logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

InPost rozbudowuje sieć POK dla e-commerce

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

InPost, prywatny operator pocztowy w Polsce, rozbudowuje infrastrukturę Punktów Obsługi Klienta na terenie całej Polski, aby w pełni przystosować ją dla usług dedykowanych e-commerce. W nowej sieci POK będzie można łatwo i tanio nadać list, przesyłkę do Paczkomatów® InPost i Kuriera InPost oraz odebrać paczkę.

    Nowym Managerem Pionu Rozwoju Sieci odpowiedzialnym za rozbudowę i standaryzację POK został Wiesław Tkaczuk, ekspert ds. zarządzania z doświadczeniem zdobytym w największych polskich firmach.

- Konsekwentnie budujemy naszą pozycję w sektorze usług dla e-commerce. Obecnie rozszerzamy naszą sieć POK-ów tak, by przystosować ją również do nadawania listów, przesyłek kurierskich i paczkomatowych. Właśnie dlatego zdecydowaliśmy się na włączenie do naszego zespołu doświadczonego managera - Wiesława Tkaczuka, którego wiedza oraz wieloletnia praktyka w zarządzaniu i wdrażaniu strategii operacyjnych będą dla naszej firmy istotną wartością dodaną - powiedział Sebastian Anioł, prezes Grupy InPost.

   Wiesław Tkaczuk posiada ponad 24-letnie doświadczenie w zarządzaniu przedsiębiorstwami oraz w kształtowaniu i realizacji strategii dynamicznego rozwoju firm. Wcześniej współpracował m.in. ze spółkami z grupy Kolporter - jako prezes zarządu Kolporter Promocja Sp. z o.o. przeprowadził jej restrukturyzację. Natomiast jako prokurent dyrektor Pionu Marketingu i Pionu Sieci Własnej Kolporter S.A. odpowiedzialny był za rozwój detalicznej sieci dystrybucji prasy oraz za budowę sieci własnej. Doświadczenie w branży usług kurierskich zdobywał w latach 2011-2014 jako Prezes Zarządu K-EX sp. z o.o. - w tym okresie spółka potroiła liczbę przewożonych przesyłek i wdrożyła szereg innowacyjnych projektów, m.in. internetową platformę sprzedaży usług kurierskich PewnaPaczka.pl., system operacyjny Koltrak, a także projekt nadań i odbiorów przesyłek w salonikach prasowych Kolportera.

- Z zadowoleniem przyjąłem propozycję kierowania rozwojem i standaryzacją sieci Punktów Obsługi Klienta InPost. Praca dla firmy, która nieustannie umacnia swoją pozycję na rynku przesyłek w Polsce jest doskonałą okazją do wykorzystania mojego doświadczenia w zakresie tworzenia oraz wdrażania programu wielopoziomowego rozwoju. Jestem przekonany, że dzięki wspólnym wysiłkom oraz współpracy całego zespołu stworzymy nową jakość obsługi klienta w sieci POK i staniemy się wzorem dla firm z tego sektora - mówi Wiesław Tkaczuk.

   InPost - jako operator, który zrewolucjonizował zarówno polski, jak i światowy sektor e-commerce - systematycznie realizuje strategię rozwoju w zakresie rozwiązań dla handlu internetowego. Opierając się na wnikliwych analizach potrzeb konsumentów oraz w ramach optymalizacji rozwiązań dedykowanych e-commerce, spółka podejmuje działania podnoszące funkcjonalność i jakość usług dostępnych w ramach swojej oferty. Jednym z elementów pozwalających na konsekwentną realizację polityki firmy jest utworzenie pionu odpowiedzialnego za rozwój i standaryzację sieci Punktów Obsługi Klienta InPost w Polsce. Rozbudowa sieci POK, zwiększenie jej funkcjonalności o nadania i odbiory stanowi odpowiedź na rosnącą popularność usług dedykowanych e-commerce świadczonych przez InPost.
   InPost S.A. to największy niezależny operator pocztowy działający na rynku od 2006 roku w ramach Grupy Kapitałowej Integer.pl i jedyny tego typu podmiot działający na skalę ogólnopolską. Od października 2015 roku notowany na GPW. Jest jedynym prywatnym operatorem pocztowym posiadającym co najmniej jedną stałą placówkę pocztową w każdej gminie miejskiej i miejsko-wiejskiej.

Ostatnio zmieniany czwartek, 10 marzec 2016 15:42

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj