logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

Wzmocnienie zespołu Gefco Polska

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Grupa GEFCO, ekspert w logistyce dla przemysłu, wzmacnia strukturę polskiego oddziału. Dyrektorem transportu został Andrzej Sykuła, dotychczasowy kierownik oddziału GEFCO Czeladź, a na stanowisko dyrektora handlowego po 10 latach powrócił Tomasz Fiedor. Zmiany na kluczowych stanowiskach zbiegają się w czasie z wprowadzeniem nowej oferty zakładającej większą aktywność w obszarach Integrated Logistics (logistyka zintegrowana) i Strategic-Xpert (rozwiązania 4PL).

- Do kierowania biznesem o takiej skali i profilu potrzebni są ludzie o odpowiednich kompetencjach, którzy sprostają wyzwaniom stojącym przed firmą - podkreśla Rafał Krajewski, dyrektor generalny GEFCO Polska.

   Tomasz Fiedor, nowy Dyrektor Handlowy GEFCO Polska, posiada kilkunastoletnie doświadczenie w budowaniu struktur sprzedaży, zarządzaniu zespołami i projektami międzynarodowymi w branży logistycznej. Karierę rozpoczął w Danzas Polska jako przedstawiciel handlowy, a następnie przez trzy lata pełnił obowiązki dyrektora spedycji morskiej. W latach 2004-2008 był szefem segmentu Overseas oraz dyrektorem handlowym GEFCO Polska. Jego zadaniem było uruchomienie i rozbudowa spedycji morskiej i lotniczej oraz zarządzanie sprzedażą i marketingiem. Przez pięć lat rozwijał struktury sprzedaży i portfel klientów CAT LC Polska. Ostatnie trzy lata pracował w TIP Trailer Services jako Commercial Leader Eastern Europe.

- Obecnie celem GEFCO jest rozszerzenie oferty i zwiększenie konkurencyjności produktów. Firma koncentruje się na dalszym rozwoju. Bardzo cieszę się z powrotu do struktur firmy. Podjąłem to wyzwanie z pełną świadomością i z przyjemnością pokieruję Działem Handlowym w tak istotnym dla firmy momencie - podsumowuje Tomasz Fiedor.

   Andrzej Sykuła awansował na stanowisko dyrektora transportu GEFCO Polska w czerwcu tego roku. Z firmą związany jest od października 2013 roku, kiedy to objął  funkcję Kierownika Oddziału GEFCO Czeladź. Jest to obecnie największa agencja GEFCO w Polsce, zatrudniająca blisko 70 pracowników, z obrotem szacowanym na ponad 40 mln EUR w bieżącym roku, wysokimi standardami jakościowymi oraz szerokim portfelem klientów. W ciągu ostatnich trzech lat Andrzej Sykuła i jego zespół osiągnęli doskonałe wyniki jakościowe i finansowe, co przełożyło się na sukces klientów firmy oraz oddziału GEFCO Polska w Czeladzi. Posiada ponad trzynastoletnie doświadczenie w zakresie transportu i spedycji FTL, transportu drobnicowego, zarządzania łańcuchem dostaw oraz operacji X-dock, które zdobywał w czołowych firmach logistycznych w Polsce.

- Tworzenie i realizacja nowej strategii rozwoju firmy w odpowiedzi na rosnące potrzeby naszych klientów oraz zmieniające się warunki rynkowe będą największym wyzwaniem nadchodzących miesięcy. Cieszę się, że będę miał w tym swój udział - komentuje Andrzej Sykuła.

   Zmiany personalne w polskim oddziale GEFCO są elementem nowej strategii, realizowanej przez Rafała Krajewskiego, który jesienią 2015 roku objął stanowisko dyrektora generalnego GEFCO Polska.

- Naszą kadrę kierowniczą wzmocniły osoby o bardzo dużym doświadczeniu w logistyce dla firm z różnych sektorów gospodarki. Obecnie koncentrujemy się na sprzedaży gotowych oraz szytych na miarę usług z nowej oferty oraz zwiększamy obecność w sektorach, które do tej pory nie były kojarzone z naszą firmą. Polski oddział jest częścią globalnej sieci GEFCO, co daje nam bardzo duże możliwości - podkreśla Rafał Krajewski.

   Oferta GEFCO Polska obejmuje transport całosamochodowy, drobnicę krajową i międzynarodową, magazynowanie, usługi celne oraz fracht kolejowy, morski i lotniczy.

Ostatnio zmieniany czwartek, 01 wrzesień 2016 16:01

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj