logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

DHL Global Forwarding kontynuuje współpracę z Polską Akcją Humanitarną

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

DHL Global Forwarding, specjalista frachtu lotniczego i morskiego, wchodzący w skład Deutsche Post DHL Group, rozpoczął kolejny rok współpracy z Polską Akcją Humanitarną. Firma od 2011 r. wspiera organizację, angażując się w akcję „Pajacyk”.

   Celem inicjatywy DHL Global Forwarding „JEDNA PRZESYŁKA = JEDEN POSIŁEK” jest zbieranie funduszy na program mający na celu walkę z niedożywieniem dzieci poprzez finansowanie obiadów w szkołach i świetlicach środowiskowych. Jak wskazuje sama nazwa, za każdą zrealizowaną z DHL Global Forwarding przesyłkę, spedytor funduje jeden ciepły posiłek. Dzięki zaangażowaniu firmy oraz partnerów biznesowych, firmie udało się ufundować dotąd ponad 350 000 gorących posiłków.

- DHL Global Forwarding angażuje się w pomoc dzieciom, które nie będąc samodzielnymi, często wymagają największej troski i wsparcia. Dlatego też inicjatywa „JEDNA PRZESYŁKA = JEDEN POSIŁEK” wspierająca akcję „Pajacyk” jest mi szczególnie bliska. Jestem przekonany, że wspólne działanie z Polską Akcją Humanitarną ma szeroki zasięg i realny wpływ na poprawę sytuacji najbardziej potrzebujących dzieci w naszym kraju. Wierzę, że nasza dotychczasowa owocna współpraca będzie równie pomyślnie kontynuowana - mówi Krzysztof Bielica, prezes zarządu DHL Global Forwarding.

- Ogromnie doceniamy wsparcie otrzymywane od firmy DHL Global Forwarding. Jest to najlepszy przykład wieloletniej współpracy, mającej na celu eliminowanie jednego z problemów społecznych występujących w Polsce, jakim jest niedożywienie wśród dzieci - mówi Grzegorz Gruca, wiceprezes Polskiej Akcji Humanitarnej. - Od szkół i świetlic, które wspieramy w ramach programu dożywiania, płynie bardzo pozytywny przekaz. Niejednokrotnie słyszymy, że dzięki „Pajacykowi” potrzebujące dzieci otrzymują posiłek, który jest ich jedynym ciepłym posiłkiem w ciągu dnia. Wielu podopiecznych „Pajacyka” dopytuje o obiad zaraz po przyjściu do szkoły, co pokazuje jak ważny jest dla nich ten posiłek. W związku z tym, że „Pajacyk” opłaca obiady na cały rok szkolny udaje się zachować regularność, która oprócz oczywistego waloru nasycenia daje dzieciom poczucie bezpieczeństwa. Szkoły są bardzo wdzięczne za udzielaną pomoc, gdyż wiedzą, że głodnym dzieciom trudno myśleć o nauce.

   W roku szkolnym 2014/2015 dzięki inicjatywie DHL GF „JEDNA PRZESYŁKA = JEDEN POSIŁEK” Polska Akcja Humanitarna przekazała na dożywiania dzieci w ramach programu „Pajacyk” środki finansowe dla 14 placówek. Z pomocy w formie posiłku na stałe korzystało 252 dzieci. Liczba dzieci i młodzieży żyjących w skrajnym ubóstwie rośnie. Według danych GUS w roku 2014 w skrajnym ubóstwie żyło 10,3% dzieci i młodzieży - dla porównania w roku 2012 było to 9,8%.

- Dlatego bardzo zależy nam, aby współpraca z PAH, w ramach akcji „Pajacyk”, była długofalowa i angażowała coraz więcej partnerów - podkreśla Bielica.

   Tradycją stał się już Bal Charytatywny, organizowany co roku jako zwieńczenie wspólnych działań DHL GF oraz PAH. Podczas tegorocznej imprezy, która odbyła się w styczniu, licytowane były prace plastyczne dzieci z placówek objętych programem Pajacyk. Dzięki hojności zgromadzonych gości, udało się zebrać środki, które w całości zostaną przekazane na rzecz programu „Pajacyk”.
   Odpowiedzialność Społeczna Biznesu jest jednym z głównych założeń misji DHL Global Forwarding. Firma łączy działalność biznesową z zaangażowaniem prospołecznym i prośrodowiskowym, stale wspomagając projekty przede wszystkim poświęcone dzieciom i młodzieży: m.in. Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, Zespół Szkół 97 w Warszawie, Szlachetna Paczka w Łodzi.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 08 luty 2016 10:41

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

DHL Express wspiera kampanię Potencjalnie (nie)Bezpieczni

DHL Express wspiera kampanię Potencjalnie (nie)Bezpieczni

DHL Express (Poland), będący dostawcą międzynarodowych usług ekspresowych, wspiera kampanię społeczną popularyzującą tematykę bezpieczeństwa internetowego...

Amica z tytułem Supply Chain Designer 2017

Amica z tytułem Supply Chain Designer 2017

Najwyższy w Polsce, 46-metrowy magazyn wysokiego składowania Amica został wyróżniony nagrodą główną - Supply Chain...

Młodzi logistycy czekają na wyniki drugiego etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

Młodzi logistycy czekają na wyniki drugiego etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

Zakończył się drugi etap jubileuszowej X Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki w...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj