logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

ID Logistics zarządza europejskim centrum dystrybucji Kawasaki Motors Europe

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

ID Logistics, międzynarodowy lider logistyki kontraktowej, podpisał długoterminową umowę z Kawasaki Motors Europe, wiodącym producentem motocykli i pojazdów czterokołowych. ID Logistics będzie zarządzać nowym europejskim centrum dystrybucji Kawasaki, zlokalizowanym w Holandii.

   W ramach dziesięcioletniego kontraktu ID Logistics będzie odpowiadać za zarządzanie i kompleksową obsługę centrum dystrybucyjnego Kawasaki na Europę Zachodnią. Nowy magazyn o powierzchni 20 tys. mkw. położony jest w holenderskim Tilburgu. W pełni funkcjonować będzie od września 2016 roku. Zatrudnienie znajdzie tu 30 osób. Koncepcja działania nowego centrum dystrybucji, opracowana przez ID Logistics dla Kawasaki, uwzględnia nowe regulacje prawne dotyczące emisji CO2,  obowiązujące od 2017 roku. W przyszłym roku uruchomiony zostanie także kompleksowy, elektroniczny katalog produktów, który zapewni pełną przejrzystość łańcucha dostaw i pozwoli na sprawdzanie konkretnych danych: od numeru podwozia, przez nazwę klienta, aż po kraj docelowy. Każdy produkt będzie miał swój własny numer identyfikacyjny, tak jak to ma miejsce w przypadku elektroniki użytkowej.

- Jesteśmy dumni, że zdobyliśmy zaufanie Kawasaki. Kawasaki jest marką znaną klientom z szerokiej gamy produktów wysokiej jakości i cieszy się znakomitą opinią. Umowa jest wynikiem pracy zespołowej i już czekamy na rozpoczęcie współpracy. Wspólnie z Kawasaki opracowaliśmy koncepcję logistyczną, która spełnia oczekiwania klienta - powiedział Philippe Van Cauwenbergh, dyrektor generalny ID Logistics Benelux.

   Kawasaki Motors jest wiodącym producentem motocykli, słynie z najszybszych na świecie modeli wyścigowych. Jest także czołowym producentem pojazdów czterokołowych (ATV, quady i mule) oraz skuterów wodnych - Jet Ski. Rozpoczęcie współpracy z Kawasaki Motors Europe wzmacnia pozycję ID Logistics na holenderskim i europejskim rynku usług logistycznych. Do grona klientów, obsługiwanych przez ID Logistics w Holandii, należą już m.in. Sony (ID Logistics, po zwycięskim przetargu w 2013 roku, ponownie zarządza europejskim centrum dystrybucji) oraz FUJIFILM, z którym podpisano kontrakt w 2015 roku.

Ostatnio zmieniany środa, 02 marzec 2016 10:51

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj