logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

Grupa DSV przejmuje UTi Worldwide Inc.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Proces przejęcia UTi Worldwide Inc. przez Grupę DSV stał się rzeczywistością po uzyskaniu zgody zarówno akcjonariuszy UTi, jak i odpowiednich organów antymonopolowych. Połączenie firm w poszczególnych krajach sprawi, że Grupa DSV stanie się tym samym jedną z najsilniejszych sieci logistyczno-transportowych na świecie z przeszło 40 tysiącami pracowników w ponad 80 krajach na świecie.

   Dzięki połączeniu sił Grupa DSV będzie w stanie zaoferować swoim klientom m.in. rozwiązania magazynowe i logistyczne na sześciu kontynentach, dystrybucję i usługi transportu drogowego w Europie, USA, Afryce i Azji, ogromną skalę serwisu lotniczego i morskiego oraz dodatkowo wzmocnioną pozycją przetargową.
 
- Przejęcia są integralną częścią strategii rozwoju DSV. Naszym priorytetem jest w tej chwili szybka i pełna integracja Spółek w oparciu o nasze dotychczasowe doświadczenia z udanych fuzji, które przeprowadzaliśmy w minionych latach. Spodziewane zwiększenie przychodów po połączeniu DSV z UTi w skali globalnej wyniesie ok. 50 proc. Tym samym znajdziemy się w grupie czterech największych globalnych operatorów logistycznych, tworząc jedną z najsilniejszych sieci logistyczno-transportowych na świecie. DSV Air&Sea stanie się równocześnie ósmym co do wielkości spedytorem transportu lotniczego na świecie z wolumenem sięgającym 660 tys. ton rocznie. W Polsce właśnie rozpoczęliśmy proces integracji, który dzięki połączeniu struktur naszych firm pozwoli na znaczące wzmocnienie wszystkich trzech dywizji DSV tzn. Air&Sea, Road oraz Solutions - mówi Arkadiusz Mirek, prezes zarządu DSV Air&Sea, odpowiedzialny za proces integracji w Polsce.
 
- Skokowy wzrost aktywności w obszarze logistyki kontraktowej, w której specjalizuje się DSV Solutions, jest dla nas doskonałą okazją do rozszerzenia kompetencji i wymiany doświadczeń. Przed nami bardzo ciekawy okres wspólnej pracy i jestem przekonany, że pracownicy obydwu spółek będą w stanie wnieść wiele nowego spojrzenia dla uzyskania najlepszych efektów biznesowych. Bardzo istotnym elementem procesu integracji będzie oczywiście koncentracja na najwyższej jakości dla klientów. Dołożymy też wszelkich starań, aby połączenie naszych firm przyniosło wymierne efekty również naszych partnerom biznesowym - mówi Maciej Walenda, prezes zarządu DSV Solutions.

- UTi Worldwide  Inc. to marka z długoletnią tradycją i doświadczeniem, działająca na międzynarodowym rynku transportowym już od 1926 roku. W Polsce podobnie jak DSV jest aktywna od lat 90-tych. Doświadczenie i wysoka jakość usług UTi oraz budowanie długofalowych relacji z klientami są kompatybilne z wartościami DSV, doskonale komponują się z naszą strategią rozwoju i stanowią bardzo dobry punkt wyjścia dla naszej integracji. Oczekuję, że połączenie pozwoli nam stworzyć dodatkową wartość dla klientów i powiększyć przewagę konkurencyjną DSV w Polsce. Jednym z naszych pierwszych kroków będzie przygotowanie i przedstawienie planów obsługi naszym wspólnym klientom. Do tego czasu, tak jak do tej pory, będziemy koncentrować się na dobrym wykonywaniu naszej pracy na rzecz Klientów DSV oraz UTi - podsumowuje Piotr W. Krawiecki, prezes zarządu DSV Road.

   Nowe DSV w liczbach:
• +40 000 pracowników
• +80 krajów
• +1 000 biur i obiektów logistycznych
• 4,7 mln mkw. powierzchni magazynowych
 
   Połączenie obu firm będzie także skutkowało lepszym balansem geograficznym operatora, dzięki czemu osiągane przez niego przychody będą pochodziły w 61 proc. z działalności w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej, w 17 proc. w obu Amerykach, 16 proc. w Azji (APAC) i 6 proc. w Afryce Subsaharyjskiej.

Ostatnio zmieniany piątek, 05 luty 2016 11:08

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj