logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Logistyka Dachser dla producenta części samochodowych

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Punktualność dostaw, ścisłe przestrzeganie procedur i usługi dodatkowe powodują, że logistyka dla branży motoryzacyjnej jest szczególnie wymagająca. Dla Dachser, który od lat specjalizuje się w obsłudze m.in. rynku motoryzacyjnego, jest to jednak codzienna praca. Przykładem jest trwająca już kilka lat współpraca operatora z producentem części samochodowych, które z Indii trafiają do zakładów produkcyjnych w Niemczech.

    W niemieckim oddziale Dachser w Feldkirchen stoją rzędy wielkich, ciemnożółtych kartonowych pudeł ułożonych starannie jedne na drugich, w oczekiwaniu na kontrolę i przepakowanie. Właśnie przyjechały ciężarówką, był to ostatni i najkrótszy etap ich podróży. Ten globalny łańcuch dostaw części motoryzacyjnych faktycznie rozpoczął się w mieście Cennai (Madras), leżącym na wschodzie Indii. W dawnym Madrasie do każdego kartonu zapakowano od 42 do 56 wysokiej jakości klocków hamulcowych do mechanizmów bębnowych. Zostały one następnie wysłane do portu w Hamburgu, skąd drogą kolejową zostały przetransportowane do Monachium, a dalej - ciężarówkami - do magazynu Dachser w Feldkirchen. Tutaj w hali o powierzchni 15 tys. mkw. wypakowane towary rozmieszczono na dwóch 50-metrowych regałach wysokiego składowania, zajmując pięć poziomów. Hamulce bębnowe z Indii są przeznaczone dla producenta aut, który jest jednym z kluczowych klientów Dachser.

    Kontrola dostawy i przepakowywanie
Zespół z Feldkirchen zapewnia profesjonalną obsługę logistyczną klienta:

- Po dostawie nasi pracownicy otwierają wszystkie pudła i dokładnie sprawdzają, czy w dostarczone części nie wdała się korozja. Wszelkie zanieczyszczone elementy są usuwane. Następnie części są pakowane w standardowe dla branży motoryzacyjnej metalowe klatki. Wszystko odbywa się zgodnie ze specjalnym protokołem dotyczącym opakowań wielokrotnego użytku - wyjaśnia Gerhard Leutschaft, kierownik logistyki kontraktowej w magazynie Dachser w Feldkirchen. - Oznacza to, że części zawsze dostarczane są w odpowiedniej ilości do klienta i mogą od razu trafić na linię montażową.

   Korzyści z usług dodatkowych
Sprawdzanie towaru i przepakowanie nie są jedynymi usługami dodatkowymi Dachser, które wybierają klienci z branży motoryzacyjnej. Bardzo istotny jest także fakt, że podatek od towarów jest płacony dopiero w momencie opuszczenia składu celnego w Feldkirchen, co stwarza dla klienta korzystną sytuację przepływów pieniężnych. Korzyści jest jeszcze więcej:

- Wykonujemy za klienta szereg innych czynności, jak np. zestawienia faktur dla producenta na podstawie wydania towarów z magazynu - mówi Stefan Steinbeisser, który nadzoruje wszystkie procesy.

    Istota dobrej reputacji
Dachser obsługuje tego producenta części motoryzacyjnych od 2008 roku.

- Współpracę zaczynaliśmy od obsługi logistycznej jednego produktu, teraz jest ich 8. Na początku dostawy realizowaliśmy jeden raz w tygodniu, teraz każdego dnia roboczego wysyłamy przynajmniej jedną ciężarówkę, z towarem o wadze około 15 ton - mówi Stefan Steinbeisser.

   Dwóch innych dostawców - z Turcji - również rozpoczęło niedawno współpracę z Dachser i ta liczba wkrótce ma wzrosnąć.

- Dzięki kompleksowemu podejściu, Dachser wypracował sobie silną pozycję jako dostawca usług logistycznych dla rynku motoryzacyjnego. Jest ona podstawą do dalszego rozwoju usług dla  tej wymagającej branży - podsumowuje Gerhard Leutschaft.

Ostatnio zmieniany środa, 23 grudzień 2015 13:48

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Skończył się czas wielkich budżetów w branży IT

 Skończył się czas wielkich budżetów w branży IT

W ubiegłym roku zawirowań na rynku IT było wiele. Stagnacja w przetargach na informatyzację instytucji...

PKN ORLEN walczy z podróbkami

PKN ORLEN walczy z podróbkami

PKN ORLEN sukcesywnie zwalcza wykorzystywanie znaków graficznych i wizualnych, które łudząco przypominają zastrzeżone znaki towarowe,...

PepsiCo wybiera ID Logistics

PepsiCo wybiera ID Logistics

PepsiCo, światowy lider w produkcji artykułów spożywczych i napojów, wybrał ID Logistics, dostawcę usług logistycznych,...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj