logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

PGP Innowacje i LOT wdrażają nowatorską usługę PostInAir

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

PGP Innowacje i LOT już wkrótce wprowadzą nową usługę z wykorzystaniem samoobsługowych terminali pocztowych PostInAir - pierwszy testowy terminal stanął pod siedzibą LOT. Dzięki automatycznym urządzeniom rozmieszczonym na polskich lotniskach, pasażerowie będą mogli wygodnie nadać przesyłki lotnicze do dowolnego miejsca na terenie całej Polski, a wkrótce także w Unii Europejskiej. Lotniskomaty docelowo pojawiają się na wszystkich lotniskach w Polsce oraz w 100 kluczowych lokalizacjach w największych polskich miastach. Usługa ruszy w ciągu kilku najbliższych tygodni. 

   Lotniskomaty i możliwość łatwego nadawania przesyłek lotniczych to znaczące ułatwienie nie tylko dla osób chcących jedynie wysłać paczkę czy list. To także udogodnienie dla podróżujących, którzy na przykład zapomnieli o zostawieniu ważnych dokumentów w biurze lub nie przekazali komuś kluczy do mieszkania przed wyjazdem.

- Ten rodzaj usług dodatkowych wprowadzamy, aby ułatwić każdemu klientowi LOT Cargo i pasażerowi LOT-u szersze korzystanie z możliwości szybkości transportu lotniczego. Rozwój przewozów cargo w segmencie oferty dla klientów indywidualnych, dzięki naszym samolotom, staje się niezwykle atrakcyjną propozycją. W ciągu kilku godzin dowolna przesyłka trafi z jednego końca Polski na drugi. Dzięki współpracy z PGP Innowacje, wypracowaliśmy unikatowy na skalę europejską system, który niebawem zostanie uruchomiony. Jesteśmy dumni, że już wkrótce po zakończeniu testów każdy będzie mógł przekonać się o zaletach PostInAir na pokładach samolotów LOT - mówi Mariusz Kuczek, dyrektor Biura Cargo i Poczty PLL LOT.

   Usługa PostInAir zapewni błyskawiczny czas doręczenia - z Krakowa do Gdańska nawet w 4 godziny - a bezpieczeństwo przesyłek jest zagwarantowane przez stosowanie międzynarodowych standardów lotniczych IATA. Ponadto, cały system i terminale pocztowe będą dostępne dla użytkowników przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Dodatkowo specjalna usługa monitoringu pozwoli na kontrolowanie wszystkich procedur oraz na śledzenie drogi przesyłki przez Internet.

- Dzięki współpracy z PLL LOT będziemy w stanie zaoferować najszybszy sposób transportu przesyłek między samoobsługowymi terminalami PostInAir. Będzie to najbardziej nowatorskie rozwiązanie dostępne dla klientów lotnisk na świecie. Bardzo interesującą i stanowiącą duże udogodnienie dla pasażerów opcją jest możliwość zdeponowania przedmiotów zakwestionowanych przez lotniskową służbę bezpieczeństwa - powiedział Tomasz Żaba, prezes PGP Innowacje.

   Spółka Polska Grupa Pocztowa Innowacje została powołana w celu wdrożeń najbardziej innowacyjnych projektów w polskim sektorze logistycznym. Firma zapewnia kompleksowe wsparcie w zakresie integracji dotychczas używanych systemów w tej branży i przeprogramowanie ich na najnowocześniejsze dostępne rozwiązania pocztowe.
PGP Innowacje działa w trzech głównych obszarach:

  • wsparcie transferu najnowszych technologii logistycznych do polskich przedsiębiorstw,
  • maksymalizacja efektywności wprowadzanych innowacji przez integrację z obecnymi systemami logistycznymi,
  • zapewnienie kompleksowej usługi wdrożeniowej oraz oddanie gotowych rozwiązań, a także ich wparcie eksploatacyjne.

   Jednym z kluczowych projektów realizowanych przez PGP Innowacje jest wprowadzenie na polski rynek nowoczesnych rozwiązań z zakresu automatyki procesów pocztowych. Do takich przedsięwzięć należy nowatorska usługa PostInAir. W efekcie nawiązanej współpracy z czołowym polskim przewoźnikiem lotniczym, PGP Innowacje proponuje pasażerom rozwiązania rewolucjonizujące dotychczasowe podejście lotnisk do usług pocztowych i zapewnia im najwyższy światowy poziom świadczeń z tego zakresu.
   Polskie Linie Lotnicze LOT to nowoczesna linia lotnicza łącząca Nową Europę ze światem. Prawie pięciu milionom pasażerów rocznie zapewnia najkrótszą i najbardziej komfortową podróż do ponad 40 destynacji na świecie przez Warszawę - konkurencyjny hub dający możliwość szybkiej przesiadki. Jako jedyny przewoźnik w regionie oferuje bezpośrednie rejsy dalekodystansowe do Stanów Zjednoczonych, Kanady i Chin budując tym samym pozycję lidera w Europie Środkowo-Wschodniej. Dysponuje jedną z najmłodszych flot w Europie i jako jedyna linia wszystkie połączenia dalekiego zasięgu obsługuje najnowocześniejszymi samolotami świata, Boeingami 787 Dreamliner. LOT to przede wszystkim pełni pasji i pozytywnej energii ludzie - wśród nich należący do czołówki światowego lotnictwa piloci, często mistrzowie w wielu dziedzinach sportów lotniczych. LOT mając 86 lat doświadczenia, jest jednocześnie jedną z najstarszych linii lotniczych na świecie a także najbardziej międzynarodową polską marką. O jej uznaniu świadczą liczne nagrody przyznawane przez organizacje branżowe, media, a przede wszystkim pasażerów.
   LOT Cargo dostarcza przesyłki lotnicze do wszystkich portów docelowych PLL LOT oraz do ponad 90 portów lotniczych w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Od 2003 roku LOT należy do sojuszu Star Alliance, którego członkowie oferują obecnie ponad 21900 rejsów dziennie do 1328 portów lotniczych w 195 krajach.

Ostatnio zmieniany czwartek, 13 sierpień 2015 08:43

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj