logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

Dzień Kuriera i Przewoźnika w DHL Express (Poland)

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

DHL Express (Poland), lider na rynku krajowych i międzynarodowych przesyłek ekspresowych, po raz kolejny obchodzi Dzień Kuriera i Przewoźnika, przypadający 29 września. Od wielu lat to szczególnie uroczysty dzień dla wszystkich kurierów, stanowiących w organizacji najprężniejszą i najliczniejszą grupę ponad 3 tys. osób, na co dzień zrzeszonych w dywizjach DHL Parcel, DHL Express oraz DHL Freight.

   Kurier, to zawód niezwykle trudny, ale również przynoszący wiele satysfakcji. Praca w tym zawodzie nie polega tylko na doręczaniu oraz odbieraniu przesyłek - wymaga od kuriera stałego kontaktu z ludźmi, samodzielności, zdolności organizacyjno-logistycznych, odporności na stres i umiejętności pracy pod presją. Każdego dnia kurierzy DHL kontaktują się z dziesiątkami klientów, wielokrotnie przekazują informacje dyspozytorom, pokonują setki kilometrów, aby doręczyć pod wskazane drzwi oczekiwaną przesyłkę. Pełniąc rolę pośredników pomiędzy nadawcą a adresatem przesyłki, muszą nie tylko wykazywać pełen profesjonalizm, rzetelność oraz zaangażowanie, ale również stanowić wizytówkę firmy DHL.
   Doskonałą okazją do podkreślenia ich ważnej roli z racji specyfiki tego zawodu oraz do wyrażenia im wdzięczności jest Dzień Kuriera i Przewoźnika. Tego dnia, oprócz specjalnych podziękowań i sms’a z życzeniami przesłanymi na skanery, każdy kurier otrzyma drobny upominek i uczestniczyć będzie w symbolicznym słodkim poczęstunku. Z okazji ich święta firma DHL Express (Poland) już po raz trzeci zorganizowała konkurs na Super Kuriera, podczas którego kurierzy sami wskazują najlepszych spośród siebie, przyznając kolegom, według własnych kryteriów, tytuł Super Kuriera. Najlepsi z nich z całej Polski otrzymają to wyjątkowe wyróżnienie.
   Do uczczenia Dnia Kuriera dołączyli wszyscy pracownicy DHL Express (Poland) z własnymi życzeniami. Podziękowania kurierom złożyli również przełożeni.

- Nasza firma rozwija się dzięki Wam. Świadcząc każdego dnia usługę odbioru i doręczenia na najwyższym poziomie, nasi klienci są z nami i chcą razem z nami się rozwijać. Z okazji Dnia Kuriera, święta, które na stałe wpisało się w naszą DHLową tradycję, w imieniu wszystkich pracowników DHL Express w Polsce, pragniemy Wam podziękować za dobrą codzienną pracę, zaangażowanie, uśmiech a także za rzeczy niecodzienne, wyjątkowe, które wykonujecie dla naszych klientów - powiedziała Agnieszka Błaś, dyrektor ds. operacji międzynarodowych w firmie DHL Express.

- Każdego dnia jako DHL Parcel rozwijamy się, uczymy, zmieniamy nasze procesy, inwestujemy, słuchamy i wyciągamy wnioski - wszystko po to, aby sprostać wymaganiom rynku i zmieniającym się oczekiwaniom klientów. Dokonujemy tego wspólnie, z Waszą pomocą. Nie zapominamy o tym, że to Wy jesteście wizytówką firmy, to Wy macie bezpośredni kontakt z klientem na co dzień. To dzięki Wam wybierają nasze usługi i to Wy wypracowujecie dobrą opinię o DHL oraz dbacie o zadowolenie klientów - powiedziała Agnieszka Świerszcz, dyrektor ds. operacji krajowych w DHL Parcel, podczas składania podziękowań kurierom.

   Ten dzień upamiętnia również datę założenia firmy DHL na świecie. Dokładnie 29 września 1969 roku trzech partnerów, Adrian Dalsey, Lerry Hillblom i Robert Lynn utworzyło firmę DHL, zajmującą się lotniczym transportem dokumentów, początkowo na trasie z San Francisco do Honolulu. To wydarzenie zapoczątkowało rozwój międzynarodowych lotniczych przesyłek ekspresowych. W Polsce firma DHL rozpoczęła działalność w 1991 roku jako DHL International Poland, zaś od 2004 roku funkcjonuje pod nazwą DHL Express (Poland).
   Dzisiaj stanowiąc wielotysięczną organizację, DHL Express (Poland) realizuje szereg usług kurierskich dla przesyłek krajowych i międzynarodowych, jak również zapewnia nowoczesne rozwiązania z zakresu nadań, monitorowania i doręczania tychże przesyłek.

Ostatnio zmieniany środa, 30 wrzesień 2015 15:43

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj