logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Goodman wynajął w całości Pomorskie Centrum Logistyczne w Gdańsku i rozpoczyna jego rozbudowę

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Goodman, globalny ekspert w dziedzinie nieruchomości logistycznych, podpisał dwie umowy najmu na łączną powierzchnię 7 800 mkw. w Pomorskim Centrum Logistycznym (PCL) położonym w bezpośrednim sąsiedztwie terminala kontenerowego DCT Gdańsk. Podpisanie nowych umów oznacza, że cała dostępna powierzchnia (51 500 mkw.) w gdańskim centrum jest obecnie w 100% wynajęta. W odpowiedzi na rynkowy popyt Goodman rozpoczął budowę kolejnego magazynu klasy A o powierzchni 15 800 mkw., który zostanie oddany do użytku w III kwartale 2016 r.

   Nowe umowy odzwierciedleniem elastycznego podejścia do nieruchomości
Nowe umowy najmu w PCL zostały podpisane z NRF, producentem systemów chłodzących na rynek motoryzacyjny oraz operatorem logistycznym ATC Cargo. Transakcje są potwierdzeniem wysokiej jakości i elastyczności centrum logistycznego we wspieraniu rozwoju klientów Goodman z różnych sektorów gospodarki. NRF to dotychczasowy klient PCL, który w ramach rozszerzenia współpracy z Goodmanem wynajął 3 485 mkw., dzięki czemu łączna powierzchnia najmu osiągnęła ponad 6 500 mkw.

- Rosnące zainteresowanie naszymi produktami w regionie Europy Środkowo-Wschodniej skłoniło nas do rozbudowy zaplecza logistycznego. Ze względu na sposób organizacji łańcucha dostaw w skali globalnej, lokalizacja Pomorskiego Centrum Logistycznego w pobliżu portu idealnie odpowiada naszym potrzebom. Dotychczasowa, bardzo udana współpraca z Goodman sprawiła, że bez wahania zdecydowaliśmy się na ponowny wybór PCL - powiedziała Sylwia Rutkowska, dyrektor zarządzający w NRF Poland.

   ATC Cargo, nowy klient PCL wynajął 4 320 mkw. powierzchni magazynowej w celu rozszerzenia swojej działalności. 

- Filarem działalności ATC Cargo jest obsługa ładunków „door to door” z wykorzystaniem transportu morskiego. Z uwagi na koncentrację naszej działalności na terminalu kontenerowym DCT Gdańsk, Pomorskie Centrum Logistyczne było dla nas oczywistym wyborem - powiedział Artur Jadeszko, prezes zarządu ATC Cargo.

Łączna powierzchnia Pomorskiego Centrum Logistycznego sięga już 51 500 mkw. i jest w 100% wynajęta. Centrum zapewnia powierzchnię logistyczną klasy A dla ośmiu klientów z trzech sektorów:

-  Motoryzacja: NRF Poland
-  Handel: Eurocash, czołowy dystrybutor FMCG
-  Transport i logistyka: ATC Cargo, Kuehne+Nagel, Terramar, Poland Services Transport-Logistyka, Univeg Logistics Poland oraz firma spedycyjna NTA

   Dalsza rozbudowa
W odpowiedzi na rynkowy popyt Goodman rozbuduje Pomorskie Centrum Logistyczne o magazyn o powierzchni 15 800 mkw, który może zostać podzielony na mniejsze jednostki. Goodman może także dopasować powierzchnię do potrzeb operacyjnych klientów.

- Pomorskie Centrum Logistyczne jest jednym z najważniejszych projektów Goodman w Polsce, wyróżniającym się unikalną lokalizacją obok portu. Czynnik ten przyciąga kolejnych klientów, którzy mogą liczyć na elastyczne podejście z naszej strony i rozwiązania dopasowane do ich potrzeb. Najnowszy etap inwestycji jest zgodny z naszym wyważonym podejściem do nieruchomości i pozwoli nam na dalszy rozwój PCL, zaspokajając popyt na nową, najwyższej jakości powierzchnię logistyczną - powiedział Maciej Madejak, Head of Business Development w Goodman.

   Lokalizacja Pomorskiego Centrum Logistycznego pozwala klientom łączyć działalność logistyczną i produkcyjną z usługami oferowanymi przez największy głębokowodny port kontenerowy na Bałtyku, zgodnie z koncepcją „port-centric logistics”. Bezpośrednie sąsiedztwo terminalu kontenerowego DCT Gdańsk to również oszczędności wynikające z redukcji kosztów przeładunku, składowania i transportu. Na kolejne korzyści może przełożyć się ustanowienie wolnego obszaru celnego i specjalnej strefy ekonomicznej.
   PCL oferuje również znakomite połączenia drogowe. Trasa Sucharskiego i Południowa Obwodnica Gdańska łączą centrum z autostradą A1 prowadzącą na południe Polski, a także drogami ekspresowymi S7 do Warszawy oraz S6 do Szczecina i dalej Niemiec. W odległości zaledwie 23 kilometrów od centrum znajduje się Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy w Gdańsku, trzecie co do wielkości lotnisko w Polsce obsługujące zarówno krajowe jak i międzynarodowe połączenia.

   Projekt jedyny w swoim rodzaju
Pomorskie Centrum Logistyczne w Gdańsku to kluczowa inwestycja Goodman w Polsce. Jego właścicielem jest Goodman European Partnership (GEP), flagowy europejski fundusz Goodmana. W ramach projektu Goodman może wybudować do 500 000 mkw. powierzchni magazynowej i produkcyjnej wraz ze zintegrowanymi powierzchniami biurowymi. Szacuje się, że wartość całej inwestycji może przekroczyć 300 milionów euro. Jednym z największych atutów Pomorskiego Centrum Logistycznego jest położenie w pobliżu terminala kontenerowego DCT Gdańsk, który dzięki możliwości przyjęcia jednych z największych statków na świecie stał się kluczowym portem w regionie. Po oddaniu drugiego nabrzeża do końca 2016 r., terminal kontenerowy podwoi swoje możliwości przeładunkowe, osiągając zdolność na poziomie 3 mln TEU rocznie.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 06 czerwiec 2016 07:01

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Toyota Motor Europe i Dassault Systèmes wspólnie pracują nad cyfrowym…

Toyota Motor Europe i Dassault Systèmes wspólnie pracują nad cyfrowym marketingiem nowej generacji

Firmy Dassault Systèmes i Toyota Motor Europe podpisały trzyletnią umowę, w ramach której będą pracować...

Poczta Polska i KAS zawarły porozumienie w sprawie współpracy

Poczta Polska i KAS zawarły porozumienie w sprawie współpracy

Poczta Polska zawarła porozumienie z Krajową Administracją Skarbową Ministerstwa Finansów dotyczące współpracy w zakresie odprawy...

Neska wynajmuje powierzchnię na terenie portu w Düsseldorfie

Neska wynajmuje powierzchnię na terenie portu w Düsseldorfie

Neska, Schiffahrts- und Speditionskontor GmbH, opracowuje zorientowane na klienta rozwiązania w zakresie obsługi przeładunku drobnicy...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj