logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

Już 12 portów azjatyckich w ofercie bezpośrednich połączeń morskich ROHLIG SUUS Logistics

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

 ROHLIG SUUS Logistics od kliku lat skutecznie obsługuje bezpośrednie linie drobnicowe, obejmujące główne porty w południowej i wschodniej Azji. Obecnie firma z sukcesem rozwija także serwisy drobnicowe z mniejszych portów azjatyckich, konsekwentnie dążąc do objęcia pozycji lidera w tym obszarze.

   Decyzja dotycząca rozszerzenia usług morskich ROHLIG SUUS Logistics jest wynikiem strategii budowania możliwie szerokiej i kompleksowej oferty usług oraz szybkiego reagowania na potrzeby klientów. Firma od lat konsoliduje przesyłki z głównych chińskich portów takich jak: Shanghai, Ningbo czy Yantian oraz z Hong Kongu i Singapuru. Teraz obsługuje także mniejsze ośrodki: Xiamen, Fuzhou, Dalian, Xingang, Qingdao, Kaohsiung (Taiwan), Chittagong (Bangladesz). Regularne serwisy drobnicowe realizowane są raz w tygodniu, według stałego harmonogramu, z gwarancją wypłynięcia nawet w okresie szczytów sezonowych.

- Zainteresowanie serwisami drobnicowymi z mniejszych portów azjatyckich okazało się dużo większe niż pierwotnie zakładaliśmy. Klienci chętnie korzystają z bezpośrednich połączeń, gdyż pozwalają one uniknąć przeładunków oraz skracają czas dostawy nawet o blisko 2 tygodnie. Dwucyfrowy wzrost wolumenu od początku roku - względem roku poprzedniego, znacząco przerósł nasze oczekiwania. Planujemy dalej rozwijać siatkę bezpośrednich połączeń, aby z czasem stać się niekwestionowanym liderem na polskim rynku. Z naszych analiz rynkowych jasno wynika, że aktualnie na rynku są zaledwie dwie firmy, które mają tak różnorodną ofertę, w tym jedną z nich jest ROHLIG SUUS - wskazuje Jacek Liszewski, dyrektor ds. frachtu morskiego w ROHLIG SUUS Logistics.

   Operator dodatkowo skraca transit time, dekonsolidując kontenery we własnych hubach w Poznaniu, Warszawie, Katowicach i Gdańsku oraz wykorzystując własną sieć dystrybucji, która gwarantuje dostawy do finalnych odbiorców w 24 godziny na terenie całej Polski. Dla przykładu, dzięki takiemu rozwiązaniu ROHLIG SUUS Logistics świadczy najszybszą na rynku (36 dni), bezpośrednią linię drobnicową z Szanghaju do Poznania. Konkurencyjne serwisy mają czas dostawy dłuższy o około 2 tygodnie. Partnerstwo z międzynarodową Grupą ROHLIG specjalizującą się we frachcie morsko-lotniczym daje również dodatkowe korzyści dla klienta.

- Globalny dział zakupów oraz stały, wysoki wolumen towarów w Grupie ROHLIG gwarantuje naszym klientom korzystne stawki i dostępność powierzchni ładunkowej na statkach nawet w okresach największych pików sprzedażowych - dodaje Jacek Liszewski.

   W najbliższym czasie ROHLIG SUUS planuje uruchomienie kolejnych serwisów z Guangzhou w Chinach i Busan w Korei Południowej.

Ostatnio zmieniany wtorek, 10 listopad 2015 08:52

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj