logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Rozpoczęła się budowa pierwszego etapu Waimea Logistic Park Bydgoszcz

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Inwestor Waimea Logistic Park Bydgoszcz przekazał teren generalnemu wykonawcy, firmie Trasko-Inwest. Na działce o powierzchni 6 hektarów rozpoczęła się budowa dwóch hal w ramach pierwszego etapu kompleksu logistyczno-produkcyjnego. Inwestorem jest spółka należąca do grupy inwestycyjnej Waimea Holding S.A.

  Budowa Waimea Logistic Park Bydgoszcz o powierzchni zabudowy ok. 90 000 m kw. rozpoczęła się na początku czerwca. W skład centrum logistyczno-produkcyjnego wejdzie 6 hal zaprojektowanych dla klientów prowadzących zarówno produkcję, jaki i dla klientów skoncentrowanych na logistyce i magazynowaniu. Wszystkie obiekty zostaną zrealizowane zgodnie z wymaganiami, które stawia nowoczesna gospodarka magazynowa i obsługa procesów logistycznych. Powierzchnie będzie można adoptować do instalacji i linii produkcyjnych. W pierwszym etapie inwestycji Waimea Logistic Park Bydgoszcz powstanie hala SBU (Small Business Units) o powierzchni 9 072 m kw., która będzie oferować magazyny i biura dla mikro i małych przedsiębiorców, dla start-upów, a także dla firm, które dla swej działalności potrzebują mniejszej powierzchni magazynowej. Druga hala, o powierzchni 16 200 m kw., dedykowana jest dla operatorów logistycznych z rozwiązaniami typu cross-dock. Minimalne moduły magazynowe będzie można wynająć już od ok. 650 m kw. z modułami biurowo-socjalnymi o powierzchni od ok. 60 m kw. Nowoczesne powierzchnie klasy A zapewnią możliwość składowania towarów do wysokości 10 metrów netto. Doki magazynowe będą wyposażone w rampy hydrauliczne samopoziomujące z fartuchami ochronnymi. Dookoła obiektu powstanie nowoczesna infrastruktura - parkingi dla samochodów osobowych i ciężarowych, obszerne place manewrowe, zabudowa towarzysząca oraz prawdziwy park zieleni.

- Wykonanie inwestycji powierzyliśmy po raz kolejny firmie Trasko-Inwest, generalnemu wykonawcy, z którym zrealizujemy już czwarty park logistyczny. Dotychczasowa realizacja projektów przebiegła terminowo, zgodnie z ustalonymi budżetami oraz założonymi standardami technicznymi i jakościowymi. Z optymizmem patrzymy na finał tego przedsięwzięcia. Pierwsze prace budowlane na terenie naszej bydgoskiej inwestycji już się rozpoczęły. Obie hale będą wznoszone równocześnie, prace zostaną zakończone do końca roku, pierwszych najemców powitamy na przełomie lutego i marca 2017 roku. Waimea Logistic Park Bydgoszcz będzie proponować najemcom wygodne miejsce do prowadzenia działalności z uwzględnieniem indywidualnego charakteru każdej firmy - podkreśla Beata Stachelek, dyrektor ds. technicznych w spółce Waimea Holding S.A.

   Waimea Logistic Park Bydgoszcz powstaje na dziewiętnastohektarowej działce w południowo-wschodniej części miasta Bydgoszcz. Nieruchomość otoczona jest siecią przyległych ulic, zapewniając wielokierunkowy dojazd oraz doskonałe skomunikowanie z drogą szybkiego ruchu S10 i autostradą A1. Dodatkowym walorem działki jest dostępność komunikacji miejskiej, która w przyszłości zapewni dogodny dojazd pracownikom do miejsca pracy. Inwestycja zlokalizowana jest w dynamicznie rozwijającym się mieście, które wykazuje coraz większą aktywność gospodarczą. Rozbudowana infrastruktura komunikacyjna, międzynarodowy port lotniczy oraz nowoczesne dworce kolejowe tworzą reprezentacyjną wizytówkę miasta. Nie bez znaczenia są korzystne wskaźniki demograficzne - młode i wykształcone społeczeństwo oraz najszybszy spadek bezrobocia w Polsce. Bydgoszcz odpowiada na potrzeby rynku i z powodzeniem adaptuje swój potencjał do wymagań stawianych przez deweloperów, przez co miasto staje się atrakcyjnym miejscem do lokowania inwestycji.

Ostatnio zmieniany wtorek, 21 czerwiec 2016 11:36

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Skończył się czas wielkich budżetów w branży IT

 Skończył się czas wielkich budżetów w branży IT

W ubiegłym roku zawirowań na rynku IT było wiele. Stagnacja w przetargach na informatyzację instytucji...

PKN ORLEN walczy z podróbkami

PKN ORLEN walczy z podróbkami

PKN ORLEN sukcesywnie zwalcza wykorzystywanie znaków graficznych i wizualnych, które łudząco przypominają zastrzeżone znaki towarowe,...

PepsiCo wybiera ID Logistics

PepsiCo wybiera ID Logistics

PepsiCo, światowy lider w produkcji artykułów spożywczych i napojów, wybrał ID Logistics, dostawcę usług logistycznych,...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj