logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Dachser w wyścigu La Vuelta a España

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dachser, jeden z największych operatorów logistycznych na świecie, był partnerem prestiżowych zawodów kolarskich La Vuelta a España. Przez trzy tygodnie trwania imprezy 29 kierowców ciężarówek i trzech koordynatorów z Azkar, hiszpańskiego operatora logistycznego należącego do grupy DACHSER, ścigało się z czasem wioząc sprzęt niezbędny na starcie i mecie poszczególnych etapów La Vuelty.

   Na wszystkich etapach imprezy kolarskiej zaliczanej do tzw. wielkich wyścigów (obok Tour de France i Giro d’Italia) Dachser był odpowiedzialny za transport i urządzenie obszaru startu i mety. Składało się na to m.in. przygotowanie stanowiska mierzenia czasu zawodników, strefy dla VIP-ów, miejsca pracy służb medycznych, barierek wyznaczających miejsca dla kibiców, punktów cateringowych, a także tzw. press boxu, czyli pomieszczenia dla mediów, skąd reporterzy sportowi relacjonowali wyścig do 190 krajów. By przetransportować cały ten niestandardowy sprzęt, Dachser wykorzystywał odpowiednio zaadaptowane do tego celu ciężarówki.

- Podczas La Vuelty pracowaliśmy w dwóch zespołach. Dziewięć ciężarówek zostawało w strefie startu i gdy tylko zawodnicy ją opuszczali, demontowaliśmy całe wyposażenie. W tym czasie pozostałych 20 ciężarówek już od rana było w drodze do punktu mety, by tam przygotować wszystko na przyjazd kolarzy. Nie było minuty do stracenia, bo codziennie musieliśmy zdążyć do południa - opowiada Valentín Grueso, kierowca Azkar Dachser Group z Hiszpanii.

   Oprócz tempa, wyzwaniem w tej operacji była także sama trasa, która często wiodła w górzystym, pełnym wąskich serpentyn terenie, co wymagało od kierowców precyzyjnego manewrowania, nierzadko we mgle lub deszczu. Obsługujący La Vuelta España kierowcy przemierzyli łącznie dystans 175 tysięcy kilometrów. Sprawna realizacja tego zadania była możliwa dzięki doświadczeniu i profesjonalizmowi zespołu Dachser, któremu organizatorzy wyścigu zaufali nie pierwszy raz.

- To już nasz ósmy wyścig i doskonale potrafimy radzić sobie z przeciwnościami. Wszyscy wiedzą, że na naszej logistyce można polegać - mówi Valentín Grueso i dodaje - Podczas trzech tygodni La Vuelty my, kierowcy, jesteśmy jak jedna wielka rodzina i to sprawia, że ten czas staje się dla nas naprawdę wyjątkowy.

Ostatnio zmieniany środa, 12 październik 2016 13:11

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Toyota Motor Europe i Dassault Systèmes wspólnie pracują nad cyfrowym…

Toyota Motor Europe i Dassault Systèmes wspólnie pracują nad cyfrowym marketingiem nowej generacji

Firmy Dassault Systèmes i Toyota Motor Europe podpisały trzyletnią umowę, w ramach której będą pracować...

Poczta Polska i KAS zawarły porozumienie w sprawie współpracy

Poczta Polska i KAS zawarły porozumienie w sprawie współpracy

Poczta Polska zawarła porozumienie z Krajową Administracją Skarbową Ministerstwa Finansów dotyczące współpracy w zakresie odprawy...

Neska wynajmuje powierzchnię na terenie portu w Düsseldorfie

Neska wynajmuje powierzchnię na terenie portu w Düsseldorfie

Neska, Schiffahrts- und Speditionskontor GmbH, opracowuje zorientowane na klienta rozwiązania w zakresie obsługi przeładunku drobnicy...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj