logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Małe kroki, wielkie rezultaty - dodatkowe usługi Poczty Polskiej

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Żyjemy coraz szybciej i wciąż szukamy oszczędności czasu, dlatego Poczta Polska wprowadza do swojej oferty wiele dodatkowych usług i funkcjonalności. Dzięki elektronicznemu awizo (eINFO: awizo) można otrzymać informacje o awizacji rejestrowanych przesyłek za pośrednictwem smsa lub e-maila. Jest także możliwość skorzystania z usługi Polecony do skrzynki, a dzięki eFormularzom obie te usługi można zamówić za pośrednictwem strony www - bez wychodzenia z domu.

   eINFO: awizo
Wystarczy wypełnić „Żądanie otrzymywania zawiadomień w formie elektronicznej” za pośrednictwem strony internetowej (eFormularze) lub udać się do placówki pocztowej i złożyć osobiście formularz w wersji papierowej, a powiadomienia o awizowanych przesyłkach będą przesyłane SMSem albo e-mailem.
 
  Polecony do skrzynki
Dzięki tej usłudze przesyłki polecone mogą zostać pozostawione przez listonosza bezpośrednio w skrzynce oddawczej adresata (dotyczy listów poleconych bez zwrotnego potwierdzenia odbioru oraz w rozmiarze umożliwiającym wsunięcie do skrzynki). Dodatkowo można skorzystać z opcji otrzymywania bezpłatnych SMSów albo e-maili (eINFO: powiadomienie) z informacją o doręczeniu przesyłki poleconej do swojej skrzynki na listy. Wystarczy podać swój nr telefonu albo adres e-mail. Żądanie doręczania przesyłek poleconych do oddawczej skrzynki pocztowej można złożyć poprzez stronę www albo w tradycyjnej, papierowej wersji w placówce pocztowej.
 
   Odbiór w punkcie
Odbiór w punkcie to wygodne rozwiązanie, umożliwiające odebranie przesyłki w dogodnym miejscu i czasie, przy okazji codziennych czynności. Do dyspozycji jest kilka tysięcy punktów odbioru. Poczta Polska S.A. udostępnia opcję odbioru przesyłek kurierskich i paczkowych w placówkach pocztowych oraz na blisko 1000 stacji paliw Orlen czynnych w większości 24 h/7 dni w tygodniu. Korzystając z tej opcji klient zostanie powiadomiony SMSem o tym, iż przesyłka czeka na odbiór we wskazanym przez niego miejscu.
 
   eINFO: przesyłka
Dzięki tej usłudze każda przesyłka nadana w ramach usługi Pocztex w serwisie Ekspres 24 oraz niepowszechnych usług pocztowych, takich jak: PACZKA24, PACZKA48, może być elektronicznie zaanonsowana poprzez wysłanie do adresata SMSa z informacją o nadaniu przesyłki, o podjętej próbie doręczenia, awizowaniu lub adresie placówki, gdzie zgodnie z życzeniem nadawcy kurier dostarczył przesyłkę.
 
   Skrytka pocztowa
Dzięki możliwości wynajęcia własnej skrytki pocztowej w dowolnie wybranej placówce, w której skrytki są dostępne, klient zyskuje możliwość odebrania przesyłek nierejestrowanych oraz zawiadomienia o przesyłkach rejestrowanych.
 
   eFormularze
Od ponad roku jest możliwość korzystania z eFormularzy, dzięki którym można składać żądania na usługi bezpłatne Poczty Polskiej S.A. takie jak:
- eINFO: awizo
- Polecony do skrzynki

A od października 2015 roku rozbudowano eFormularze także o płatne usługi:
- Doręczenie na życzenie
- Dosyłanie przesyłek
- Przechowywanie przesyłek

Dzięki wprowadzeniu eFormularzy klient zyskujecie możliwość szybkiego i wygodnego zamówienia i korzystania z usług pocztowych bez wychodzenia z domu.

Ostatnio zmieniany wtorek, 12 styczeń 2016 10:36

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Skończył się czas wielkich budżetów w branży IT

 Skończył się czas wielkich budżetów w branży IT

W ubiegłym roku zawirowań na rynku IT było wiele. Stagnacja w przetargach na informatyzację instytucji...

PKN ORLEN walczy z podróbkami

PKN ORLEN walczy z podróbkami

PKN ORLEN sukcesywnie zwalcza wykorzystywanie znaków graficznych i wizualnych, które łudząco przypominają zastrzeżone znaki towarowe,...

PepsiCo wybiera ID Logistics

PepsiCo wybiera ID Logistics

PepsiCo, światowy lider w produkcji artykułów spożywczych i napojów, wybrał ID Logistics, dostawcę usług logistycznych,...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj