorzysta z reklam przy torach wyścigowych na imprezach MotoGP™, zapewniając widoczność marki podczas transmisji telewizyjnych na żywo w 207 krajach.

Ostatnio zmieniany w wtorek, 21 lipiec 2015 13:11
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe