logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

FedEx Express uruchamia nowe centrum sortujące dla krajów nordyckich

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Firma kurierska FedEx Express otworzyła nowe centrum sortujące na terenie Portu Lotniczego w Kopenhadze. Jako dziewiąty obiekt otwarty w tym regionie w ciągu ostatnich pięciu lat, centrum będzie obsługiwać przesyłki przychodzące i wychodzące na terenie Danii, Finlandii, Norwegii i Szwecji.

- Nordyckie centrum sortujące sprawi, że odległość dzieląca naszych klientów w krajach nordyckich od reszty świata stanie się mniejsza niż dotychczas. Oferując obsługę przesyłek kurierskich, odpraw celnych, sortowania oraz obsługi połączeń lotniczych w jednej lokalizacji, będziemy mogli zwiększyć efektywność naszych działań w rejonie państw nordyckich. Pełną gotowość operacyjną nowy obiekt osiągnął zaledwie w rok od rozpoczęcia inwestycji - powiedział David Canavan, Senior Vice President Operations FedEx Express Europe. - Lotnisko w Kopenhadze to idealna lokalizacja dla naszego centrum sortującego, dzięki znakomitej infrastrukturze transportowej i położeniu niedaleko Szwecji. Obiekt stanowi kluczowy element naszej strategii rozwojowej w Europie, gdzie uruchomiliśmy ponad 100 nowych placówek od 2011 roku.

   Region państw nordyckich - Dania, Finlandia, Norwegia i Szwecja - cieszy się w ostatnim czasie wysokim tempem wzrostu ekonomicznego, a prognozowany średni wzrost PKB w 2016 roku wynosie 2%. Te pozytywne tendencje znajdują odzwierciedlenie również w danych FedEx Express dotyczących nadawanych przesyłek. W zakresie przesyłek nadawanych z tych rynków do wszystkich innych państw w okresie od czerwca 2014 do maja 2015 roku odnotowano wzrost o ponad 24% w porównaniu do poprzednich 12 miesięcy. Podobny wzrost (22%) w tym okresie zanotowano w zakresie liczby przesyłek nadawanych z tego regionu do Ameryki Północnej.


- Dzięki idealnemu wręcz położeniu pomiędzy Ameryką Północną, a krajami Bliskiego Wschodu, Port Lotniczy w Kopenhadze zyskał status największego węzłowego portu lotniczego dla transportu towarów na obszarze Europy Północnej. W 2015 roku przez Port Lotniczy w Kopenhadze przesłano ponad 370 000 ton ładunku. Nowopowstałe centrum logistyczne FedEx pozwoli nam na obsługiwanie w kolejnych latach jeszcze większych ilości towaru, co stanowi dobrą wiadomość zarówno dla Danii, jak i dla Portu Lotniczego w Kopenhadze w szczególności - stwierdził Thomas Woldbye, dyrektor generalny spółki Copenhagen Airports.

   Nowy obiekt o powierzchni 8000 mkw. pozwala na sortowanie 3300 paczek na godzinę, obsługę 18 lotów FedEx Express, 170 kursów samochodów ciężarowych oraz do 36 samochodów cargo tygodniowo. Na terenie obiektu pracuje około 120 członków zespołu FedEx Express. Obiekt znajduje się w strefie obsługi przewozów towarowych portu lotniczego, niedaleko Mostu Oresund prowadzącego w kierunku Szwecji.

Ostatnio zmieniany czwartek, 04 luty 2016 07:38

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Cyberbezpieczeństwo w 2018 roku

Cyberbezpieczeństwo w 2018 roku

W mijającym roku cyberataki spędzały szefom firm sen z powiek. Największe z nich były ukierunkowane...

Panattoni Europe rusza z budową w Białymstoku

Panattoni Europe rusza z budową w Białymstoku

Panattoni Europe startuje z budową pierwszego centrum logistycznego w Białymstoku. Nowa lokalizacja dewelopera - Panattoni...

Pol-Aqua wybuduje fragment drogi ekspresowej S6

Pol-Aqua wybuduje fragment drogi ekspresowej S6

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że wybrano firmę, która odpowiedzialna będzie za wykonanie...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj