logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Spółka ARVATO otworzyła skład celny dla ENDO

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

arvato Polska, lider w dziedzinie kompleksowych rozwiązań outsourcingowych - jeden z największych dostawców usług dla e-commerce, podpisał umowę z producentem i dystrybutorem ubranek dziecięcych Endo, na pełną obsługę logistyczną sklepu internetowego endo.pl. Współpraca rozpoczęła się w sierpniu 2014 roku, a w ostatnim czasie jej zakres został rozszerzony o unikatową na polskim rynku usługę, obejmującą zaawansowaną integrację systemową z uwzględnieniem bezpośrednich realizacji ze składu celnego.

    Projekt obsługi logistycznej sklepu internetowego endo.pl został uruchomiony w magazynie arvato w Błoniu k. Warszawy. Początkowo projekt obejmował kompleksową obsługę sklepu internetowego (czyli usługę magazynowania, kompletacji zleceń, obsługę zwrotów i wysyłkę towaru do klientów indywidualnych) tylko w ramach magazynu „krajowego”, w którym cały towar z importu był dostarczany w kartonach już po ocleniu ze składu celnego klienta, zlokalizowanego w Pruszkowie. Kolejny etap obejmował uruchomienie wszystkich dotychczasowych procesów w obszarze składu celnego w arvato z zachowaniem dotychczasowych wskaźników poziomu realizacji zleceń wysyłkowych.
   Realizacja tego projektu wymagała bezpośredniej współpracy sześciu firm i wiązała się z integracją czterech niezależnych systemów informatycznych - WMS arvato, ERP endo, CMS endo i systemu do obsługi zgłoszeń celnych Huzar, który przekazuje dane dotyczące zgłoszeń celnych do sytemu Celina Urzędu Celnego.

- Ten etap był bardzo złożony i wymagający dużej wiedzy oraz zaangażowania całego zespołu wdrożeniowego. Dzięki temu doświadczeniu udało nam się wykreować i zbudować nasze zupełnie nowe kompetencje w obszarze obsługi e-commerce, w zakresie składu celnego. Dodatkowo warto wspomnieć, że jest to pierwszy taki projekt na rynku, pierwszy o takim poziomie integracji - wyjaśnia Lidia Ratajczak-Kluck, dyrektor SG SCM w arvato Polska.

   Dzięki temu rozwiązaniu klient może czerpać z dodatkowych korzyści takich jak:

  • clenie tylko towaru, na które otrzymał zamówienie od klientów, co pozwala zoptymalizować należności celno-podatkowe,
  • możliwość składowania towarów wspólnotowych i nie-wspólnotowych dla wszystkich kanałów sprzedaży na tej samej powierzchni magazynowej,
  • konfekcjonowanie zleceń eksportowych bezpośrednio ze składu celnego,
  • korzystanie z szerokiego wachlarza usług VAS (value added services).

- Podjęcie decyzji o przekazaniu logistyki obsługi sklepu internetowego w outsourcing, było naturalnym krokiem w optymalizacji procesów i kosztów logistyki, które pozwolą na zwiększenie konkurencyjności firmy. O wyborze arvato zdecydowały szeroki wachlarz usług i profesjonalizm zespołu. Teraz możemy się skupić na podstawowych procesach, czyli projektowaniu, produkcji, marketingu, a logistykę e-sklepu przekazaliśmy profesjonalnej firmie - dodaje Mariusz Kaźmierczak, prezes zarządu Decoratum Sp. z o.o. S.K.A.

   W chwili obecnej zgłoszenia celne z danego dnia są realizowane o godz. 15:00, a to oznacza, że spakowane zamówienia po ocleniu jeszcze tego samego dnia są przekazywane do 4 z 5 przewoźników obsługujących klientów sklepu internetowego endo.pl, zapewniając czas realizacji większości zamówień w 24h. W okresach wzmożonego ruchu wydłużany jest czas pracy zespołu arvato, dostosowany do zapotrzebowania oraz uruchamiane są dodatkowe dyspozycje clenia. W ramach kompleksowości opisanego rozwiązania, WMS SAP arvato jest odpowiedzialne za zarządzanie składem celnym zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi przepisami, a współpracująca z endo i arvato Agencja Celna realizuje wszystkie procedury celne związane z importem, transferem towaru pomiędzy składami, dopuszczeniem do obrotu i eksportem. Pozwoliło to na wykreowanie i zbudowanie zupełnie nowych kompetencji arvato w zakresie procedury składu celnego do obsługi rynku e-commerce w Polsce.

Ostatnio zmieniany środa, 04 listopad 2015 12:53

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

PKN ORLEN rusza z budową własnej sieci ładowarek elektrycznych w…

PKN ORLEN rusza z budową własnej sieci ładowarek elektrycznych w Polsce

Koncern rozpoczyna pilotażowy projekt instalowania szybkich ładowarek do samochodów elektrycznych na swoich stacjach paliw. Właśnie...

Poczta Polska S.A. i PKP S.A. chcą współpracować na rzecz…

Poczta Polska S.A. i PKP S.A. chcą współpracować na rzecz rozwoju logistyki

Dwie z największych spółek Skarbu Państwa: PKP S.A. i Poczta Polska S.A. podpisały list intencyjny...

Toyota Motor Europe i Dassault Systèmes wspólnie pracują nad cyfrowym…

Toyota Motor Europe i Dassault Systèmes wspólnie pracują nad cyfrowym marketingiem nowej generacji

Firmy Dassault Systèmes i Toyota Motor Europe podpisały trzyletnią umowę, w ramach której będą pracować...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj