logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

Panattoni Europe zwycięzcą Prime Property Prize 2015

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Panattoni Europe, lider rynku obiektów przemysłowych, zdobył Prime Property Prize 2015 w kategorii Inwestycja Roku: Rynek Powierzchni Logistyczno-Magazynowej dla BTS Amazon w podpoznańskich Sadach. Dodatkowo, w tegorocznej edycji konkursu, Robert Dobrzycki uhonorowany został mianem Człowieka Roku.

   Projekt BTS Amazon, zrealizowany przez Panattoni Europe w podpoznańskich Sadach, został nagrodzony w konkursie Prime Property Prize 2015, organizowanym przez portal Propertynews.pl. Obiekt wybrano spośród pięciu nominowanych realizacji w kategorii Inwestycja Roku: Rynek Powierzchni Logistyczno-Magazynowej. Wyróżnienie zostało przyznane za jakość projektu, czas realizacji, nowatorskie rozwiązania, architekturę, a także wpływ oddziaływania inwestycji na środowisko i gospodarkę regionu. Wręczenie nagród odbyło się 28 września w warszawskim Domu Handlowym Vitkac podczas uroczystej gali, w ramach pierwszego dnia konferencji dotyczącej rynku nieruchomości komercyjnych Property Forum 2015.
   Inwestycja Panattoni Europe dla firmy Amazon jest nie tylko jedną z największych w kraju, ale jedną z dwóch pierwszych w Polsce o tak dużej powierzchni (123 tys. mkw.) z certyfikatem BREEAM na poziomie VERY GOOD. Jego osiągnięcie było możliwe m.in. dzięki skrupulatnej realizacji inwestycji oraz inteligentnemu systemowi zarządzania budynkiem. Na łączną powierzchnię użytkową 123 000 mkw. składa się 91 837 mkw. przestrzeni magazynowej i 23 000 mkw. antresoli. Obiekt dysponuje 2154 miejscami parkingowymi dla samochodów osobowych, 97 dla ciężarowych, 32 dla osób niepełnosprawnych, 16 dla motocykli oraz 60 dokami. Powstawaniu inwestycji towarzyszyła budowa węzła typu WB z dwoma rondami i łącznicami wraz z pasami włączenia i wyłączenia na drodze DK92. Wartość tylko tej części inwestycji wyniosła 19 mln zł, a podczas jej budowy zużyto ponad 257 ton stali. 

- Zainteresowanie firmy Amazon Polską, regionem wrocławskim i poznańskim, było przełomowym wydarzeniem dla biznesu e-commerce oraz biznesu magazynowo-logistycznego w Polsce i świadczyło o tym, że polski rynek jest gotowy przyjąć globalnego lidera handlu internetowego - Robert Dobrzycki, Chief Executive Officer Europe, Panattoni Europe, nie krył zadowolenia z przyznanej nagrody i dziękował firmie Amazon za umożliwienie realizacji aż dwóch centrów logistycznych w Polsce, wskazując również na szerszy aspekt tych inwestycji.

   Panattoni Europe świętuje swoją 10-letnią obecność w Europie. Od 2005 roku deweloper dostarczył 3,2 mln mkw. nowoczesnej powierzchni, w tym w Polsce aż 2,5 mln mkw. - najwięcej spośród wszystkich deweloperów obecnych na rodzimym rynku. Nie byłoby to możliwe bez najemców - aż 260 firm wynajęło lub powierzyło Panattoni budowę własnych obiektów, zarówno magazynowych jak i produkcyjnych. Panattoni Europe wprowadził trend budowy obiektów BTS, zwłaszcza w Specjalnych Strefach Ekonomicznych, a także otworzył rynek kapitałowy dla powierzchni magazynowych. Firma wybudowała 141 obiektów w Europie, a także ustanowiła rekordowe transakcje: w Polsce - budowa 2 obiektów BTS dla Amazon.com o łącznej powierzchni 246 000 mkw.; w Czechach - 123 000 mkw. BTS również dla firmy Amazon i w Niemczech - realizacja 121 426 mkw. dla firmy Jago. Dokonania te dostrzegła kapituła Prime Property Prize 2015 i przyznała Robertowi Dobrzyckiemu, który 10 lat temu otworzył środkowoeuropejski oddział firmy, prestiżowe wyróżnienie w kategorii Człowiek Roku.
   PRIME PROPERTY PRIZE 2015 to czwarta edycja konkursu, który jest częścią konferencji Property Forum, organizowanej przez uznany serwis branżowy Propertynews.pl. Celem konkursu jest wyłonienie firm oraz projektów, które w ostatnim roku miały największy wpływ na wydarzenia na rynku nieruchomości komercyjnych, a także osobistości, których spektakularne działania odegrały kluczową rolę w rozwoju całej branży. Wyróżnienia są przyznawane na podstawie głosów czytelników portalu Propertynews.pl oraz opinii Forum Ekspertów Nagrody.

Ostatnio zmieniany czwartek, 08 październik 2015 14:44

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj