logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

SEGRO nagrodzone podczas Manufacturing Excellence Awards 2016

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

SEGRO otrzymało wyróżnienie BTS Project of the Year w kategorii Medium dla centrum dystrybucyjnego Volkswagen Group Polska.

   Budynek znajdujący się na terenie parku SEGRO Logistics Park Poznań, Komorniki, został nagrodzony podczas czwartej edycji konkursu Manufacturing Excellence & Industrial Property Awards. O wyróżnieniu zadecydowało niezależne jury składające się z przedstawicieli firm produkcyjnych oraz ekspertów rynku nieruchomości.
   Nagrodzona inwestycja, wielkości 32 000 m kw., została oddana do użytku klientowi wiosną ubiegłego roku. Centrum zlokalizowane jest w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A2, będącej europejskim korytarzem tranzytowym łączącym Europę Zachodnią z Wschodnią, co znacznie ułatwia Volkswagen Group Polska krajową, jak i europejską dystrybucję. Budynek BTS, podzielony na część magazynową oraz biurową, zaprojektowano w sposób umożliwiający jego rozbudowę o kolejne 11 000 m kw. Obiekt powstał w oparciu o najnowsze rozwiązania technologiczne oraz ekologiczne, za co otrzymał certyfikat BREEAM. Dla pracowników powstało 160 miejsc parkingowych oraz wiata dla rowerów. Budynek oferuje także wiele udogodnień dla osób niepełnosprawnych. Projekt ten, pod względem powierzchni, w momencie oddania był drugą inwestycją magazynową w Wielkopolsce i ósmą na terenie całego kraju.

- Centrum dystrybucyjne w Komornikach to modelowy obiekt Volkswagen Group Polska. Tym bardziej jesteśmy dumni z wyróżnienia, które otrzymał. Z perspektywy naszej firmy istotne są zarówno funkcjonujące w budynku udogodnienia dla samego zespołu, takie jak maksymalny dostęp do światła dziennego uzyskany m. in. dzięki przeszkleniom bram, jak i nowoczesne rozwiązania technologiczne. Te ostatnie usprawniają proces logistyczny, co bezpośrednio przekłada się na nasze efekty biznesowe oraz znacznie poprawiło współpracę z naszymi klientami. Nie bez znaczenia pozostaje również doskonała lokalizacja samego parku SEGRO - mówi Stanislav Pekař, dyrektor Działu Obsługi Posprzedażnej Volkswagen Group Polska.

- Cieszę się, że praca zespołu SEGRO w regionie Europy Centralnej została nagrodzona w konkursie Manufacturing Excellence Awards. Wyróżniony obiekt jest jednym z naszych kluczowych projektów, m.in. ze względu na zastosowanie w nim szeregu rozwiązań technologicznych, zgodnych z najwyższymi standardami ekologicznymi. Dzięki temu budynek otrzymał certyfikat BREEAM, będący jedną z najpopularniejszych w Europie metod oceny budynków pod kątem ich ekologiczności. Otrzymane wyróżnienie jest uhonorowaniem naszej 10-letniej obecności na rynku w regionie Europy Centralnej. Korzystając z okazji chciałabym ponownie podziękować Volkswagen Group Polska za wybór naszej oferty, zaś zespołowi SEGRO za realizację tego wyjątkowego projektu - dodaje Magdalena Szulc, dyrektor SEGRO na Europę Centralną.

   Konkurs Manufacturing Excellence Awards 2016 organizowany jest od czterech lat przez branżowy tytuł mediowy. W tegorocznej edycji przyznano nagrody w pięciu najważniejszych kategoriach dotyczących produkcji: Innowacyjność w produkcji; Doskonałość w zarządzaniu; Informatyka w przedsiębiorstwie produkcyjnym; Zrównoważony rozwój i ochrona środowiska oraz Biznes i Nauka. Do każdej z powyższych kategorii przypisanych jest kilka podkategorii, m.in. najlepszy projekt BTS.
  SEGRO Logistics Park Poznań, Komorniki docelowo, po ukończeniu jesienią tego roku inwestycji dla TESCO, oferować będzie klientom ponad 206 000 m kw. powierzchni magazynowej. Park zlokalizowany jest 10 km od centrum Poznania, przy autostradzie A2 oraz w pobliżu drogi ekspresowej S5, będącej zachodnią obwodnicą stolicy Wielkopolski. W tym regionie SEGRO posiada jeszcze jeden kompleks: SEGRO Logistics Park Poznań, Gądki.

Ostatnio zmieniany czwartek, 14 lipiec 2016 09:09

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

PKN ORLEN rusza z budową własnej sieci ładowarek elektrycznych w…

PKN ORLEN rusza z budową własnej sieci ładowarek elektrycznych w Polsce

Koncern rozpoczyna pilotażowy projekt instalowania szybkich ładowarek do samochodów elektrycznych na swoich stacjach paliw. Właśnie...

Poczta Polska S.A. i PKP S.A. chcą współpracować na rzecz…

Poczta Polska S.A. i PKP S.A. chcą współpracować na rzecz rozwoju logistyki

Dwie z największych spółek Skarbu Państwa: PKP S.A. i Poczta Polska S.A. podpisały list intencyjny...

Toyota Motor Europe i Dassault Systèmes wspólnie pracują nad cyfrowym…

Toyota Motor Europe i Dassault Systèmes wspólnie pracują nad cyfrowym marketingiem nowej generacji

Firmy Dassault Systèmes i Toyota Motor Europe podpisały trzyletnią umowę, w ramach której będą pracować...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj