logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Światowe Targi Logistyki CeMAT 2016 pod znakiem innowacji

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Jak zapowiadają organizatorzy najbliższej edycji  targów  CeMAT,  hasłem przewodnim tego wydarzenia będą inteligentne rozwiązania dla łańcuchów dostaw. Na podstawie przeglądu zapowiedzi targowych, emitowanych przez najważniejszych światowych wystawców,  nietrudno wysnuć wniosek, że ich udział w tej światowej imprezie ma na celu przedstawienie szerokiej publiczności potencjału, jaki dla logistyki wewnętrznej stwarzają dwa trendy: automatyzacja i cyfryzacja.

 

Targi CeMAT odbędą  się w dniach od 31 maja do 3 czerwca 2016 r. w Hanowerze. Podobnie jak w latach ubiegłych całość ekspozycji, w której weźmie udział ponad 1000 wystawców z całego świata,  jest  podzielona na 5 obszarów tematycznych:

•    PICK & PACK:  usługi logistyczne, technika opakowaniowa, automatyczna  identyfikacja
•    MOVE & LIFT: urządzenia transportu wewnętrznego
•    STORE & LOAD: systemy magazynowe, systemy regałowe 
•    LOGISTICS IT: oprogramowanie logistyczne, RFID, doradztwo logistyczne
•    MANAGE & SERVCE: nieruchomości logistyczne, usługi finansowe.


Oprócz liderów branży, takich jak: viastore, Beumer Group, SSI Schäfer, Still, Jungheinrich czy Toyota Material Handling, na udział w tegorocznej edycji targów CeMAT zdecydowała się po raz pierwszy firma SAP, która przedstawi zintegrowane systemy, umożliwiające bezpośrednie połączenie automatyki i urządzeń techniki magazynowej. Udział SAP jest dowodem na wzmocnienie roli innowacji informatycznych w logistyce i jest odpowiedzią na potrzeby klientów, bowiem jak wynika z badań przeprowadzonych przez organizatorów CeMAT-u, aż 50% zwiedzających oczekuje właśnie wiedzy na temat rozwiązań IT.

W programie imprez towarzyszących znajdzie się także  rozstrzygnięcie  międzynarodowego konkursu IFOY (International Forklift Truck of the Year), honorującego najważniejsze  innowacje z obszaru szeroko rozumianej logistyki magazynowej. Specjalny program konferencyjny i wystawienniczy przygotowują instytucje, które od wielu lat  wspierają innowacje w logistyce. Są wśród nich: Instytut Fraunhofera (IML), Niemieckie Towarzystwo Logistyczne (BVL), Niemiecki Związek Producentów Maszyn i Urządzeń (VDMA). Swoją obecność w tym światowym wydarzeniu zaznaczy także redakcja portalu logistyka.net.pl i czasopismo „Logistyka”.

Więcej informacji o targach CeMAT w serwisie www.cemat.de

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Cyberbezpieczeństwo w 2018 roku

Cyberbezpieczeństwo w 2018 roku

W mijającym roku cyberataki spędzały szefom firm sen z powiek. Największe z nich były ukierunkowane...

Panattoni Europe rusza z budową w Białymstoku

Panattoni Europe rusza z budową w Białymstoku

Panattoni Europe startuje z budową pierwszego centrum logistycznego w Białymstoku. Nowa lokalizacja dewelopera - Panattoni...

Pol-Aqua wybuduje fragment drogi ekspresowej S6

Pol-Aqua wybuduje fragment drogi ekspresowej S6

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że wybrano firmę, która odpowiedzialna będzie za wykonanie...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj