logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

DHL Express ułatwia dokonywanie zakupów przez Internet

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

DHL Express, dostawca międzynarodowych usług kurierskich, wprowadza nową usługę On Demand Delivery. Usługa pozwala nadawcom i odbiorcom przesyłek na wybór najkorzystniejszej formy odbioru spośród wielu opcji dostawy.

   Dzięki On Demand Delivery, nadawcy mogą wybrać określoną opcję dostawy i zlecić DHL Express proaktywne powiadamianie klientów o postępie w realizacji dostawy poprzez e-mail lub sms. Klienci z kolei, za pośrednictwem strony On Demand Delivery, mają możliwość wyboru najbardziej odpowiadającej ich wymaganiom opcji dostawy. Usługa została zaprojektowana specjalnie na potrzeby przesyłek międzynarodowych w sektorze e-commerce, gdzie większość przesyłek jest opatrzona adresem zamieszkania, a klienci przywiązują dużą wagę do elastyczności i wygody.

- Zauważyliśmy, że udział przesyłek z sektora e-commerce w całkowitej ilości przesyłek międzynarodowych realizowanych przez DHL Express wzrósł z około 10% w 2013 r. do ponad 20% w 2016 r. - powiedział John Pearson, prezes DHL Express Europe i dyrektor globalny działu handlowego w DHL Express Europe. - Jest to podyktowane dużym popytem na wysokiej jakości towary na rynku globalnym, a także pilnymi potrzebami start-upów prowadzących handel detaliczny, które wykorzystując okazję poszerzenia obszaru działalności o nowe rynki zagraniczne, oczekują zaoferowania im usług doręczenia w systemie „od drzwi do drzwi” na całym świecie. W odpowiedzi na dynamiczny wzrost i w celu zapewnienia, że nasze usługi stale przewyższają oczekiwania klientów, uruchomiliśmy narzędzie On Demand Delivery.

- On Demand Delivery to nie tylko nowy interfejs dla klienta, ale także poszerzenie naszej światowej sieci, gdyż dostosowaliśmy operacje ostatniej mili do specyficznych potrzeb międzynarodowych wysyłek dla sektora e-commerce - powiedział Charlie Dobbie, wiceprezes Network Operations, Aviation and IT w DHL Express. - Dzięki On Demand Delivery możemy wspierać usługi oferowane przez nadawców przez Internet oraz poprawić jakość doręczeń do klientów, jednocześnie podnosząc naszą wydajność, zwłaszcza na ostatnim etapie dostawy do odbiorcy (last-mile delivery).

   Narzędzie On Demand Delivery jest proste w obsłudze i przynosi korzyści zarówno nadawcom, jak i odbiorcom. Strona internetowa jest dostępna z każdego smartfona, tabletu czy komputera i oferuje odbiorcom sześć opcji dostawy. Nadawcy mogą dodać swoje znaki firmowe do powiadomień wysyłanych klientom. Odbiorcy mogą określić termin dostawy, wskazać miejsce dostawy do pobliskiego automatu DHL Service Point lub pod inny adres, a nawet przełożyć termin dostawy z powodu urlopu. On Demand Delivery podnosi także jakość usług już przy pierwszym doręczeniu, zwiększa poziom zadowolenia klienta i poprawia wydajność całego procesu doręczenia.
   W latach 2016-2017 usługa On Demand Delivery zostania wprowadzona w ponad 100 krajach, obejmując większość globalnego handlu i działalności sklepów internetowych i jest dostępna w ponad 45 językach.

Ostatnio zmieniany piątek, 02 grudzień 2016 09:28

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj