logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

Panattoni Europe z BENTELER Automotive

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Panattoni Europe, lider rynku powierzchni przemysłowych w Polsce, podpisał kontrakt z BENTELER Automotive, producentem z branży motoryzacyjnej. Firma wynajęła powierzchnię ok. 6 600 mkw. w Panattoni Park Września, a w sfinalizowaniu umowy pośredniczyła firma doradcza Cushman & Wakefield.

   Panattoni Europe poszerza portfolio klientów z branży samochodowej. Do grona najemców dołączył BENTELER Automotive - niemiecki producent konstrukcji samochodowych, silników i układów wydechowych oraz elementów podwozi i komponentów, należący do koncernu o międzynarodowej sławie - BENTELER Group. Producent wynajął w Panattoni Park Września ok. 6 600 mkw. - ponad 4 700 mkw. przeznaczone będzie na montaż i składowanie komponentów podwozi samochodów dostawczych, biura zajmą ponad 600 mkw., a ponad 1300 mkw. stanowić będą tunele przeładunkowe.
   Września to dynamicznie rozwijający się region Wielkopolski, cieszący się zainteresowaniem wielu inwestorów, również z branży samochodowej.

- Tu powstaje jeden z największych zakładów produkcyjnych firmy Volkswagen, a my jako deweloper jesteśmy gotowi na przyjęcie bezpośrednich dostawców części i podzespołów niezbędnych do produkcji nowej generacji VW Craftera, oferując doskonałą lokalizację - Panattoni Park Września - powiedział Robert Dobrzycki, Chief Executive Officer Europe, Panattoni Europe.

   Idealną lokalizację dla BENTELER CR potwierdza również Urszula Rasmussen, starszy negocjator w dziale powierzchni przemysłowych i magazynowych firmy Cushman & Wakefield:

- Dla BENTELER CR, dostawcy Tier 1, kluczową rolę odegrała lokalizacja magazynu pozwalająca utrzymać dostawy w trybie Just In Time do fabryki klienta. Firma Panattoni wykazała się dynamiką i elastycznością w działaniu, aby znaleźć najlepsze rozwiązanie dla naszego klienta.

   Panattoni Park Września położony jest na najważniejszym szlaku komunikacyjnym Europy, który rozpoczyna się we francuskiej Bretanii, a kończy w Moskwie. Niemal równa odległość dzieląca miasto od dwóch stolic europejskich - Warszawy i Berlina, tworzy z niego jedno z najbardziej atrakcyjnych terenów inwestycyjnych w Polsce. Dodatkowym atutem parku jest jego lokalizacja bezpośrednio przy skrzyżowaniu drogi krajowej 92 z autostradą A2 (Węzeł Września), zaledwie 500 m od nowo powstającej inwestycji Volkswagena.

Ostatnio zmieniany wtorek, 10 listopad 2015 08:59

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj