logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Kurierzy DHL Express z nowymi skanerami

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

DHL Express, dostawca i ekspert w dziedzinie międzynarodowych usług logistycznych, kontynuuje inwestycje w modernizację i innowacyjne rozwiązania technologiczne. Nie poprzestając na niedawnym wdrożeniu nowej floty pojazdów, idzie krok dalej i wyposaża swoich kurierów w nowoczesne, mobilne skanery - kluczowe narzędzia w ich codziennej pracy. Wymiana terminali odbywa się w ramach europejskiego programu inwestycyjnego DHL Express, standaryzującego usługi firmy, zarówno w Europie, jak i na całym świecie. 

   TC55 to nowoczesne urządzenie mobilne, wyposażone w czytnik kodów kreskowych, działające w oparciu o system operacyjny Android. Z przekątną ekranu 4,3 cala przypomina nieco solidniejszy niż zwykle dotykowy smartfon; jest proste i intuicyjne w obsłudze, zwłaszcza dla użytkowników przyzwyczajonych do korzystania z tego typu telefonów komórkowych. Dostawcą nowych skanerów jest Zebra Technologies, choć TC55 zaprojektowano w dziale Enterprise firmy Motorola Solutions, przejętym przez Zebrę pod koniec 2014 r.
   Zainstalowana w urządzeniu najnowsza wersja oprogramowania Global Courier Application, zawiera szereg udogodnień, zarówno dla kuriera, jak i klienta. Dzięki technologii 3G w niezawodny sposób przesyła do systemów DHL informacje o przesyłce w czasie rzeczywistym, co umożliwia natychmiastową widoczność statusu przesyłek przez klientów. Ponadto, wraz z zapowiadaną na początku 2016 roku aktualizacją oprogramowania, zapewni kurierom szereg dodatkowych funkcji ułatwiających im codzienną pracę.
   Wśród najbardziej oczekiwanych nowinek znajdują się: możliwość bezpośredniego połączenia telefonicznego z klientem na podstawie numeru podanego w zleceniu oraz funkcja nawigacji, prowadząca kuriera do kolejnego punktu na jego trasie. Ponadto nowe skanery upraszczają oraz usprawniają komunikację z kurierami. Dyspozytorzy i koordynatorzy, kontaktujący się z kurierem dotychczas telefonicznie, mogą posłużyć się funkcją wysłania szybkiej wiadomości, która natychmiastowo wyświetli się na ekranie nowego skanera. Rewolucji uległ także sposób aktualizacji oprogramowania. TC55 wyposażone zostało w narzędzie pozwalające na zdalne instalowanie i aktualizowanie plików oraz aplikacji. Wystarczy, że urządzenie będzie w zasięgu DHL-owej sieci wi-fi, aby zaplanowane wcześniej pakiety danych znalazły się na skanerze. To kolejne usprawnienie procesu operacyjnego, które odciąża pracowników od konieczności wykonywania manualnej i czasochłonnej pracy oraz zapewnia na urządzeniu aktualizację aplikacji do najnowszej wersji. W ocenie kurierów nowy skaner to wysokiej klasy wydajne i bezawaryjne urządzenie.

- Wyposażony jest w stabilnie działający system oraz wiele aplikacji usprawniających naszą codzienną pracę, m.in. umożliwia segregowanie w odpowiednich folderach zeskanowanych przesyłek, jak również zapewnia stałą komunikację z działem dyspozycji i rozliczeń. Nowe urządzenie przypadło do gustu także klientom: umożliwia złożenie odręcznego podpisu palcem zastępując dotychczasowy rysik - powiedział Mateusz Firek, kurier DHL Express z warszawskiego terminala na Woli.

   Wymiana skanerów na TC55 objęła wszystkich kurierów realizujących usługi międzynarodowe. Zgodnie z polityką firmy, każdy kurier przeszedł szkolenie z obsługi nowego urządzenia oraz funkcjonowania nowej wersji aplikacji. Począwszy od wiosny do sierpnia, cały zespół kurierów DHL Express w Polsce, jako jeden z pierwszych na świecie, został przeszkolony i wyposażony w nowe TC55.

- Wdrożenie nowych skanerów do obsługi klientów międzynarodowych znacząco wpłynie na wydajność i efektywność pracy oraz na wysoką jakość świadczonych przez nas usług logistycznych. Ma to szczególne znaczenie w przypadku naszych ekspresowych usług międzynarodowych, realizowanych w trybie „od drzwi do drzwi”, z określonym terminem dostawy i z możliwością bieżącego monitorowania statusu przesyłki. Wszystkie te procesy związane z realizacją zleceń klientów, oddziałują na siebie i są ściśle związane z pracą kuriera. Inwestując w doskonalenie procesów operacyjnych, dbamy o najwyższy poziom realizacji zleceń i jednocześnie zapewniamy najwyższe standardy jakości obsługi, nieustannie kierując się zadowoleniem naszych klientów - powiedziała Agnieszka Błaś, dyrektor ds. operacji międzynarodowych w firmie DHL Express.

Ostatnio zmieniany piątek, 02 październik 2015 08:32

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

GTFL z magazynem w Błoniach

GTFL z magazynem w Błoniach

Firma GTFL Sp. z o.o. wynajęła ponad 3,5 tys. m kw. powierzchni magazynowo-biurowej w obiekcie...

Cyberbezpieczeństwo w 2018 roku

Cyberbezpieczeństwo w 2018 roku

W mijającym roku cyberataki spędzały szefom firm sen z powiek. Największe z nich były ukierunkowane...

Panattoni Europe rusza z budową w Białymstoku

Panattoni Europe rusza z budową w Białymstoku

Panattoni Europe startuje z budową pierwszego centrum logistycznego w Białymstoku. Nowa lokalizacja dewelopera - Panattoni...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj