logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

UPS obchodzi miesiąc wolontariatu

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Firma UPS obchodzi w październiku 13. doroczny Międzynarodowy Miesiąc Wolontariatu. Pracownicy odwdzięczają się społecznościom, w których żyją i pracują. W tym roku UPS współpracuje z globalnymi partnerami, organizacjami pozarządowymi The International Association for Volunteer Effort (IAVE) oraz Points of Light, budując swoje programy wolontariackie wokół Celów Zrównoważonego Rozwoju przyjętych przez ONZ.

   Firma UPS została niedawno członkiem i założycielem IMPACT 2030, międzynarodowej organizacji powołanej przez ONZ, sektor prywatny oraz organizacje obywatelskie. Misją przedsięwzięcia jest zachęcanie do rozwijania wolontariatu w celu osiągnięcia Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ. UPS szacuje, że niemal 15 tys. wolontariuszy z oddziałów firmy na całym świecie przepracuje w tym miesiącu łącznie 315 tys. godzin wolontariackich.
   Międzynarodowy Miesiąc Wolontariatu - organizowany przez Fundację UPS, która koordynuje inicjatywy w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu UPS - ma na celu zmobilizować setki tysięcy pracowników firmy z różnych krajów do angażowania się w działania wolontariackie. W październiku pracownicy UPS wezmą udział w wielu projektach, takich jak: sadzenie drzew, zbieranie, pakowanie oraz dystrybucja żywności, uczestnictwo w zbiórkach pieniężnych, a także administracyjne wsparcie organizacji, które mają na celu wprowadzenie zmian społecznych.
   Działania pracowników UPS podczas Międzynarodowego Miesiąca Wolontariatu pomogą wypełnić zobowiązanie, jakie przyjęła firma: 20 milionów godzin wolontariackiej pracy do 2020 r. Od 2011 r. pracownicy UPS wypracowali już ponad 7 mln godzin prac społecznych, przybliżając się do osiągnięcia tego celu.

- Cieszę się, że możemy połączyć nasz cel „20 milionów godzin do 2020 r.” z programem IMPACT 2030 i włączyć pracowników UPS w szerszy, globalny ruch - powiedział Eduardo Martinez, prezes Fundacji UPS oraz dyrektor ds. różnorodności i zapobiegania wykluczeniu w UPS. - Jesteśmy dumni, że możemy wesprzeć Cele Zrównoważonego Rozwoju ONZ i przyczynić się do rozwiązania kluczowych problemów na całym świecie.

   W Polsce w ramach Międzynarodowego Miesiąca Wolontariatu UPS wspiera m.in. Fundację WOŚP poprzez pakowanie i dostarczenie tysięcy przesyłek z apteczkami pierwszej pomocy do szkół podstawowych na terenie całego kraju w ramach projektu „Ratujemy i uczymy ratować”.
   Działania prospołeczne podejmowane w październiku przez wolontariuszy UPS w innych krajach i regionach obejmują m.in. następujące inicjatywy.

Europa:
•    Organizacja zbiórek pieniędzy na rzecz kilku organizacji, które wspierają osoby z dystrofią mięśniową, zespołem Downa, AIDS i stwardnieniem rozsianym, takich jak Fundación Rosella w Hiszpanii, SOS Children's Village na Węgrzech oraz Biobrotboxaktion i Aidshilfe Köln w Niemczech.

Stany Zjednoczone:
•    Programy sadzenia drzew we współpracy z Keep America Beautiful
•    Targi pracy dla uczniów szkół średnich we współpracy z Junior Achievement
•    Pomoc w pakowaniu i dystrybucji żywności dla bezdomnych i niedożywionych we współpracy z wieloma organizacjami, takimi jak Northwest Harvest, Chosen 300 Ministries oraz Share Food
•    Wspieranie popularyzowania i poszerzanie wiedzy na temat raka piersi poprzez uczestnictwo w marszach charytatywnych Making Strides Against Breast Cancer oraz Susan G. Komen Race for the Cure

Kanada:
•    Wspieranie programów sadzenia drzew we współpracy z Credit Valley Conservation (CVC) oraz Toronto and Region Conservation (TRCA)

Azja-Pacyfik:
•    Uczestnictwo w budowaniu domów dla Habitat Indonesia
•    Czyszczenie plaż w Zatoce Shenzhen oraz lasów namorzynowych we współpracy z Shenzhen Mangrove Wetlands Conservation Foundation

Region ISMEA:
•    Wykonanie na drutach szalików, koców i rękawiczek przed zimą, we współpracy z Knit-a-Square
•    Organizacja obozu dla ubogich dziewcząt w ramach inicjatywy Project Hope

Globalna centrala UPS:
•    Przygotowywanie paczek z żywnością dla dzieci w ramach programu Feed my Starving Children

UPS Freight:
•    Uczestnictwo w imprezie Hands On Day Richmond, podczas której pracownicy UPS będą wspierać ponad 11 inicjatyw wolontariackich w okolicach Richmond w USA

Linie lotnicze UPS Airlines:
•    Gromadzenie funduszy i uczestnictwo w marszu Kentuckiana Heart Walk organizowanym przez American Heart Association

Ostatnio zmieniany piątek, 23 październik 2015 11:42

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Skończył się czas wielkich budżetów w branży IT

 Skończył się czas wielkich budżetów w branży IT

W ubiegłym roku zawirowań na rynku IT było wiele. Stagnacja w przetargach na informatyzację instytucji...

PKN ORLEN walczy z podróbkami

PKN ORLEN walczy z podróbkami

PKN ORLEN sukcesywnie zwalcza wykorzystywanie znaków graficznych i wizualnych, które łudząco przypominają zastrzeżone znaki towarowe,...

PepsiCo wybiera ID Logistics

PepsiCo wybiera ID Logistics

PepsiCo, światowy lider w produkcji artykułów spożywczych i napojów, wybrał ID Logistics, dostawcę usług logistycznych,...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj