logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

DSV Road konsekwentnie stawia na drobnicę

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W pierwszej połowie stycznia br. DSV Road zakończyło przeprowadzkę swojego łódzkiego oddziału do nowego obiektu logistycznego w Panattoni Business Center Łódź II. Zmiana lokalizacji podyktowana została m.in. dynamicznym rozwojem międzynarodowego i krajowego serwisu drobnicowego oraz rozszerzeniem współpracy z jednym z kluczowych klientów operatora.

   Przeniesienie działalności operacyjnej DSV Road do nowego obiektu w Łodzi odbyło się w dwóch etapach - pierwszy, na początku października zeszłego roku objął 4 tys. mkw., a drugi w styczniu 2016 roku kolejne 5 tys. mkw. oraz biura.

- Przeprowadzka do nowego obiektu jest wynikiem dynamicznego rozwoju łódzkiego oddziału DSV Road oraz potrzebą jeszcze lepszego dopasowania infrastruktury technicznej do rosnących wymagań operacyjnych i ekonomicznych. Nasz nowy obiekt spełnia również wysokie wymagania związane z ochroną środowiska naturalnego, które są ważnym elementem polityki Grupy DSV. Na zamówienie DSV magazyn wyposażony został między innymi w energooszczędne oświetlenie LED oraz izolację termiczną o niskim współczynniku przewodzenia ciepła. Oprócz funkcji typowo magazynowych obiekt ten jest także naszym głównym terminalem przeładunkowym w Polsce dla międzynarodowych i krajowych przesyłek drogowych, dlatego aby uzyskać optymalną powierzchnię cross-dock’u, specjalnie na nasze potrzeby zaprojektowana została strefa przyjęć - mówi Maciej Szczepański, dyrektor ds. operacji magazynowych DSV Road.

   Operator w ramach nowo podpisanej umowy przejął w ubiegłym roku pełną obsługę logistyczną zakładu ABB zlokalizowanego w Aleksandrowie Łódzkim w zakresie przyjęcia, składowania i zaopatrzenia w komponenty do produkcji silników elektrycznych. Specyfika nowej lokalizacji łódzkiego oddziału DSV Road pozwoli na jeszcze sprawniejszą obsługę tego wymagającego klienta.

- Współpraca DSV z ABB w Polsce trwa już niemal 10 lat i z ogromną satysfakcją obserwujemy jej nieustanny rozwój. Obecnie DSV Road jest głównym dostawcą usług transportowo-logistycznych dla ABB w Polsce, co jest dla nas niewątpliwie dużym wyróżnieniem i motywuje nas do dalszej pracy nad rozwojem naszych usług. Specjalnie na potrzeby tego klienta przygotowaliśmy obiekt biurowo-warsztatowy oraz zaprojektowaliśmy instalację regałową. Nowy obiekt w Łodzi jest również kontynuacją naszej strategii rozwoju przewozów przesyłek drobnicowych. Dwa lata temu nasz łódzki oddział stał się centralnym hub’em w Polsce dla drobnicy międzynarodowej i właśnie stąd, wykorzystując europejską sieć terminali DSV, uruchomiliśmy codzienny serwis do i z 36 krajów Europy (DSV Daily Pallet). Zwiększone możliwości przeładunkowe pozwalają nam obecnie na dalszy rozwój tego produktu, jak również na utworzenie w Łodzi głównego centrum przeładunkowego drobnicy krajowej, co znacznie poprawi konkurencyjność naszego serwisu - mówi Sebastian Plesiński, dyrektor sprzedaży DSV Road.

   Nowy obiekt jest zlokalizowany w pobliżu węzła autostrady A1 i obejmuje blisko 9 tys. mkw. powierzchni magazynowej oraz 500 mkw. powierzchni biurowo-socjalnej w dwukondygnacyjnym, nowoczesnym budynku zlokalizowanym w Łodzi przy ulicy Niciarnianej. Standardy nowej lokalizacji zapewniają najwyższą jakość powierzchni magazynowej (klasy A), w tym 16 ramp przeładunkowych oraz 2 bramy z poziomu zero.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 18 styczeń 2016 07:38

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

PKN ORLEN rusza z budową własnej sieci ładowarek elektrycznych w…

PKN ORLEN rusza z budową własnej sieci ładowarek elektrycznych w Polsce

Koncern rozpoczyna pilotażowy projekt instalowania szybkich ładowarek do samochodów elektrycznych na swoich stacjach paliw. Właśnie...

Poczta Polska S.A. i PKP S.A. chcą współpracować na rzecz…

Poczta Polska S.A. i PKP S.A. chcą współpracować na rzecz rozwoju logistyki

Dwie z największych spółek Skarbu Państwa: PKP S.A. i Poczta Polska S.A. podpisały list intencyjny...

Toyota Motor Europe i Dassault Systèmes wspólnie pracują nad cyfrowym…

Toyota Motor Europe i Dassault Systèmes wspólnie pracują nad cyfrowym marketingiem nowej generacji

Firmy Dassault Systèmes i Toyota Motor Europe podpisały trzyletnią umowę, w ramach której będą pracować...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj