logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Tajmax wynajął magazyn w Goodman Kraków Airport Logistics Centre

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Goodman, globalny ekspert w dziedzinie nieruchomości logistycznych, wynajął firmie Tajmax, prowadzącej sieć sklepów Partner AGD RTV, 6 000 mkw. powierzchni magazynowej w Kraków Airport Logistics Centre (KALC). Przeprowadzka do nowoczesnego i zarazem większego niż dotychczasowy magazynu pozwoli firmie Tajmax zwiększyć skalę działalności.

   Partner AGD RTV, marka prowadzona przez firmę Tajmax, to dynamicznie rozwijająca się sieć sklepów detalicznych, punktów sprzedaży hurtowej i internetowej. Przeznaczeniem nowego obiektu sieci będzie magazynowanie i dystrybucja artykułów RTV i AGD.

- Przeniesienie naszej działalności do Goodman Kraków Airport Logistics Centre jest odpowiedzią na rosnącą liczbę zamówień i wzrost sprzedaży w naszych sklepach. Jesteśmy przekonani, że KALC to najlepsza lokalizacja, aby zapewnić sprawną dystrybucję w  Małopolsce - mówi Tomasz Gracz, Prezes Tajmax.

   Obiekt wynajęty przez Tajmax obejmuje 5 740 mkw. istniejącej powierzchni magazynowej oraz 250 mkw. powierzchni biurowej znajdującej się w wybudowanym spekulacyjnie budynku, w którym klientem Goodmana jest również KMC Services.

- Dzięki transakcji z Tajmax wybudowany ostatnio spekulacyjnie magazyn jest już wynajęty w 85%. Umowa ta potwierdza również, że klienci coraz częściej poszukują obecnie gotowej powierzchni magazynowej, którą można wynająć od zaraz. Dlatego też planujemy już kolejną inwestycję spekulacyjną o powierzchni 12 000 mkw. w Krakowie, której budowa rozpocznie się jeszcze w tym roku - mówi Błażej Ciesielczak, dyrektor regionalny Goodman na Europę Środkowo-Wschodnią.

   Tajmax reprezentowała przy okazji transakcji firma doradcza AXI IMMO.

- Dla firmy Tajmax poszukiwaliśmy nowoczesnego obiektu magazynowego w dogodnej lokalizacji, do którego można wprowadzić się w krótkim czasie. Goodman Kraków Airport Logistics Centre spełnia wszystkie te warunki, dzięki czemu jesteśmy przekonani, że zapewni naszemu klientowi doskonałe miejsce do dalszego rozwoju biznesu - mówi Anna Głowacz, Associate Director Industrial & Logistics AXI IMMO.

   Kraków Airport Logistics Centre jest jednym z największych centrów logistycznych Goodmana w Polsce. Jego docelowa powierzchnia sięga 150 000 mkw. Budowa pierwszego magazynu rozpoczęła się w 2010 r. i od tamtego czasu powstało pięć obiektów o łącznej powierzchni ponad 80 000 mkw. Właścicielem Kraków Airport Logistics Center jest Goodman European Logistics Fund (GELF), a zarządcą Grupa Goodman. Szacuje się, że po wynajęciu wszystkich dostępnych powierzchni, zatrudnienie u najemców centrum znajdzie łącznie około 1000 osób. Będzie to tym samym największe centrum logistyczne w województwie małopolskim. Najemcami w Kraków Airport Logistics Centre są obecnie: Bonito.pl, DB Schenker, DS Smith, Farutex, KMC Services, Logfarma, Royal Canin, RUCH oraz Valeo Autosystemy.
   Kraków Airport Logistics Centre położone jest w Modlniczce pod Krakowem, w odległości tylko czterech kilometrów od międzynarodowego lotniska Kraków - Balice. Dogodny dojazd zapewnia również sąsiedztwo autostrady A4, łączącej Kraków i Wrocław.

Ostatnio zmieniany wtorek, 15 wrzesień 2015 06:47

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Skończył się czas wielkich budżetów w branży IT

 Skończył się czas wielkich budżetów w branży IT

W ubiegłym roku zawirowań na rynku IT było wiele. Stagnacja w przetargach na informatyzację instytucji...

PKN ORLEN walczy z podróbkami

PKN ORLEN walczy z podróbkami

PKN ORLEN sukcesywnie zwalcza wykorzystywanie znaków graficznych i wizualnych, które łudząco przypominają zastrzeżone znaki towarowe,...

PepsiCo wybiera ID Logistics

PepsiCo wybiera ID Logistics

PepsiCo, światowy lider w produkcji artykułów spożywczych i napojów, wybrał ID Logistics, dostawcę usług logistycznych,...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj