logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

Budowa pierwszej hali w ramach projektu Waimea Logistic Park Korczowa

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Firma Trasko-Inwest generalny wykonawca inwestycji Waimea Logistic Park Korczowa dynamicznie realizuje budowę zgodnie z założonym harmonogramem. W pierwszym etapie realizowanego projektu magazynowo-produkcyjnego z centrum obsługi kierowców TIR-ów, zostanie wybudowana hala o powierzchni 7200 mkw., a jej otwarcie planowane jest na pierwszy kwartał 2016 roku.

    Na placu budowy Waimea Logistic Park Korczowa obecnie realizowane są roboty ziemne, prace związane z niwelacją terenu oraz układaniem sieci wodno-kanalizacyjnej. Fundamenty pod konstrukcję zostały przygotowane już w 60 procentach. Generalny wykonawca inwestycji rozpoczął montaż konstrukcji stalowej. Na budowie pracuje już ponad 60 osób. Inwestorem kompleksu logistycznego Waimea Logistic Park Korczowa jest firma EAST A4 Logistic Park 1 Sp. z o.o. należąca do grupy inwestycyjnej Waimea Holding S.A.
   Waimea Logistic Park Korczowa powstaje na 12 hektarowej działce w miejscowości Młyny na Podkarpaciu, 3 km od największego przejścia granicznego między Polską a Ukrainą - Korczowa. Obiekt budowany jest bezpośrednio przy autostradzie A4, stanowiącej część europejskiej drogi międzynarodowej E40, na granicy między Unią Europejską a Ukrainą. W ramach kompleksu o łącznej powierzchni 50 000 mkw. powstaną trzy hale z możliwością produkcji i wykorzystania szeroko rozumianych usług logistycznych, z powierzchnią biurową, miejscami parkingowymi. Wszystkie budynki będą mogły być wyposażone w nowoczesne technologie, aby zapewnić warunki magazynowania i przechowywania żywności w temperaturze od 6 do -25ºC. Docelowo park logistyczny będzie oferował usługi spedycyjne, odprawy celnej, możliwość wymiany walut oraz usługi gastronomiczne. W ramach projektu powstanie rozbudowana infrastruktura - przestronny plac manewrowy dla samochodów ciężarowych i osobowych, strzeżony parking dla samochodów ciężarowych, całodobową obsługę dla TIR-ów, zaplecze socjalne dla kierowców z kantyną. Docelowo na terenie obiektu znajdzie pracę ponad 2 000 osób. Projekt Waimea Logistic Park Korczowa skierowany jest do firm z całej Europy, a zwłaszcza do tych, które chciałyby przechowywać, pakować lub korzystać z dostępnych usług logistycznych przed dostawą towarów na Ukrainę lub na inne rynki wschodnie. Spodziewany rozwój kontaktów gospodarczych sprawi, że lokalizacja inwestycji przy autostradzie A4, głównej trasie korytarza tranzytowego między Europą Wschodnią i Zachodnią, stworzy wzrost popytu na powierzchnie magazynowe w tym regionie.
   Łączna wartość inwestycji Waimea Logistic Park Korczowa wynosi 110 mln zł. Wartość pierwszego etapu wyniesie 26 mln zł. Inwestycja jest finansowana przez BOŚ Bank SA Oddział w Szczecinie.

Ostatnio zmieniany czwartek, 29 październik 2015 09:28

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj